Jedynie prawda jest ciekawa


Niemka przyznaje, że nie wychodzi z domu bez broni. „Studentki w Berlinie nie są już bezpieczne”

08.01.2018
niemka07012018
Niemka przyznaje, że nie wychodzi z domu bez broni. „Studentki w Berlinie nie są już bezpieczne”

Kiedy Carolin Matthie wychodzi z domu, zawsze jest uzbrojona. Nie pojawia się na ulicy bez towarzystwa pistoletu marki Walther. Dlaczego? Bo młody człowiek na ulicach Berlina nie jest już bezpieczny. Zwłaszcza, jeśli jest kobietą.

–  Miałam kilka nieprzyjemnych doświadczeń w ostatnich latach – opowiada 25-latka, którą cytuje niemiecki "Berliner Zeitung".

Kiedyś zaatakowała ją grupa młodych mężczyzn. – Byli pijani, agresywny i próbowali mnie zaczepiać mówiąc coś w innym języku. Byłam przerażona, choć na co dzień nie jest łatwo mnie zastraszyć. Odczepili się, bo obok przejechał samochód z grupą ochroniarzy. Przypadek zadecydował, że nie stało się nic poważniejszego – opowiada Matthie.

Po tym wydarzeniu pochodząca z Turyngii dziewczyna kupiła broń i rozpoczęła intensywną naukę samoobrony. Nie poprzestała jednak tylko na wykupieniu kursów strzelania. W mediach społecznościowych próbuje namawiać inne młode kobiety, aby poszły w jej ślady.

Według "Berliner Zeitung" takie apele nie trafiają w próżnię, bo w istocie coraz większa liczba Niemców zaczyna drżeć o swoje bezpieczeństwo. Lawinowo rośnie liczba pozwoleń na broń, w 2015 roku wydano 816 licencji, a w 2016 już 3286.

To wszystko nie podoba się niemieckim służbom, które na tendencję do zbrojenia się społeczeństwa patrzą z niepokojem. Narzekają na niedostateczny poziom szkolenia i sugerują, że sprzedawcy broni oszukują ludzi sprzedając im fałszywe „poczucie bezpieczeństwa”.

Jednak fakty są takie, że coraz więcej jest Niemców, którzy po prostu nie czują się bezpieczni w swojej ojczyźnie. Dlatego idą za radą młodej Carolin Matthie, która mówi: – Żyj, kochaj, śmiej się! A jeśli to nie działa, ładuj, celuj, strzelaj!

ac na podstawie Berliner Zeitung


Warto poczytać

 1. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 2. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 3. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 4. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 5. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 6. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 7. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 8. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook