Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Niebezpieczne zjawiska w Chorwacji

05.03.2013

W kilku miejscach w na terenie kraju zapadła się ziemia, powodując ogromne i głębokie wyrwy, W jednej z nich znaleziono ciało człowieka.

Jak donosi portal onet.pl, pierwsze wiadomości o dziwnym zjawisku dobiegły z miejscowości Drnisz w Dalmacji.

Zauważono blisko 100 głębokich otworów o szerokości od 50 do 70 metrów. Jak czytamy w serwisie 24sata.hr, miejscowa ludność była przerażona – czytamy na portalu.

Kolejne zdarzenie odnotowano na północy kraju - w nadmorskim kurorcie Lovran niedaleko Rijeki. Ziemia zapadła się tam na historycznej promenadzie im. Marszałka Josipa Broz Tity.

Tragicznego odkrycia dokonali mieszkańcy Selnicy na północy kraju. W jeden z wyrw znaleziono ciało mężczyzny.

Jak informują lokalne media, był to pracownik pogotowia energetycznego, który w okolicy naprawiał przerwaną linię. Świadkowie mówią, że w ciągu kilku sekund "połknęła go" ziemia. Miał 20 lat – czytamy.

Policja bada całą sprawę i szuka przyczyn takiego zjawiska. Mówi się o tym, że w okolicy wielokrotnie przeprowadzono odwierty w poszukiwaniu gazu ziemnego, jednak władze przekonują, że takie prace nie miały miejsca w miejscu, w którym doszło do tragedii.

Media prześcigają się w kolejnych doniesieniach na ten temat. Wczoraj po południu kolejną wyrwę odkryto w miejscowości Poljica Podbablje. Ten teren jest słynny z jaskiń krasowych i naturalnych studni i to właśnie z nimi eksperci łączą te przypadki.

Onet.pl, lz

[fot:wikipedia]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook