Jedynie prawda jest ciekawa

Napływ uchodźców nie zmniejsza się

16.11.2015

Po zamachach we Francji, coraz większą uwagę zwraca się na politykę migracyjną i relokację. Jak się jednak okazuje napływ uchodźców do Europy nie zmniejsza się. Napływ imigrantów ze Słowenii do Austrii przez przejście graniczne Spielfeld w Styrii utrzymywał się także w nocy z niedzieli na poniedziałek, a rano w tamtejszej placówce przyjmującej przebywało już 3 tys. ludzi - poinformowała austriacka policja.

Według niej w placówce panuje spokój. Jeszcze w niedzielę wieczorem około 800 migrantów odesłano specjalnymi pociągami do Linzu i dalej do Schaerding na granicy z Niemcami.

W miejscowości Szentilj po słoweńskiej stronie przejścia Spielfeld oczekiwało  rano na wjazd do Austrii dalsze 3 tys. uchodźców, a policja spodziewała się powiększenia tej liczby w ciągu kolejnych kilku godzin o 2,3 tys. Ponadto około tysiąca uciekinierów powinno przybyć na położone na wschód od Spielfeld przejście graniczne Gornja Radgona - Bad Radkersburg.

Do Słowenii przybyło w ciągu weekendu z Chorwacji 15,2 tys, uchodźców, w tym 7,3 tys w niedzielę, a we wczesnych godzinach rannych w poniedziałek dalsze 3 tys. - poinformowała słoweńska policja. Według niej do Austrii przeszło w  niedzielę około 7 tys. migrantów.

Do Chorwacji wjechało z Serbii w niedzielę do godziny 21. ponad 7,3 tys. uchodźców - podało chorwackie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Według serbskich mediów w ciągu weekendu od piątku wieczorem przez przejście  graniczne Preszevo dotarło z Macedonii do Serbii około 10 tys. uciekinierów.

W poniedziałek rano do portu w Pireusie dowieziono trzema promami około 4,8 tys. uchodźców, którzy wylądowali wcześniej na greckich wyspach we wschodniej części Morza Egejskiego. Niemal wszystkie te osoby chcą udać się z Grecji dalej do Europy Zachodniej - poinformowali dziennikarze, którzy rozmawiali z pasażerami promów.

PAP/mmil

[Fot. PAP/EPA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook