Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nawalny chce unieważnienia wyborów

12.09.2013

Lider antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny złożył poparty ponad 900 skargami wniosek, o unieważnienie rezultatu niedzielnych wyborów mera Moskwy, wygranych według oficjalnych wyników przez Siergieja Sobianina.

"Przywieźliśmy kilkadziesiąt pudeł, w których znajdują się skargi dotyczące wyborów. Są tam niezaprzeczalne i nie do odparcia dowody na to, że wybory były bezprawne" - powiedział Nawalny.

Wyjaśnił, że składa do sądu miejskiego wniosek o uznanie rezultatów wyborów za nieważne, a skargi na pracę komisji wyborczych zostaną złożone do sądów rejonowych. Łącznie skarg jest 951.

Według Nawalnego moskiewski sąd miejski powinien wstrzymać na czas rozpatrywania skarg procedurę obejmowania urzędu przez Sobianina. Inauguracja Sobianina w obecności prezydenta Rosji Władimira Putina planowana jest w Moskwie na godz. 16 (czasu polskiego).

Według wyników ogłoszonych przez komisję wyborczą Sobianin wygrał wybory na mera Moskwy w pierwszej turze, zdobywając 51,37 proc. głosów, a Nawalny dostał 27,24 proc. głosów.

Nawalny oświadczył po głosowaniu, że nie uznaje tych wyników i jeśli głosy nie zostaną ponownie przeliczone, wyprowadzi swoich zwolenników na ulice.

Opozycjonista domaga się ponownego przeliczenia głosów we wszystkich obwodach, gdzie Sobianin uzyskał ponad 10 proc. więcej głosów niż w sąsiednich obwodach, a także we wszystkich obwodach, w których protokoły z głosowania zostały podpisane dopiero po godz. 1 w nocy 9 września, tj. pięć godzin po zamknięciu lokali wyborczych. Żąda również przeliczenia głosów we wszystkich obwodach z wysokim - ponad 5 proc. - odsetkiem wyborców, którzy głosowali w domu.

ansa/PAP

[fot. PAP/EPA]

Zainteresował Cię artykuł?facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Słowa kluczowe:

Moskwa

,

sąd

,

Putin

Warto poczytać

 1. juppestef2110 21.10.2016

  Francuski polityk ostrzega przed wasalizacją UE

  "Ryzykujemy tym, że staniemy się krajami wasalnymi Rosji, czy Chin".

 2. mig-st 21.10.2016

  Polskie "nie" dla przymusowej relokacji

  Sejm przyjął uchwałę, w której uznaje projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, dotyczący mechanizmu przymusowej relokacji uchodźców za niezgodny z zasadą pomocniczości.

 3. mil-st 21.10.2016

  Czesi kładą tamę rosyjskiej propagandzie

  Czeski rząd powołał specjalny zespół do przeciwdziałania kampanii dezinformacji i ofensywie propagandowej, jaką Rosja prowadzi na terytorium Czech

 4. fransdostallistodpisSI 20.10.2016

  Europosłowie PiS do Timmermansa: myli się pan

  List europosłów to odpowiedź na zarzuty, stawiane polskim władzom w wydanych 27 lipca zaleceniach w sprawie praworządności w Polsce i dotyczących sporu wokół TK.

 5. saltire-10700391920 20.10.2016

  Szkocja przygotowuje się do drugiego referendum?

  Szkocki rząd opublikował w czwartek projekt ustawy o drugim referendum w sprawie odłączenia się od Zjednoczonego Królestwa i rozpoczął konsultacje społeczne w tej sprawie. W pierwszym referendum na jesieni 2014 roku 55 proc. Szkotów odrzuciło niepodległość.

 6. szydlozworkaSI 20.10.2016

  Premier Beata Szydło na unijnym szczycie w Brukseli

  Przed posiedzeniem premier spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. "Będzie mowa o nowym konsensusie, zmianie polityki migracyjnej UE".

 7. franssss-timmermamas 20.10.2016

  Timmermans nie odpuści sprawy TK

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział w czwartek, że nie przestanie zajmować się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

 8. puuutinfinancialtimesSI 20.10.2016

  „FT”: Rosja atakuje światowy porządek

  "Zachodnie kraje muszą sobie zdać sprawę, że w Aleppo celem ataku jest też międzynarodowy system zasad, jaki został wypracowany po drugiej wojnie światowej".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook