Jedynie prawda jest ciekawa


Niemka przyznaje, że nie wychodzi z domu bez broni. „Studentki w Berlinie nie są już bezpieczne”

08.01.2018
niemka07012018
Niemka przyznaje, że nie wychodzi z domu bez broni. „Studentki w Berlinie nie są już bezpieczne”

Kiedy Carolin Matthie wychodzi z domu, zawsze jest uzbrojona. Nie pojawia się na ulicy bez towarzystwa pistoletu marki Walther. Dlaczego? Bo młody człowiek na ulicach Berlina nie jest już bezpieczny. Zwłaszcza, jeśli jest kobietą.

–  Miałam kilka nieprzyjemnych doświadczeń w ostatnich latach – opowiada 25-latka, którą cytuje niemiecki "Berliner Zeitung".

Kiedyś zaatakowała ją grupa młodych mężczyzn. – Byli pijani, agresywny i próbowali mnie zaczepiać mówiąc coś w innym języku. Byłam przerażona, choć na co dzień nie jest łatwo mnie zastraszyć. Odczepili się, bo obok przejechał samochód z grupą ochroniarzy. Przypadek zadecydował, że nie stało się nic poważniejszego – opowiada Matthie.

Po tym wydarzeniu pochodząca z Turyngii dziewczyna kupiła broń i rozpoczęła intensywną naukę samoobrony. Nie poprzestała jednak tylko na wykupieniu kursów strzelania. W mediach społecznościowych próbuje namawiać inne młode kobiety, aby poszły w jej ślady.

Według "Berliner Zeitung" takie apele nie trafiają w próżnię, bo w istocie coraz większa liczba Niemców zaczyna drżeć o swoje bezpieczeństwo. Lawinowo rośnie liczba pozwoleń na broń, w 2015 roku wydano 816 licencji, a w 2016 już 3286.

To wszystko nie podoba się niemieckim służbom, które na tendencję do zbrojenia się społeczeństwa patrzą z niepokojem. Narzekają na niedostateczny poziom szkolenia i sugerują, że sprzedawcy broni oszukują ludzi sprzedając im fałszywe „poczucie bezpieczeństwa”.

Jednak fakty są takie, że coraz więcej jest Niemców, którzy po prostu nie czują się bezpieczni w swojej ojczyźnie. Dlatego idą za radą młodej Carolin Matthie, która mówi: – Żyj, kochaj, śmiej się! A jeśli to nie działa, ładuj, celuj, strzelaj!

ac na podstawie Berliner Zeitung


Warto poczytać

 1. VerhofstadtWIKI 19.01.2018

  Szokująca decyzja PE! Verhofstadt nie odpowie za "60-tysięczny marsz faszystów"

  Szef PE Antonio Tajani odpowiedział na list europosłów Zdzisława Krasnodębskiego i Marka Jurka ws. słów lidera liberałów Guya Verhofstadta o Marszu Niepodległości. Zdaniem Tajaniego szef PE musi szanować wolność wypowiedzi posłów, jeśli nie naruszają regulaminu

 2. vaccine18012018 19.01.2018

  Na Ukrainie ponad 1200 przypadków odry od początku roku. To już epidemia?

  - Od początku bieżącego roku na Ukrainie zarejestrowano 1285 przypadków zachorowania na odrę u dzieci i dorosłych - poinformowała w swym wystąpieniu w ukraińskim parlamencie pełniąca obowiązki ministra zdrowia Uljana Suprun.

 3. turkey19012018 19.01.2018

  Turcja nie chce dotrzymać umowy w sprawie migrantów. Odrzucają pomysł partnerstwa z UE

  Turecki minister ds. UE Omer Celik ostrzegł w piątek, że obecna sytuacja nie daje władzom w Ankarze powodu, by dotrzymywać porozumienia z UE w sprawie migrantów.

 4. trump18012018 18.01.2018

  Trump poprze obrońców życia. Weźmie udział w największej na świecie demonstracji antyaborcyjnej

  Sarah Sanders, rzecznik prasowy Białego Domu, poinformowała, że prezydent Donald Trump przemówi do uczestników corocznego Marszu dla Życia poprzez łącze satelitarne.

 5. Papiez18012018 18.01.2018

  "Nie wystarczy nauczanie religii i doktryny, trzeba żyć jak Jezus"

  Papież Franciszek podczas spotkania z młodzieżą w Chile mówił, że aby być blisko wiary "nie wystarczy słuchać nauczania religii albo doktryny". Trzeba żyć jak Jezus - mówił w środę tysiącom młodych Chilijczyków w sanktuarium w Maipu koło Santiago

 6. Trumpfakenews 18.01.2018

  Trump przyznał nagrody "fake newsom". Jeden dotyczy Polski

  Prezydent USA Donald Trump w środę wieczorem czasu lokalnego powiadomił za pośrednictwem Twittera o przyznaniu nagród dla mediów w kategorii "fake news". Jedna z nich dotyczy wiadomości związanej z wizytą Trumpa w Polsce i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy

 7. 1270fejsbujwspieraaborcje 17.01.2018

  Zablokowali zbiórkę pieniędzy na film, bo przeciwstawiał się aborcji

  Portal Facebook postanowił odblokować zbiórkę crowdfundingową na film o Roe v. Wade – sprawie sądowej, która zalegalizowała w USA aborcję.

 8. 1270makronas 16.01.2018

  "Le Monde": liczba urodzeń spada, czy to koniec "francuskiego wyjątku?"

  Liczba urodzeń we Francji spada od trzech lat. Dziennik "Le Monde" zastanawia się, czy to "koniec francuskiego wyjątku", czyli epoki, w której wysoki przyrost naturalny wyróżniał Francję na tle Europy

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook