Jedynie prawda jest ciekawa

Niemiecka prasa krytycznie o meczu z Polską

12.10.2014

„Gorzka plajta Loewa”, „cios dla mistrzów świata”, „ekstaza w Warszawie” – to niektóre tytuły internetowych wydań niemieckich dzienników po przegranej triumfatorów mundialu z Polską (0:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Zdaniem komentatorów niemiecka jedenastka miała przewagę, ale na Stadionie Narodowy raziła nieskutecznością. „Spiegel-Online” napisał o „ciosie dla mistrzów świata” i zwrócił uwagę, że

Niemcy lekkomyślnie nie wykorzystali wielu podbramkowych okazji.

Z kolei „Bild” relację z Warszawy zatytułował „Gorzka plajta Loewa”, a „Die Welt” ocenił, że druga bramka zdobyta przez Polaków rozstrzygnęła spotkanie.

„W pierwszej połowie Niemcy mocno naciskali, ale polskie kontry były niebezpieczne” — podkreślono w „Die Welt”.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” niepowodzenie niemieckiej drużyny spuentował krótko: „0:2. Mistrz świata pobity”.

„Niemcy po raz pierwszy od siedmiu lat przegrały mecz eliminacyjny do wielkiej imprezy. W dodatku to nie Robert Lewandowski, którego najbardziej się obawiano, był przyczyną tej porażki” – skomentowała gazeta i zwróciła uwagę, że drużyna Loewa we wtorek w potyczce z Irlandią znajdzie się pod dużą presją.

Natomiast „Der Tagesspiegel” podkreślił, że „nawet mistrzowie świata nie są w stanie wygrywać zawsze”.

„Niemiecka reprezentacja przeważała, bramki strzelali jednak gospodarze i to oni mogą się cieszyć z historycznego zwycięstwa” — napisano.

„Berliner Zeitung” ocenił, że biało-czerwoni postawili w sobotę na kontry i „z zimną krwią wykorzystali swoje szanse, a Niemcom w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia”. W „Sueddeutsche Zeitung” zaznaczono z kolei: „Polska wygrała po raz pierwszy z Niemcami. Ekstaza w Warszawie”.

PAP, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook