Jedynie prawda jest ciekawa


Niemka poślubi brata terrorysty z Berlina. Mężczyzna wkrótce zamieszka w Europie?

11.04.2017

Świat znowu staje na głowie! 34-letnia Susanne K. z Berlina wyjdzie za mąż za brata terrorysty, który w grudniu 2016 roku, podczas świątecznego jarmarku, zabił 12 osób, a blisko 50 ranił, wjeżdżając w ludzi rozpędzoną ciężarówką. Jedną z ofiar zamachu był polski kierowca – Łukasz Urban, który choć śmiertelnie ranny, do końca próbował utrudnić zamachowcy wjechanie w tłum.

O miłości, jaka połączyła Niemkę i Walida Amriego, brata mordercy z Berlina, informuje portal polskich emigrantów – Polish Express, powołując się na niemiecki tabloid Bild.

Według ustaleń dziennikarzy, Susanne poznała Walida już 2 dni po uśmierceniu terrorysty przez włoskich policjantów. Kobieta miała odezwać się do mieszkającego w Tunezji mężczyzny na Facebooku, składając kondolencje z powodu… śmierci brata.

„Z relacji Susanne wynika, że Walid był bardzo poruszony gestem Niemki i zaczął do niej regularnie pisać. - Wysłałam wiadomość z kondolencjami, jemu i jego rodzinie – powiedziała „Bildowi” Susanne. Amri był wzruszony tym miłym gestem i otworzył się na obcą osobę – dodała” – czytamy na łamach Polish Express.  

Kobieta, która samotnie wychowywała trójkę dzieci, również zapałała uczuciem do Tunezyjczyka. Nie przeszkadzało jej, że z „mężczyzną swojego życia” mogła porozumiewać się wyłącznie za pomocą łamanego francuskiego, ograniczając swoje rozmowy do wymiany komplementów i czułości. Nie przeszkadzało im to jednak snuć planów na przyszłość.

Jak podaje Polish Express: „„Bild” dowiedział się, że Walid i Susanne, mimo trudności finansowych, już wkrótce planują się pobrać. Ślub ma się odbyć w Tunezji, natomiast po dokonaniu formalności para ma już razem wrócić do Berlina. Oczywiście, jak zaznacza Susanne, przy założeniu, że zgodzą się na to niemieckie służby”.

Nas zastanawia, czy uczucie, którym Walid zapałał do Niemki jest szczere? Może on tylko pragnie dostać się do Europy, by pomścić śmierć brata? Czy niemieckie służby skutecznie go sprawdzą i wykluczą, że może być potencjalnym terrorystą? 

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 4. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 5. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 6. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 7. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 8. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook