Jedynie prawda jest ciekawa


Nieletni ekstremista zostanie poddany "przymusowej deradykalizacji"

07.04.2018
1270ital
Nieletni ekstremista zostanie poddany "przymusowej deradykalizacji"

16-letni Włoch, z pochodzenia Algierczyk, będzie poddany procesowi deradykalizacji - zdecydowała policja i prokuratura trybunału dla nieletnich po analizie znalezionych u niego materiałów propagandowych Państwa Islamskiego. To pierwsza taka decyzja we Włoszech.

W sobotę media poinformowały o postawieniu zarzutów nieletniemu obywatelowi Włoch z Triestu, który za pośrednictwem internetowych komunikatorów rozpowszechniał treści propagandowe Państwa Islamskiego (IS) po arabsku i przetłumaczone na włoski. Były wśród nich apele o dokonywanie zamachów. Z prowadzonych przez niego rozmów wynika, że także sam chciał dokonać zamachu w swojej szkole.

Śledztwo przeciw nieletniemu prowadziła od 2016 roku komórka policji do walki z cyberterroryzmem i prokuratura antyterrorystyczna. W toku dochodzenia ustalono istnienie internetowego kanału "Khalifah News Italy", za pośrednictwem którego uczeń komunikował się innymi sympatykami dżihadystów.

Wobec 16-latka po raz pierwszy we Włoszech podjęto decyzję o poddaniu go deradykalizacji pod kierunkiem wyznaczonego do tego zadania imama po to, by - jak wyjaśniono - miał możliwość szerszego spojrzenia na islam.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

fot. Pixabay

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook