Jedynie prawda jest ciekawa


Netanjahu na spotkaniu z Putinem mówi o heroizmie Armii Czerwonej. Zapowiada współpracę z Rosją

29.01.2018
netanyahu229012018
Netanjahu na spotkaniu z Putinem mówi o heroizmie Armii Czerwonej. Zapowiada współpracę z Rosją

Premier Izraela, Binjamin Netanjahu spotkał się prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Celem wizyty izraelskiego polityka w Rosji jest próba znalezienia wspólnej płaszczyzny do rozmów o Syrii i Iranie. Politycy spotykają się dwa dni po Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, więc jednym z elementów wizyty Netanjahu było odwiedzenie Żydowskiego Muzeum i Centrum Tolerancji w Moskwie.

–  Bardzo doceniam to zaproszenie i to, że prezydent Rosji jest tu ze mną, w miejscu, które dzisiaj odzwierciedla naszą wspólną walkę z największym złem, które znała ludzkość – taki komentarz pojawił się po tej wizycie na oficjalnym koncie na premiera Izraela na Twitterze.

Pozostałe wpisy odnosiły się m. in. do „wspólnej ofiary” Rosji i Izraela, a także podkreślały "heroizm Armii Czerwonej".

– Straszliwa cena, jaką zapłacili moi ludzie, naród żydowski i rosyjski, wielka ofiara 20 milionów Rosjan wraz z 6 milionami naszych ludzi i heroizm Armii Czerwonej w osiąganiu zwycięstwa nad nazistami – czytamy w kolejnym wpisie.

Jak widać w kolejnych wpisach, politycy mówili też o zacieśnianiu współpracy między Izraelem i Rosją.

Jest to również nasza dzisiejsza misja i właśnie w tym celu pragnę rozmawiać o naszych wspólnych wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa i stabilności w naszym regionie oraz - oczywiście - współpracy między nami, między Rosją a Izraelem – czytamy na oficjalnym koncie premiera Izraela na Twitterze.

Fot. za @IsraeliPM/Twitter


Warto poczytać

 1. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 2. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 3. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 4. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

 5. paryz16072018 16.07.2018

  Podpalania, kradzieże, starcia z policją. Francuzi "świętują" mistrzostwo na ulicach [WIDEO]

  W kilku francuskich miastach radość ze zdobycia przez "Trójkolorowych" tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli. Na słynnej Champs Elysees w Paryżu plądrowano sklepy i walczono z policją, do zamieszek doszło też m.in. w Lyonie i Marsylii.

 6. papiez16072018 16.07.2018

  Papież Franciszek znowu zaskakuje. Tym razem sprawił niespodziankę młodej parze

  O tym, że papież Franciszek lubi zaskakiwać wiadomo nie od dziś. Tym razem sprawił niespodziankę jednemu z członków gwardii szwajcarskiej oraz jego narzeczonej. Okazało się, że Ojciec Święty zdecydował się… zastąpić księdza, który miał udzielić ślubu młodej parze.

 7. trump14072018 16.07.2018

  O czym będą rozmawiać Trump z Putinem? Zdradzamy potencjalne scenariusze

  Czego można spodziewać się po tym spotkaniu, jakie ustalenia na nim zapadną i jak wpłynie to na nasze codzienne życie?

 8. worldcup14072018 15.07.2018

  Trójkolorowi mistrzem świata. Szalony finał!

  Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonali Chorwację 4:2.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook