Jedynie prawda jest ciekawa


Nord Stream 2 przykrywką dla rosyjskiego wywiadu?

24.04.2017

Łotwa sprzeciwia się powstaniu w porcie w Windawie bazy logistycznej dla gazociągu Nord Stream 2 - pisze portal energetyka24.com.

Łotwa sprzeciwia się powstaniu w porcie w Windawie bazy logistycznej dla gazociągu Nord Stream 2 - pisze portal energetyka24.com.

Łotewski minister spraw zagranicznych Edgar Rinkēvičs tłumaczy, że „budowa rurociągu mogła stać się przykrywką dla działań wywiadowczych służb specjalnych Rosji”. Podkreśla, że zaszkodziłoby to powstawaniu na Łotwie infrastruktury obronnej. Według Rinkēvičs wydanie zgody na powstanie w porcie w Windawie bazy logistycznej „byłoby sprzeczne z ideą współpracy Rygi z UE i NATO, z którymi łączą ją projekty infrastrukturalne”.

Według rosyjskich mediów, inwestycje związane z budową bazy logistycznej miałyby wynieść 14 milionów euro, a szacowane przychody dla łotewskiej gospodarki miałyby wynieść 25 milionów euro.

Nord Stream 2 to gazociąg, który połączy Rosję i Niemcy, jego budowa ma ruszyć w 2019 r. Nord Stream 2 to projekt szkodliwy również dla naszego kraju. Polska od lat jest przeciwnikiem wsparcia Unii Europejskiej dla tego rozwiązania. Nord Stream 2 jeszcze bardziej uzależni Unię Europejską od dostaw rosyjskiego gazu.

[fot. Mariusz Paździora/commons.wikimedia.org]

ems/energetyka24.com/tvp.info

Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 2. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 3. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 4. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 5. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 6. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 7. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 8. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook