Jedynie prawda jest ciekawa


Niepojęty upadek Zachodu. We Włoszech odsłonięto pomnik... terrorystów z Barcelony!

12.10.2017

To niestety nie żart. Włoski artysta na jednym pomniku umieścił nazwiska ofiar i zamachowców. O sprawie poinformowało wczoraj "iL Giornale".

W położonym 50 kilometrów od Mediolanu Pagazzano na wystawie sztuki pokazano dwa obeliski. Na pierwszym znajdują się nazwiska 14 osób, które zginęły w ataku terrorystycznym w Barcelonie (w rzeczywistości zginęło 16 osób), w tym dwóch Włochów. Na drugim z kolei wymieniono ośmiu zabitych zamachowców, z których 5 policjanci zastrzelili w Cambrils, udaremniając zamach w tej miejscowości. 

Nazwiska ofiar, podobnie jak napisy "Ku pamięci" na pomniku są zapisane w dwóch językach - łacińskim i arabskim. Napisy pokryto dodatkowo fluorescencyjną farbą.

Pomnik został ustawiony podczas festiwalu "Otwarty dialog" na zamku Pagazzano i szybko wzbudził kontrowersję we Włoszech. Trzy dni po odsłonięciu obeliski zostały ukryte przed publicznością, co wywołało gwałtowny protest organizatora wystawy. - Nie jest dopuszczalne, by na równać ofiary i zabójców, ale jeszcze gorsze jest uciekanie się do cenzury - powiedział Fulvio Pagani. 

Innego zdania jest burmistrz miejscowości, Raffaele Moriggi, który twierdzi że gdyby wiedział co zostało napisane na obeliskach, nigdy nie przeciąłby wstęgi. - Nie ma takiej artystycznej prowokacji, która może uzasadniać wywyższenie tych, którzy zabili niewinnych ludzi - powiedział Moriggi, po czym nakazał usunięcie pomnika z wystawy do soboty.


KH/iL Giornale/bergamo.corriere.it

Warto poczytać

 1. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 2. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 3. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 4. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 5. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 6. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 7. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook