Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Muzułmanie w Anglii nie chcą białych dzieci w szkołach

26.10.2014

Rodzice dzieci z jednej ze szkół w Birmingham nie chcą, aby ich dzieci uczyły się razem z białymi.

Skandal w Wielkiej Brytanii. Muzułmańscy rodzice, których dzieci chodzą do jednej ze szkół w Birmingham, nie chcą aby ich pociechy uczyły się razem z białymi dziećmi.

Anderton Park Primary School to placówka oświatowa, w której większość uczniów stanowią dzieci muzułmańskich imigrantów. Teraz muzułmańska większość nie chce, aby ich dzieci siedziały w ławkach z białymi dziećmi.

„Pochodzący z Pakistanu ojciec jednego z uczniów powiedział mi: Gdybym był dyrektorem, umieściłbym białe dzieci w białych ławkach w rogu sali wraz z białym nauczycielem i trzymał je z daleka od reszty uczniów.” – mówi dyrektorka szkoły.

„W momencie, gdy oskarżyłam go o rasizm stwierdził: Powinnaś się pozbyć białych dzieci, tego chce od ciebie nasza społeczność.” – dodaje zszokowana dyrektorka.

Wrogość wobec autochtonicznych mieszkańców Anglii i ich dzieci, narosła w wyniku zapowiedzi premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona. Brytyjski premier miał stwierdzić, że w każdej szkole w kraju będą wdrażane „brytyjski wartości”. Mają być one oparte na Wielkiej Karcie Swobód.

„Jest to ważny dokument w naszej historii. Przez jego wprowadzenie król Jan uznał swoich poddanych jako obywateli, po raz pierwszy dając im prawa, ochronę i bezpieczeństwo” – powiedział David Cameron.

tk/polishexpress.co.uk

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook