Jedynie prawda jest ciekawa


Niemcy deportują imigrantów. „Naruszyli warunki pobytu”

08.03.2018
merkel08032018
Niemcy deportują imigrantów. „Naruszyli warunki pobytu”

Niemcy deportowały 100 Egipcjan w związku z naruszeniem przez nich warunków pobytu; chodzi m.in. o osoby, których wnioski o azyl zostały odrzucone - podała w czwartek agencja AP za władzami lotniska w Kairze. To pierwsza taka deportacja z Niemiec do Egiptu.

Lecący z Frankfurtu samolot wylądował w środę na międzynarodowym lotnisku w Kairze. Na pokładzie maszyny znajdowało się także 50 niemieckich funkcjonariuszy, którzy po przekazaniu deportowanych władzom egipskim wrócili do kraju.

Egipska policja przystąpiła do sprawdzenia przybyłych osób i okoliczności ich deportacji, w tym ustalenia, czy w Egipcie wydany został nakaz ich aresztowania. Większość z deportowanych została zwolniona, ale kilkanaście osób w czwartek pozostawało w areszcie.

Proszący o anonimowość przedstawiciele władz kairskiego lotniska wskazali, że to pierwsza deportacja egipskich obywateli z Niemiec. Wcześniej podobną deportację przeprowadziły Włochy.

Obrońcy praw człowieka często sprzeciwiają się deportacjom do Egiptu, wskazując, że deportowanym grozi brutalne traktowanie przez władze, za którymi ciągnie się długa historia nadużyć, w tym udokumentowanych przypadków stosowania tortur.

Deportacja z Niemiec to sygnał, że władze w Berlinie przyjmują zaostrzone stanowisko w polityce migracyjnej - ocenia AP. Niemcy w latach 2015-16 przyjęły ponad milion uchodźców, głównie z Syrii, Afganistanu i Iraku, ale później doświadczył wzrostu popularności populistycznych i skrajnie prawicowych polityków.

Migracja była kluczowym tematem podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi w zeszłym roku. W wyborach tych chadecy i socjaldemokracji odnotowali najgorsze wyniki od 1945 roku, za to prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) zdobyła pozycję trzeciej siły politycznej w Bundestagu.

Nowy koalicyjny rząd Niemiec, który ma zostać zaprzysiężony w przyszłym tygodniu, zapowiadał, że będzie nakłaniał migrantów do dobrowolnych wyjazdów oraz egzekwował deportację osób, których wnioski azylowe zostały odrzucone.

Partie prawicowe, w tym blok partii chadeckich CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel, chcą stanowczego postępowania w tej sprawie i zwiększenia liczby deportacji, podczas gdy ugrupowania lewicy apelują o więcej działań na rzecz integrowania uchodźców w niemieckim społeczeństwie. (PAP)


Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 2. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 3. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 4. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 5. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 6. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 7. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 8. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook