Jedynie prawda jest ciekawa

Niespokojna Wigilia w Charkowie

25.12.2014

W czasie wigilijnej nocy w Charkowie doszło do eksplozji w sklepie należącym do aktywisty i wolontariusza organizacji "Obywatelska warta Ukrainy" – donosi „Onet.pl”.

Według portalu w wyniku podłożenia w sklepie ładunku wybuchowego nikt nie ucierpiał, ale pomieszczenia zostały w znacznym stopniu zniszczone. Według milicji, celem zamachu było wywołanie atmosfery strachu.

Do eksplozji doszło po północy. W jej wyniku rozbite zostały szyby i uszkodzona ściana budynku. Przedstawiciele milicji poinformowali, iż zdarzenie zostało uznane za zamach terrorystyczny. Ich zdaniem celem była destabilizacja sytuacji w Charkowie oraz tworzenie wśród mieszkańców atmosfery niepokoju i strachu.

Właściciel sklepu, Wiaczesław Duda, jest znanym w Charkowie proukraińskim aktywistą, zaangażowanym we wspieranie wyposażeniem żołnierskim sił ukraińskich walczących w Donbasie. W tej samej okolicy doszło na początku listopada do podobnej eksplozji w pubie znanym jako miejsce spotkań proukraińskich działaczy. Rannych zostało wówczas 13 osób, w tym dwie ciężko.

W Charkowie, mimo świątecznych dekoracji na ulicach, nie odczuwa się jeszcze atmosfery Świąt. Większość mieszkańców miasta obchodzić będzie Boże Narodzenie zgodnie z tradycją Kościołów wschodnich, czyli za dwa tygodnie.

Ryb, Onet.pl

[Fot. Twitter/@Gerashchenko7]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook