Jedynie prawda jest ciekawa


Niemcy się budzą? Polityk wzywa do "konserwatywnej rewolucji"

04.01.2018
Dobrindt04012018
Niemcy się budzą? Polityk wzywa do "konserwatywnej rewolucji"

Szef grupy parlamentarnej CSU w Bundestagu Alexander Dobrindt wezwał w czwartek na łamach dziennika "Die Welt" do "mieszczańsko-konserwatywnego" zwrotu w Niemczech. Jego zdaniem po lewicowej rewolucji elit nadszedł czas na konserwatywną rewolucję obywateli.

- W Niemczech potrzebny jest zwrot w kierunku nowego konserwatywnego mieszczaństwa, które zjednoczy kraj, wzmocni naszą wspólnotę wartości i obroni naszą wolność - napisał Dobrindt w swym artykule.

Jak zaznaczył, obecnie wielu obywateli ma wrażenie, że dla ich poglądów "nie ma miejsca w niemieckim życiu codziennym" i że "polityczna walka o równouprawnienie, wolność słowa i tolerancję dotyczy wszystkich, ale nie ich". - Ci, którzy dużo mówią o różnorodności, akceptują w rzeczywistości tylko jeden pogląd, swój własny - ocenił bawarski polityk.

Zdaniem Dobrindta większość ludzi "żyje i myśli po mieszczańsku". - W Niemczech nie istnieje ani lewicowa republika, ani lewicowa większość - zaznaczył.

Poseł CSU zauważył, że skutki ideologii 1968 roku, która była jego zdaniem "duchowym przedłużeniem socjalizmu", są odczuwalne do dziś. - Lewicowe ideologie, socjaldemokratyczny etatyzm i zielona polityka zakazów miały swój czas. Nowy islamizm atakuje europejską ideę wolności, nie wolno dać mu szansy na zwycięstwo - czytamy w "Die Welt".

Dobrindt uważa, że nowy ruch mieszczański jest odpowiedzią na te zjawiska. - Po lewicowej rewolucji elit nadchodzi konserwatywna rewolucja obywateli - napisał.

Odnosząc się do problemu integracji uchodźców, Dobrindt podkreślił, że muszą oni dostosować się do obowiązujących w Niemczech wartości. - W naszych salach szkolnych wiszą krzyże, mężczyzna i kobieta podają sobie ręce, dziewczęta biorą udział w zajęciach sportowych, pokazujemy publicznie nasze twarze. Musi to zaakceptować każdy, kto mieszka w Niemczech - wyjaśnił polityk CSU.

W Niemczech "nie ma miejsca dla burki, małżeństw dzieci, przymusowych ślubów i islamskich kazań nienawiści oraz religijnego szczucia" - napisał Dobrindt w "Die Welt".

Chadeckie partie CDU i CSU tworzą w Bundestagu jeden klub parlamentarny, kierowany zwyczajowo przez posła CDU, dlatego Dobrindt jest jedynie szefem grupy deputowanych CSU w ramach tego klubu.

W wyborach do Bundestagu 24 września bawarska CSU uzyskała bardzo słaby wynik, tracąc wielu wyborców na rzecz antyislamskiej Alternatywy dla Niemiec (AfD). Zdaniem władz CSU receptą na przezwyciężenie kryzysu ma być zwrot na prawo.

PAP
Fot: PAP/EPA/OMER MESSINGER

Warto poczytać

 1. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 2. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 3. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 5. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 6. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook