Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Moskwa: Korwin ma rację

21.04.2015

Przedstawiciele rosyjskiej dyplomacji twierdzą, że Janusz Korwin-Mikke mówi prawdę sugerując, że snajperzy, którzy strzelali na kijowskim Majdanie szkoleni byli w Polsce.

„Polski deputowany Parlamentu Europejskiego przyznał, że snajperzy na Majdanie szkoleni byli w Polsce” - napisał na Twitterze pełnomocnik rosyjskiego ministerstwa Kontantin Dołgow o wypowiedzi polskiego eurodeputowanego i kandydata na prezydenta Janusza Korwin-Mikkego, którego słowa przywołuje portal rp.pl „Prawda przebija się na światło dzienne” - czytamy na portalu słowa urzędnika.

W taki sposób Dołgow, który jest „pełnomocnikiem ds. praw człowieka, demokracji i rządów prawa w rosyjskim resorcie dyplomacji zareagował na słowa Janusz Korwin-Mikke 15 kwietnia powiedział, że snajperzy którzy zabijali manifestantów na kijowskim Majdanie szkoleni byli w Polsce. Jest to reakcja na wywiad dla portalu „Wirtualna Polska", w którym Mikke powiedział, że snajperzy którzy zabijali manifestantów na kijowskim Majdanie szkoleni byli w Polsce. „To była również nasza operacja. Snajperzy byli szkoleni także w Polsce” - oświadczył wtedy kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej.

Według niego, w czasie walk na kijowskim Majdanie zginęło 40 demonstrantów i 20 policjantów. Zarówno opinia Korwina-Mikke o snajperach, jak i jego dane bardzo różnią się od tych podawanych przez stronę ukraińską. Dane o zabitych manifestantach różnią w zależności od źródła: od 106 (ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia) do 760 (lekarze-ochotnicy pracujący na Majdanie).

Wiedzę na temat wydarzeń na kijowskim majdanie szef partii KORWiN miał czerpać od Urmasa Paetza, ministra spraw zagranicznych Estonii, który według jego relacji przyznał w rozmowie z ówczesną szefową unijnej dyplomacji panią baronową Katarzyną Ashton of Upholland, że na Majdanie strzelali ludzie szkoleni na zachodzie, a nie ludzie prezydenta Janukowycza, czy Putina.

Te słowa polskiego polityka wywołały ogromny entuzjazm w Moskwie, który przebija się w dzisiejszych tweetach Dołogowa. „Ukraińskie władze boją się uczciwego śledztwa w sprawie wydarzeń na Majdanie. Wykazałoby, że zachodni przedstawiciele rozdawali tam nie tylko pierożki”  - czytamy na jego profilu.

ŁS / rp.pl

Słowa kluczowe:

Korwin

,

Moskwa

,

Kreml

,

Ukraina

Warto poczytać

 1. dudusxx 27.03.2017

  Prezydent w Słowenii: Chcielibyśmy europejskiej jedności

  Słowenia jest niezwykle ważnym elementem gospodarczego projektu, jakim jest współpraca państw położonych wokół Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego, czyli grupa pastw Trójmorza- stwierdził prezydent Duda.

 2. nawalnypapepa 27.03.2017

  Nawalny skazany na areszt i grzywnę

  Na 15 dni aresztu skazał w poniedziałek sąd w Moskwie opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, uznając, że podczas zatrzymania na niedzielnej demonstracji w Moskwie stawiał on opór funkcjonariuszom policji. Wcześniej sąd skazał Nawalnego na karę grzywny.

 3. mid-epa05873521 27.03.2017

  Zadowolona Merkel

  Kanclerz Merkel nie kryje zadowolenia z dobrego wyniku swojej partii w wyborach w kraju związkowym Saara.

 4. zemanxx 27.03.2017

  Hakerzy włamali się do komputera prezydenta Czech

  Włączyłem komputer i dobre dziesięć sekund patrzyłem z niedowierzaniem, co się tam dzieje, zanim dotarło do mnie, że to hakerski atak - powiedział Zeman.

 5. bielut 27.03.2017

  Ok. 100 osób oczekuje na Białorusi na procesy

  Za złamanie przepisów dotyczących imprez masowych i niepodporządkowanie się milicji na 25 dni aresztu skazał w poniedziałek miński sąd opozycyjnego aktywistę Leanida Kułakoua.

 6. modkwazamieszkiSI 27.03.2017

  USA i UE wzywają Rosję do wypuszczenia demonstrantów

  - Stany Zjednoczone potępiły aresztowania setek demonstrantów w Rosji. "Wzywamy rosyjski rząd do natychmiastowego zwolnienia wszystkich pokojowo protestujących" - oświadczył w niedzielę rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. Do wypuszczenia zatrzymanych wezwała też Unia Europejska.

 7. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 8. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook