Jedynie prawda jest ciekawa


Niemiecka telewizja wyrzuca Polskę i Czechy z Unii Europejskiej. „Wynoście się”!

19.12.2017
ard19122017
Niemiecka telewizja wyrzuca Polskę i Czechy z Unii Europejskiej. „Wynoście się”!

Isabel Schayani, prominentna niemiecka dziennikarka irańskiego pochodzenia, wezwała Polskę, Węgry i Czech do opuszczenia struktur europejskich. W głównym programie informacyjnym niemieckiej telewizji publicznej ARD zapowiedziała, że państwa, które nie chcą godzić się na relokację imigrantów, powinny wystąpić z Unii Europejskiej.

– Popieram silną UE, najpierw musicie się z tym zgodzić, a później możecie zostać na pokładzie – komentowała dziennikarka. – W przeciwnym razie (…) to byłby moment na wasze wyjście. Polecam powiedzieć do Polski, Czech i Węgier  –  wynoście się, opuśćcie UE – mówiła Schayani. 

O sprawie napisał serwis Huffington Post, słowa Schayani komentują także niemieckie media, które analizują słowa popularnej w Niemczech dziennikarki. 

Uwagi pojawiły się podczas omawiania pomysłu Martina Schulza, który mówił o potrzebie stworzenia „Stanów Zjednoczonych Europy”. Na tym tle zarysowano obecną, rozpadającą się Unię Europejską, która zmaga się z wieloma problemami. Zdaniem wypowiadającej się w ARD dziennikarki, jeśli struktury europejskie mają być spójne i silne, to muszą je opuścić te państwa, które nie zgadzają się z dominującymi trendami w UE.

Niemieckie media przypominają jednocześnie, że uchodźcy to nie jedyny problem Polski. „Süddeutsche Zeitung" opisuje, że Komisja Europejska planuje upomnieć Polskę za „poważne naruszenia rządów prawa” i „o kontrowersyjne reformy sądownictwa rządu PiS”.

ac/hf.de

Warto poczytać

 1. trump11042018 21.06.2018

  Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

  Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

 2. burger21062018 21.06.2018

  Skandaliczna reklama? Burger King przeprasza obrażone rosyjskie kobiety

  Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi Burger King przeprosiła za opublikowanie reklamy oferującej darmowe hamburgery Rosjankom, które podczas piłkarskich mistrzostw świata "zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu".

 3. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 4. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 5. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 6. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 7. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 8. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook