Jedynie prawda jest ciekawa


Nawalny chce unieważnienia wyborów

12.09.2013

Lider antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny złożył poparty ponad 900 skargami wniosek, o unieważnienie rezultatu niedzielnych wyborów mera Moskwy, wygranych według oficjalnych wyników przez Siergieja Sobianina.

"Przywieźliśmy kilkadziesiąt pudeł, w których znajdują się skargi dotyczące wyborów. Są tam niezaprzeczalne i nie do odparcia dowody na to, że wybory były bezprawne" - powiedział Nawalny.

Wyjaśnił, że składa do sądu miejskiego wniosek o uznanie rezultatów wyborów za nieważne, a skargi na pracę komisji wyborczych zostaną złożone do sądów rejonowych. Łącznie skarg jest 951.

Według Nawalnego moskiewski sąd miejski powinien wstrzymać na czas rozpatrywania skarg procedurę obejmowania urzędu przez Sobianina. Inauguracja Sobianina w obecności prezydenta Rosji Władimira Putina planowana jest w Moskwie na godz. 16 (czasu polskiego).

Według wyników ogłoszonych przez komisję wyborczą Sobianin wygrał wybory na mera Moskwy w pierwszej turze, zdobywając 51,37 proc. głosów, a Nawalny dostał 27,24 proc. głosów.

Nawalny oświadczył po głosowaniu, że nie uznaje tych wyników i jeśli głosy nie zostaną ponownie przeliczone, wyprowadzi swoich zwolenników na ulice.

Opozycjonista domaga się ponownego przeliczenia głosów we wszystkich obwodach, gdzie Sobianin uzyskał ponad 10 proc. więcej głosów niż w sąsiednich obwodach, a także we wszystkich obwodach, w których protokoły z głosowania zostały podpisane dopiero po godz. 1 w nocy 9 września, tj. pięć godzin po zamknięciu lokali wyborczych. Żąda również przeliczenia głosów we wszystkich obwodach z wysokim - ponad 5 proc. - odsetkiem wyborców, którzy głosowali w domu.

ansa/PAP

[fot. PAP/EPA]

Zainteresował Cię artykuł?facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Warto poczytać

 1. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 2. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 3. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 4. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 5. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 6. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 7. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 8. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook