Jedynie prawda jest ciekawa


"Niewinność muzułmanów" to izraelski spisek

21.09.2012

Film przedstawiający w obraźliwy sposób proroka Mahometa to rezultat spisku Izraela, który chciał w ten sposób podzielić świat muzułmański i sprowokować konflikt religijny - powiedział w piątek prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

USA oszukują, gdy mówią, że nie mogą ocenzurować filmu ze względu na gwarantowaną w kraju wolność słowa - oświadczył Ahmadineżad w wywiadzie dla telewizji państwowej, przeprowadzonym z okazji rocznicy wybuchu wojny irańsko-irackiej (1980-1988).      

Film "Niewinność muzułmanów" został wyprodukowany w USA i przedstawia Mahometa jako niepoprawnego kobieciarza, który aprobuje molestowanie seksualne dzieci.       

Prezydent Iranu oskarżył też państwa Zachodu o stosowanie wybiórczej cenzury.         

"Reagują, gdy stawiane są pytania o pewne wydarzenie historyczne (Ahmadineżad kwestionuje Holokaust - PAP) i grożą oraz stosują naciski wobec państw, które te pytania stawiają. Gdy jednak podnosi się oburzenie na obrazę świętości i proroków, krzyczą o wolności słowa" - powiedział Ahmadineżad.          

Dodał przy tym, że Iran jest "zawsze gotowy bronić swych praw" w obliczu nacisków międzynarodowych potęg, jak to miało miejsce podczas konfliktu iracko-irańskiego w latach 80. XX wieku.        

Agencja AFP wskazuje, że Ahmadineżad odniósł się w ten sposób do irańskiego programu atomowego. Teheran odrzuca oskarżenia wspólnoty międzynarodowej o potajemne dążenie do uzyskania broni jądrowej. Rada Bezpieczeństwa ONZ ostrzegła Iran przed kontynuowaniem prac nad programem atomowym w sześciu rezolucjach, z których cztery obwarowane są sankcjami.        

Izrael, jedyne państwo regionu posiadające broń jądrową, wielokrotnie zapowiadał, że przypuści prewencyjny atak na irańskie instalacje nuklearne, jeśli USA nie wyznaczą Iranowi nieprzekraczalnej granicy w rozwijaniu programu nuklearnego. 

PAP

[fot. YouTube.com]

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 4. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 5. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 6. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook