Jedynie prawda jest ciekawa


Niemcy się budzą? Polityk wzywa do "konserwatywnej rewolucji"

04.01.2018
Dobrindt04012018
Niemcy się budzą? Polityk wzywa do "konserwatywnej rewolucji"

Szef grupy parlamentarnej CSU w Bundestagu Alexander Dobrindt wezwał w czwartek na łamach dziennika "Die Welt" do "mieszczańsko-konserwatywnego" zwrotu w Niemczech. Jego zdaniem po lewicowej rewolucji elit nadszedł czas na konserwatywną rewolucję obywateli.

- W Niemczech potrzebny jest zwrot w kierunku nowego konserwatywnego mieszczaństwa, które zjednoczy kraj, wzmocni naszą wspólnotę wartości i obroni naszą wolność - napisał Dobrindt w swym artykule.

Jak zaznaczył, obecnie wielu obywateli ma wrażenie, że dla ich poglądów "nie ma miejsca w niemieckim życiu codziennym" i że "polityczna walka o równouprawnienie, wolność słowa i tolerancję dotyczy wszystkich, ale nie ich". - Ci, którzy dużo mówią o różnorodności, akceptują w rzeczywistości tylko jeden pogląd, swój własny - ocenił bawarski polityk.

Zdaniem Dobrindta większość ludzi "żyje i myśli po mieszczańsku". - W Niemczech nie istnieje ani lewicowa republika, ani lewicowa większość - zaznaczył.

Poseł CSU zauważył, że skutki ideologii 1968 roku, która była jego zdaniem "duchowym przedłużeniem socjalizmu", są odczuwalne do dziś. - Lewicowe ideologie, socjaldemokratyczny etatyzm i zielona polityka zakazów miały swój czas. Nowy islamizm atakuje europejską ideę wolności, nie wolno dać mu szansy na zwycięstwo - czytamy w "Die Welt".

Dobrindt uważa, że nowy ruch mieszczański jest odpowiedzią na te zjawiska. - Po lewicowej rewolucji elit nadchodzi konserwatywna rewolucja obywateli - napisał.

Odnosząc się do problemu integracji uchodźców, Dobrindt podkreślił, że muszą oni dostosować się do obowiązujących w Niemczech wartości. - W naszych salach szkolnych wiszą krzyże, mężczyzna i kobieta podają sobie ręce, dziewczęta biorą udział w zajęciach sportowych, pokazujemy publicznie nasze twarze. Musi to zaakceptować każdy, kto mieszka w Niemczech - wyjaśnił polityk CSU.

W Niemczech "nie ma miejsca dla burki, małżeństw dzieci, przymusowych ślubów i islamskich kazań nienawiści oraz religijnego szczucia" - napisał Dobrindt w "Die Welt".

Chadeckie partie CDU i CSU tworzą w Bundestagu jeden klub parlamentarny, kierowany zwyczajowo przez posła CDU, dlatego Dobrindt jest jedynie szefem grupy deputowanych CSU w ramach tego klubu.

W wyborach do Bundestagu 24 września bawarska CSU uzyskała bardzo słaby wynik, tracąc wielu wyborców na rzecz antyislamskiej Alternatywy dla Niemiec (AfD). Zdaniem władz CSU receptą na przezwyciężenie kryzysu ma być zwrot na prawo.

PAP
Fot: PAP/EPA/OMER MESSINGER

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook