Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Niemcy nie chcą Państwa Islamskiego

12.09.2014

Berlin bierze się za islamskich terrorystów. Szef MSW ogłosił delegalizację Państwa Islamskiego na niemieckim terytorium. Dla Berlina PI to „terrorystyczna milicja”.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere ogłosił zakaz działalności Państwa Islamskiego na terytorium Niemiec. Rząd w Berlinie określił to ugrupowanie mianem „terrorystycznej milicji”.

„Tutaj nie ma miejsca dla takiej organizacji terrorystycznej jak Państwo Islamskie” - powiedział de Maiziere. Zakaz obejmuje wszelkiego rodzaju udział w działaniach Państwa Islamskiego, propagowanie go na portalach społecznościowych, czy na demonstracjach, noszenie symboli tego ugrupowania i zbierania dla niego pieniędzy.

„Dzisiejszy zakaz jest ważnym krokiem w walce z międzynarodowym terroryzmem” - podkreślił szef MSW.

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) poinformowała, że według najnowszych danych dżihadystyczne Państwo Islamskie może liczyć od 20 tys. do 31,5 tys. bojowników w Iraku i Syrii. Wcześniej ich liczbę szacowano na co najmniej 10 tys.

Według CIA wzrost liczby bojowników Państwa Islamskiego związany jest z „intensywniejszą rekrutacją od czerwca, w następstwie odniesionych sukcesów w walkach na terenie Iraku i Syrii i ogłoszenia przez tę organizację kalifatu na zajętych obszarach”.

Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że Stany Zjednoczone poprowadzą „szeroką koalicję” do kampanii mającej na celu wyeliminowanie bojowników Państwa Islamskiego, „gdziekolwiek się znajdą”. Ugrupowanie to uważane jest za najsilniejszą i najbogatszą organizację dżihadystyczną świata.

TK,PAP
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

islam

,

terroryzm

,

Niemcy

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook