Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nie będzie głosowania za niepodległością

09.11.2011

Rada Bezpieczeństwa ONZ nie może się porozumieć co do przyszłego państwa palestyńskiego. Z brudnopisu raportu Rady Bezpieczeństwa ONZ wynika, że jej członkowie nie mogą się porozumieć w sprawie przyjęcia do ONZ Autonomii Palestyńskiej jako niepodległego państwa.

W tej sytuacji oddala się perspektywa głosowania w tej kwestii w Radzie Bezpieczeństwa. Wszystko wskazuje na to, że wniosek Palestyńczyków zostanie przekazany Zgromadzeniu Generalnemu organizacji.

Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej zwrócił się z wnioskiem o jej przyjęcie do ONZ jako niepodległego państwa około dwóch miesięcy temu. Żeby wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony, potrzebne było uzyskanie poparcia większości członków – zarówno stałych, jak i niestałych – Rady Bezpieczeństwa.

Ostatnio okazało się, że Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Kolumbia zamierzają głosować w Radzie Bezpieczeństwa przeciw przyjęciu Palestyny lub wstrzymać się od głosu. W tej sytuacji Palestyńczycy nie mogą liczyć na większość.

Kursor (Izrael)/FM
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. dudusxx 27.03.2017

  Prezydent w Słowenii: Chcielibyśmy europejskiej jedności

  Słowenia jest niezwykle ważnym elementem gospodarczego projektu, jakim jest współpraca państw położonych wokół Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego, czyli grupa pastw Trójmorza- stwierdził prezydent Duda.

 2. nawalnypapepa 27.03.2017

  Nawalny skazany na areszt i grzywnę

  Na 15 dni aresztu skazał w poniedziałek sąd w Moskwie opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, uznając, że podczas zatrzymania na niedzielnej demonstracji w Moskwie stawiał on opór funkcjonariuszom policji. Wcześniej sąd skazał Nawalnego na karę grzywny.

 3. mid-epa05873521 27.03.2017

  Zadowolona Merkel

  Kanclerz Merkel nie kryje zadowolenia z dobrego wyniku swojej partii w wyborach w kraju związkowym Saara.

 4. zemanxx 27.03.2017

  Hakerzy włamali się do komputera prezydenta Czech

  Włączyłem komputer i dobre dziesięć sekund patrzyłem z niedowierzaniem, co się tam dzieje, zanim dotarło do mnie, że to hakerski atak - powiedział Zeman.

 5. bielut 27.03.2017

  Ok. 100 osób oczekuje na Białorusi na procesy

  Za złamanie przepisów dotyczących imprez masowych i niepodporządkowanie się milicji na 25 dni aresztu skazał w poniedziałek miński sąd opozycyjnego aktywistę Leanida Kułakoua.

 6. modkwazamieszkiSI 27.03.2017

  USA i UE wzywają Rosję do wypuszczenia demonstrantów

  - Stany Zjednoczone potępiły aresztowania setek demonstrantów w Rosji. "Wzywamy rosyjski rząd do natychmiastowego zwolnienia wszystkich pokojowo protestujących" - oświadczył w niedzielę rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. Do wypuszczenia zatrzymanych wezwała też Unia Europejska.

 7. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 8. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook