Jedynie prawda jest ciekawa


Na co szykuje się Rosja? Niepokojące doniesienia z Kalingradu

11.07.2018
iskander11072018
Na co szykuje się Rosja? Niepokojące doniesienia z Kalingradu

Jak donosi portal “tvp.info”, powołując się na radio „Echo Moskwy”, Rosjanie rozbudowują swoją infrastrukturę wojskową na granicy z Polską. Możliwe, że niektóre konstrukcje mogą być wykorzystywane do przechowywania broni atomowej.

Jak wynika ze zdjęć satelitarnych, Rosjanie budują wały obronne, bunkry do przechowywania materiałów wybuchowych i broni oraz nową linię kolejową. Prace najintensywniej posuwają się w pobliżu miasta portowego Bałtyjsk. Znajduje się w nim główna baza rosyjskiej Floty Bałtyckiej i stocznia remontowa rosyjskich okrętów.

Nie tylko Polska obawia się nagłej rozbudowy militarnej w tym regionie. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg uważa, że militaryzacja obwodu kaliningradzkiego zagraża bezpieczeństwu Polski i wszystkich krajów bałtyckich.

Najbardziej niepokojące wydają się być raporty Federacji Amerykańskich Naukowców, które wskazują na możliwość umieszczenia na granicy z Polską broni atomowej. Takie przypuszczenie nie jest bezpodstawne. Rosyjskie ministerstwo obrony w jednym z komunikatów ujawniło, że rozbudowa ma na celu rozmieszczenie na granicy rakiet „Iskander-M”. Są one w stanie przenosić głowice nuklearne i stanowią realne zagrożenie dla całej europy.

rh/tvp.info

Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 5. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 6. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 7. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook