Jedynie prawda jest ciekawa


Mord sądowy na Tommym Robinsonie? Przeniesiono go do więzienia pełnego muzułmanów

15.06.2018
tommy15062018
Mord sądowy na Tommym Robinsonie? Przeniesiono go do więzienia pełnego muzułmanów

Tommy Robinson, który został niedawno skazany na 13 miesięcy więzienia za filmowanie procesu muzułmańskiego gangu gwałcicieli, miał zostać przeniesiony do więzienia, w którym osadzono bardzo dużą liczbę wyznawców Allaha. Jego rodzina i współpracownicy boją się o jego życie.

Po wyroku Robinson trafił do więzienia w Hull. Ostatnio miał jednak zostać przeniesiony do innego więzienia, HM Prison Onley w Northamptonshire. Więzienie Onley jest gorzej strzeżone niż to w Hull – to kategoria C, przeznaczona dla więźniów, u których ryzyko ucieczki jest niskie, podczas gdy Hull było kategorią B.

Największą różnicą pomiędzy tymi więzieniami jest jednak liczba muzułmańskich więźniów. W więzieniu w Hull populacja muzułmanów stanowiła 7,4% – dużo poniżej średniej krajowej, wynoszącej około 15%. W więzieniu w Onley muzułmanie stanowią, w zależności od źródła, od 20 do 34%. Pojawiająca się niekiedy liczba 71% to najprawdopodobniej kaczka dziennikarska – rekord należy do ciężkiego więzienia w Whitemoor, gdzie co drugi więzień jest wyznawcą Islamu.

Caolan Robertson, manager Tommiego, poinformowała, że aktywista po przybyciu do więzienia od razu zaczął otrzymywać groźby ze strony muzułmańskich więźniów. Wyznawcy islamu mieli walić w drzwi do jego celi i grozić, że czeka go śmierć. Jego rodzina poinformowała, że pomimo tej sytuacji władze więzienia nie podjęły żadnych dodatkowych środków ostrożności. Bliscy Tommiego boją się o jego życie. Uważają też, że nagły transfer ma na celu utrudnić ich apelacje od wyroku. Zdaniem Robertson jego prawnicy byli pewni, że uda im się wywalczyć wcześniejsze zwolnienie.

Lęk ten wydaje się być uzasadniony. Podczas poprzedniego pobytu w więzieniu Tommy został ciężko pobity przez muzułmanów. A Kevin Crehan, 35-latek skazany na rok więzienia za zostawienie kanapek z boczkiem przed drzwiami meczetu, został w grudniu 2016 znaleziony martwy w celi. Autopsja wykazała, że przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków, jednak wiele osób uważa, że nie wziął ich dobrowolnie.

Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło w tej sprawie komentarza, nie potwierdzając nawet, czy transfer do innego więzienia miał w ogóle miejsce. Jego rzecznik twierdzi, że nie komentują indywidualnych spraw.

W obronie Tommiego stanęła europosłanka Janice Atkinson, która podjęła kwestię jego aresztowania i przeniesienia na forum europarlamentu. Wywołała tym mały skandal, gdyż europosłowie chwilkę wcześniej oddali hołd Jo Cox – lewicowej posłance zabitej w 2016 roku przez mężczyznę, którego policja podejrzewała o związki ze skrajną prawicą. 

Sprawę Robinsona podjął również amerykański kongresman Paul Gosar, który w oficjalnym oświadczeniu przed Izbą Reprezentantów napisał: „Jego prawdziwym przestępstwem nie było robienie zdjęć. Jego prawdziwym przestępstwem była odmowa zgody na wysiłki rządu mające ukryć przestępstwa muzułmańskich gangów, które gwałcą brytyjskie dziewczynki”.

W przyszłym miesiącu mają odbyć się kolejne demonstracje domagające się zwolnienia Robinsona z aresztu. 

Wiktor Młynarz

fot. @TRobinsonNewAMP


Warto poczytać

 1. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 2. usarmy21072018 21.07.2018

  Mocne wsparcie z USA dla Ukrainy. Pentagon zapowiada dużą pomoc finansową

  Amerykańskie ministerstwo obrony zapowiedziało w piątek wydzielenie dodatkowej pomocy finansowej w wys. 200 mln dolarów USA dla Ukrainy na cele bezpieczeństwa

 3. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 4. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 5. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 6. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 7. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook