Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nowe informacje ws. tragedii lotu MH17

19.06.2015

Wkrótce poznamy nowe szczegóły dotyczące katastrofy malezyjskiego boeinga nad Ukrainą? Prywatny detektyw Josef Resch ujawnił, że został wynajęty, by zdobyć nowe dowody w sprawie katastrofy lotu MH17. Osoba, która ich dostarczy, może liczyć na wysoką nagrodę – informuje „Onet.pl”.

Według portalu o tym, że Resch zajmuje się sprawą samolotu zestrzelonego nad Ukrainą, pisał kilka miesięcy temu niemiecki miesięcznik "Capital". Wiadomo, że dla osoby, która dostarczy informacje pozwalające na pełne wyjaśnienie okoliczności tragedii, czeka olbrzymia nagroda - 47 milionów dolarów lub 30 milionów funtów. Co więcej, tajemniczy zleceniodawca Rescha, który wciąż pozostaje anonimowy, gwarantuje takiej osobie także pomoc w uzyskaniu nowej tożsamości.

Wiadomo, że do detektywa zgłosiła się już osoba posiadająca nowe informacje na temat katastrofy malezyjskiego boeinga 777. Sam Resch zastrzega, że nie zna jej tożsamości ani tego, co może ujawnić. Kontaktował się z nią jedynie przy pomocy pośrednika ze Szwajcarii.

Jak sam dodaje, jego misja się już zakończyła - zleceniodawca uzyskał informacje od osoby, której poszukiwał. - Spodziewam się czegoś wielkiego. Nikt przecież nie wykłada tak ogromnej sumy, by zdobyć tego typu informacje i zachować je wyłącznie dla siebie - argumentuje.

17 lipca 2014 roku należący do linii Malaysia Airlines boeing 777 rozbił się na wschodzie Ukrainy. Maszyna została zestrzelona 17 lipca z terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. Na pokładzie było 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków, 38 Australijczyków i czterech Niemców. Wszyscy zginęli.

Boeing leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Holenderski prokurator Fred Westerbeke zapowiedział w grudniu, że ostateczny raport w sprawie przyczyn katastrofy będzie gotowy dopiero za rok. Sprawozdanie tymczasowe opublikowane w zeszłym roku zawiera jedynie stwierdzenie, że samolot został trafiony "z zewnątrz dużą ilością szybko poruszających się przedmiotów".

Według ustaleń dziennikarskiego śledztwa przeprowadzone przez zespoły redakcyjne niemieckiego "Der Spiegla", holenderskiego "Algemeen Dagblad", wynika, że odpowiedzialność za tę tragedię spada na Rosję. Według ujawnionego raportu, zarówno USA i Europa nie są jednak zainteresowane, aby pokazać dowody zbrodni.

System antyrakietowy ziemia-powietrze Buk-M1 rozlokowany został w pobliżu miasta Sniżne, aby chronić czołgi prorosyjskich separatystów przed atakami ukraińskiego lotniska. Autorzy raportu przytaczają opinie mieszkańców pobliskich osiedli, którzy słyszeli charakterystyczny dźwięk towarzyszący wystrzelonej rakiecie bądź widzieli moment odpalenia pocisku.

Jeden z dowódców rebeliantów potwierdził, że prorosyjskie oddziały dysponowały dwoma jednostkami Buk, których jednak nie potrafiły obsługiwać. Specjaliści są zgodni, że tak skomplikowany system przeciwlotniczy mógł być obsługiwany tylko przez oficerów rosyjskich. Zdjęcia potwierdzają, że jeden Buk został po katastrofie samolotu wycofany do Rosji - brakowało w nim jednej rakiety.

Strona rosyjska utrzymuje, że malezyjski samolot zestrzelił ukraiński myśliwiec, jednak eksperci wykluczają tę wersję.

Ryb, onet.pl

Fot. [PAP/epa]

Warto poczytać

 1. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 2. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

 3. 3323125139100078016c6o 26.03.2017

  Papież: Uprzedzenia i osobiste interesy to fałszywe światła

  "Kiedy obmawia się innych, nie idzie się w światłości, ale w mrokach" - ostrzegł.

 4. 15455312464ed4d631c4bo 26.03.2017

  Nawalny zatrzymany w Moskwie

  Główny lider rosyjskiej opozycji, Aleksiej Nawalny, został aresztowany podczas protestu antykorupcyjnego zorganizowanego w Moskwie.

 5. kodddt 26.03.2017

  Atak hakerów z Korei Płn. w Polsce pokazem siły

  Analitycy badający to wydarzenie zwracają uwagę, że polskie instytucje nie były jednymi celami hakerów działających dla rządu Korei Północnej.

 6. wy77s 26.03.2017

  Rozpoczęły się wybory w Bułgarii

  W niedzielę rano w ponad 12 tys. lokali wyborczych w kraju i za granicą rozpoczęły się wybory do bułgarskiego parlamentu.

 7. bialorus-stefek 25.03.2017

  Zatrzymania na demonstracji Dnia Wolności w Mińsku

  Pomimo braku zgody władz i ograniczenia przez milicję dostępu do planowanego miejsca akcji, na Prospekcie Niepodległości w stolicy Białorusi, Mińsku, w różnych miejscach zgromadzili się uczestnicy protestu. Milicja dokonuje zatrzymań.

 8. szydlo-stefek-ti 25.03.2017

  Szydło o Deklaracji Rzymskiej: to początek drogi zmian, które muszą nastąpić w UE

  To początek drogi zmian, które muszą nastąpić w Unii Europejskiej, dla Polski najważniejsze jest potwierdzenie jedności i woli państw UE, byśmy razem budowali naszą przyszłość

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook