Jedynie prawda jest ciekawa


Niespokojnie w Syrii. W ataku ISIS zginęło 34 żołnierzy

25.08.2017

Dżihadyści Państwa Islamskiego (IS) zabili 34 członków sił prorządowych w Syrii podczas walk w prowincji Ar-Rakka na północy kraju - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Według Obserwatorium, dysponującego siecią informatorów w ogarniętej wojną Syrii, dżihadyści ponownie przejęli z rąk sił reżimu prezydenta Baszara el-Asada duże połacie terenu na wschodzie muhafazy (prowincji) Ar-Rakka.

Obserwatorium nie podało innych szczegółów dotyczących tego ataku.

Z kolei będąca pod kontrolą ISIS agencja Amaq podaje, że w ataku zginęło 99 żołnierzy SAA - 57 w ataku bombowym oraz 42 w późniejszej potyczce. Syryjskie źródła utrzymują jednak, że straty były o wiele mniejsze, choć wciąż "należy liczyć je w dziesiątkach". 


W czwartek ONZ wezwała do "przerwy humanitarnej" w walkach w stolicy prowincji, mieście Ar-Rakka, by umożliwić ewakuację ok. 20 tys. cywilów. Zaapelowano również do dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji do walki z IS o wstrzymanie nalotów.

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. trump14072018 16.07.2018

  O czym będą rozmawiać Trump z Putinem? Zdradzamy potencjalne scenariusze

  Czego można spodziewać się po tym spotkaniu, jakie ustalenia na nim zapadną i jak wpłynie to na nasze codzienne życie?

 2. pitch14072018 15.07.2018

  Kim były osoby, które zakłóciły przebieg finału mistrzostw świata?

  Wtargnięcie na murawę stadionu Łużniki podczas finału piłkarskich mistrzostw świata członkiń grupy Pussy Riot, ubranych w policyjne uniformy, było pierwszym incydentem naruszającym bezpieczeństwo w trakcie trwającego pięć tygodni turnieju.

 3. 1270immigrantschech 14.07.2018

  Czeski rząd nie zgodzi się na nielegalną migrację

  Czeskie MSZ oświadczyło w sobotę w odpowiedzi na uzgodniony w piątek przez kraje ONZ plan zawarcia Światowego Paktu w sprawie Migracji, że rząd w Pradze nie może się zgodzić i nie zgodzi się na nielegalną migrację.

 4. Imigranciwiki 14.07.2018

  Włosi przejęli kutry z 450 imigrantami

  450 migrantów, którzy wyruszyli z wybrzeży Afryki i dotarli kutrem rybackim w pobliże włoskiego wybrzeża, zostało zabranych na statek włoskiej Straży Przybrzeżnej i inną jednostkę patrolującą Morze Śródziemne. Teraz migranci czekają na wskazanie portu

 5. tajlandia12072018 14.07.2018

  Uratowani z jaskini chłopcy wyjdą w czwartek ze szpitala. Będą musieli zmierzyć się z innym zagrożeniem

  Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostaną wypuszczeni ze szpitala - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju Piyasakol Sakolsatayadorn

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook