Jedynie prawda jest ciekawa


Netanjahu na spotkaniu z Putinem mówi o heroizmie Armii Czerwonej. Zapowiada współpracę z Rosją

29.01.2018
netanyahu229012018
Netanjahu na spotkaniu z Putinem mówi o heroizmie Armii Czerwonej. Zapowiada współpracę z Rosją

Premier Izraela, Binjamin Netanjahu spotkał się prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Celem wizyty izraelskiego polityka w Rosji jest próba znalezienia wspólnej płaszczyzny do rozmów o Syrii i Iranie. Politycy spotykają się dwa dni po Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, więc jednym z elementów wizyty Netanjahu było odwiedzenie Żydowskiego Muzeum i Centrum Tolerancji w Moskwie.

–  Bardzo doceniam to zaproszenie i to, że prezydent Rosji jest tu ze mną, w miejscu, które dzisiaj odzwierciedla naszą wspólną walkę z największym złem, które znała ludzkość – taki komentarz pojawił się po tej wizycie na oficjalnym koncie na premiera Izraela na Twitterze.

Pozostałe wpisy odnosiły się m. in. do „wspólnej ofiary” Rosji i Izraela, a także podkreślały "heroizm Armii Czerwonej".

– Straszliwa cena, jaką zapłacili moi ludzie, naród żydowski i rosyjski, wielka ofiara 20 milionów Rosjan wraz z 6 milionami naszych ludzi i heroizm Armii Czerwonej w osiąganiu zwycięstwa nad nazistami – czytamy w kolejnym wpisie.

Jak widać w kolejnych wpisach, politycy mówili też o zacieśnianiu współpracy między Izraelem i Rosją.

Jest to również nasza dzisiejsza misja i właśnie w tym celu pragnę rozmawiać o naszych wspólnych wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa i stabilności w naszym regionie oraz - oczywiście - współpracy między nami, między Rosją a Izraelem – czytamy na oficjalnym koncie premiera Izraela na Twitterze.

Fot. za @IsraeliPM/Twitter


Warto poczytać

 1. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 2. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 3. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 5. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 6. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 7. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 8. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook