Jedynie prawda jest ciekawa


Moskwa: Korwin ma rację

21.04.2015

Przedstawiciele rosyjskiej dyplomacji twierdzą, że Janusz Korwin-Mikke mówi prawdę sugerując, że snajperzy, którzy strzelali na kijowskim Majdanie szkoleni byli w Polsce.

„Polski deputowany Parlamentu Europejskiego przyznał, że snajperzy na Majdanie szkoleni byli w Polsce” - napisał na Twitterze pełnomocnik rosyjskiego ministerstwa Kontantin Dołgow o wypowiedzi polskiego eurodeputowanego i kandydata na prezydenta Janusza Korwin-Mikkego, którego słowa przywołuje portal rp.pl „Prawda przebija się na światło dzienne” - czytamy na portalu słowa urzędnika.

W taki sposób Dołgow, który jest „pełnomocnikiem ds. praw człowieka, demokracji i rządów prawa w rosyjskim resorcie dyplomacji zareagował na słowa Janusz Korwin-Mikke 15 kwietnia powiedział, że snajperzy którzy zabijali manifestantów na kijowskim Majdanie szkoleni byli w Polsce. Jest to reakcja na wywiad dla portalu „Wirtualna Polska", w którym Mikke powiedział, że snajperzy którzy zabijali manifestantów na kijowskim Majdanie szkoleni byli w Polsce. „To była również nasza operacja. Snajperzy byli szkoleni także w Polsce” - oświadczył wtedy kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej.

Według niego, w czasie walk na kijowskim Majdanie zginęło 40 demonstrantów i 20 policjantów. Zarówno opinia Korwina-Mikke o snajperach, jak i jego dane bardzo różnią się od tych podawanych przez stronę ukraińską. Dane o zabitych manifestantach różnią w zależności od źródła: od 106 (ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia) do 760 (lekarze-ochotnicy pracujący na Majdanie).

Wiedzę na temat wydarzeń na kijowskim majdanie szef partii KORWiN miał czerpać od Urmasa Paetza, ministra spraw zagranicznych Estonii, który według jego relacji przyznał w rozmowie z ówczesną szefową unijnej dyplomacji panią baronową Katarzyną Ashton of Upholland, że na Majdanie strzelali ludzie szkoleni na zachodzie, a nie ludzie prezydenta Janukowycza, czy Putina.

Te słowa polskiego polityka wywołały ogromny entuzjazm w Moskwie, który przebija się w dzisiejszych tweetach Dołogowa. „Ukraińskie władze boją się uczciwego śledztwa w sprawie wydarzeń na Majdanie. Wykazałoby, że zachodni przedstawiciele rozdawali tam nie tylko pierożki”  - czytamy na jego profilu.

ŁS / rp.pl

Warto poczytać

 1. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 2. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 3. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

 4. car23062018 24.06.2018

  Rewolucja w świecie islamu. Po latach zakazu Saudyjki za kierownicą. "Zaufaj Allahowi i w drogę!"

  Po wielkiej kampanii nauki przepisów drogowych, przeprowadzonej pod hasłem "Zaufaj Allahowi i w drogę!", saudyjska Generalna Dyrekcja Ruchu zgodnie z dekretem króla Salmana dała od niedzieli zielone światło kobietom, które chcą same prowadzić samochody.

 5. imigranci11062018 24.06.2018

  Uratowano ok. 600 imigrantów na morzu

  Kutry patrolowe żandarmerii Guardia Civil i inne hiszpańskie jednostki uratowały w sobotę prawie 600 imigrantów

 6. time23062018 23.06.2018

  Płacząca dziewczynka, którą odebrano matce. Ta okładka miała zniszczyć Trumpa. Ujawniamy kulisy kłamstwa!

  Portal Time.com zamieścił zdjęcie dziewczynki z Hondurasu, która wybuchła płaczem po tym, jak agenci amerykańskiej służby granicznej odebrali ją matce, która miała trafić do więzienia za nielegalne przekroczenie granicy USA.

 7. brexit23062018 23.06.2018

  Kilkadziesiąt tysięcy osób na ulicach Londynu. Walczą, aby pozostać w UE

  Będzie drugie referendum w sprawie Brexitu. Tego domaga się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków.

 8. kangur-23062018 23.06.2018

  Kangur w Alpach? Szokujące znalezisko austriackiej policji

  Austriaccy policjanci i strażacy w alpejskiej miejscowości Mattsee, na północy kraju, złapali kangura, którego niespodziewana obecność niemal doprowadziła do wypadku drogowego - podaje w sobotę hiszpańska agencja EFE. Na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem zwierzaka

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook