Jedynie prawda jest ciekawa


Niespokojnie w Syrii. W ataku ISIS zginęło 34 żołnierzy

25.08.2017

Dżihadyści Państwa Islamskiego (IS) zabili 34 członków sił prorządowych w Syrii podczas walk w prowincji Ar-Rakka na północy kraju - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Według Obserwatorium, dysponującego siecią informatorów w ogarniętej wojną Syrii, dżihadyści ponownie przejęli z rąk sił reżimu prezydenta Baszara el-Asada duże połacie terenu na wschodzie muhafazy (prowincji) Ar-Rakka.

Obserwatorium nie podało innych szczegółów dotyczących tego ataku.

Z kolei będąca pod kontrolą ISIS agencja Amaq podaje, że w ataku zginęło 99 żołnierzy SAA - 57 w ataku bombowym oraz 42 w późniejszej potyczce. Syryjskie źródła utrzymują jednak, że straty były o wiele mniejsze, choć wciąż "należy liczyć je w dziesiątkach". 


W czwartek ONZ wezwała do "przerwy humanitarnej" w walkach w stolicy prowincji, mieście Ar-Rakka, by umożliwić ewakuację ok. 20 tys. cywilów. Zaapelowano również do dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji do walki z IS o wstrzymanie nalotów.

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook