Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Niemieccy islamiście giną w Syrii i Iraku

23.11.2014

Ok. 60 dżihadystów pochodżacych z Niemiec zginęło w Syrii i Iraku, walcząc po stronie Państwa Islamskiego.

Szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji, Hans-Georg Maassen, powiedział w wywiadzie dla niedzielnego wydania "Die Welt", że w Syrii i Iraku zginęło dotychczas 60 niemieckich dżihadystów, walczących po stronie Państwa Islamskiego. 

"Co najmniej dziewięciu z nich zginęło dokonując zamachów samobójczych" - podkreślił Maassen. "To gorzkie żniwo islamskiej propagandy" - dodał szef Urzędu Ochrony Konstytucji.

Maassen ostrzegł przed groźbą zamachów w Niemczech. "Musimy nastawić się na to, że także u nas może dojść do takich zamachów" - powiedział w rozmowie z "Welt am Sonntag".

Niemieckie MSW szacuje, że na teren walk z Niemiec wyjechało dotychczas 550 radykalnych islamistów. Maassen powiedział, że 180 uczestników walk wróciło do kraju. Mamy ich na oku, lecz nie jesteśmy w stanie kontrolować ich przez 24 godziny na dobę - powiedział.

Szef MSW Thomas de Maiziere mówił w piątek, że policja obserwuje około 230 osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. "Są to osoby, co do których nie można wykluczyć, a nawet można uznać za prawdopodobne, że planują zamach" - powiedział minister.

Całe środowisko islamistów o radykalnych poglądach liczy około 1000 osób.

tk/PAP

fot. YouTube

Słowa kluczowe:

islam

,

muzułmanie

,

Niemcy

,

Syria

Warto poczytać

 1. mart-st 25.10.2016

  Przełom w sprawie Via Carpatia

  Europarlament wezwał do włączenia projektu do sieci bazowej transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), aby mógł uzyskać odpowiednie wsparcie finansowe z UE.

 2. calaisbulldozerSI 25.10.2016

  Francja burzy „dżunglę” w Calais

  Robotnicy, wyposażeni w piły elektryczne i lekki sprzęt budowlany, w tym małe buldożery, zaczęli niszczyć obozowisko.

 3. hol 25.10.2016

  Hollande na dnie w sondażach

  Jego prezydenturę pozytywnie ocenia już tylko 4 proc. Francuzów.

 4. blogging-3363761920 25.10.2016

  Hakerzy wykradli maile doradcy Putina

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła we wtorek autentyczność dokumentów, pochodzących ze skrzynki mailowej doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Władisława Surkowa. Do ich kradzieży przyznała się ukraińska grupa hakerska Cyberhunta.

 5. smolenskutagesspieglaSi 25.10.2016

  „Tagesspiegel” o filmie „Smoleńsk”: propaganda i wazelina

  „Film 'Smoleńsk' trzyma się historiografii nowej, nacjonalistycznej Polski. Katastrofa, do której doszło bo polscy wojskowi wymusili lądowanie w gęstej mgle, była tak naprawdę zamachem”.

 6. martinshulezzzz 25.10.2016

  Schulz: CETA dojdzie do skutku

  Przewodniczący PE Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk we wtorek wyraził opinię, że porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) dojdzie do skutku, jednak Belgia potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie wątpliwości.

 7. mid-epa05601339 25.10.2016

  Kandydaci do Kongresu ze wsparciem Clinton

  Hillary Clinton ma na tyle silną pozycje faworytki, że prowadzi już nie tylko swoją kampanię, ale wspiera też innych Demokratów w odbywających się jednocześnie z prezydenckimi wyborami do Kongresu.

 8. morelas 24.10.2016

  Morawiecki na Białorusi

  Wicepremier polskiego rządu spotkał się z prezydentem Łukaszenką.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook