Jedynie prawda jest ciekawa


Nie będzie głosowania za niepodległością

09.11.2011

Rada Bezpieczeństwa ONZ nie może się porozumieć co do przyszłego państwa palestyńskiego. Z brudnopisu raportu Rady Bezpieczeństwa ONZ wynika, że jej członkowie nie mogą się porozumieć w sprawie przyjęcia do ONZ Autonomii Palestyńskiej jako niepodległego państwa.

W tej sytuacji oddala się perspektywa głosowania w tej kwestii w Radzie Bezpieczeństwa. Wszystko wskazuje na to, że wniosek Palestyńczyków zostanie przekazany Zgromadzeniu Generalnemu organizacji.

Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej zwrócił się z wnioskiem o jej przyjęcie do ONZ jako niepodległego państwa około dwóch miesięcy temu. Żeby wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony, potrzebne było uzyskanie poparcia większości członków – zarówno stałych, jak i niestałych – Rady Bezpieczeństwa.

Ostatnio okazało się, że Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Kolumbia zamierzają głosować w Radzie Bezpieczeństwa przeciw przyjęciu Palestyny lub wstrzymać się od głosu. W tej sytuacji Palestyńczycy nie mogą liczyć na większość.

Kursor (Izrael)/FM
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook