Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe informacje ws. tragedii lotu MH17

19.06.2015

Wkrótce poznamy nowe szczegóły dotyczące katastrofy malezyjskiego boeinga nad Ukrainą? Prywatny detektyw Josef Resch ujawnił, że został wynajęty, by zdobyć nowe dowody w sprawie katastrofy lotu MH17. Osoba, która ich dostarczy, może liczyć na wysoką nagrodę – informuje „Onet.pl”.

Według portalu o tym, że Resch zajmuje się sprawą samolotu zestrzelonego nad Ukrainą, pisał kilka miesięcy temu niemiecki miesięcznik "Capital". Wiadomo, że dla osoby, która dostarczy informacje pozwalające na pełne wyjaśnienie okoliczności tragedii, czeka olbrzymia nagroda - 47 milionów dolarów lub 30 milionów funtów. Co więcej, tajemniczy zleceniodawca Rescha, który wciąż pozostaje anonimowy, gwarantuje takiej osobie także pomoc w uzyskaniu nowej tożsamości.

Wiadomo, że do detektywa zgłosiła się już osoba posiadająca nowe informacje na temat katastrofy malezyjskiego boeinga 777. Sam Resch zastrzega, że nie zna jej tożsamości ani tego, co może ujawnić. Kontaktował się z nią jedynie przy pomocy pośrednika ze Szwajcarii.

Jak sam dodaje, jego misja się już zakończyła - zleceniodawca uzyskał informacje od osoby, której poszukiwał. - Spodziewam się czegoś wielkiego. Nikt przecież nie wykłada tak ogromnej sumy, by zdobyć tego typu informacje i zachować je wyłącznie dla siebie - argumentuje.

17 lipca 2014 roku należący do linii Malaysia Airlines boeing 777 rozbił się na wschodzie Ukrainy. Maszyna została zestrzelona 17 lipca z terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. Na pokładzie było 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków, 38 Australijczyków i czterech Niemców. Wszyscy zginęli.

Boeing leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Holenderski prokurator Fred Westerbeke zapowiedział w grudniu, że ostateczny raport w sprawie przyczyn katastrofy będzie gotowy dopiero za rok. Sprawozdanie tymczasowe opublikowane w zeszłym roku zawiera jedynie stwierdzenie, że samolot został trafiony "z zewnątrz dużą ilością szybko poruszających się przedmiotów".

Według ustaleń dziennikarskiego śledztwa przeprowadzone przez zespoły redakcyjne niemieckiego "Der Spiegla", holenderskiego "Algemeen Dagblad", wynika, że odpowiedzialność za tę tragedię spada na Rosję. Według ujawnionego raportu, zarówno USA i Europa nie są jednak zainteresowane, aby pokazać dowody zbrodni.

System antyrakietowy ziemia-powietrze Buk-M1 rozlokowany został w pobliżu miasta Sniżne, aby chronić czołgi prorosyjskich separatystów przed atakami ukraińskiego lotniska. Autorzy raportu przytaczają opinie mieszkańców pobliskich osiedli, którzy słyszeli charakterystyczny dźwięk towarzyszący wystrzelonej rakiecie bądź widzieli moment odpalenia pocisku.

Jeden z dowódców rebeliantów potwierdził, że prorosyjskie oddziały dysponowały dwoma jednostkami Buk, których jednak nie potrafiły obsługiwać. Specjaliści są zgodni, że tak skomplikowany system przeciwlotniczy mógł być obsługiwany tylko przez oficerów rosyjskich. Zdjęcia potwierdzają, że jeden Buk został po katastrofie samolotu wycofany do Rosji - brakowało w nim jednej rakiety.

Strona rosyjska utrzymuje, że malezyjski samolot zestrzelił ukraiński myśliwiec, jednak eksperci wykluczają tę wersję.

Ryb, onet.pl

Fot. [PAP/epa]

Warto poczytać

 1. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 2. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 3. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 4. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 5. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 6. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 7. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook