Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mocne wystąpienie Nigela Farage’a w PE

28.06.2016

„Zabawne, prawda? Gdy 17 lat temu zapowiedziałem, że poprowadzę kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, śmialiście się ze mnie. Teraz się nie śmiejecie, a ja tak - mówił lider brytyjskich eurosceptyków.

„Powodem waszej złości jest to, że wypieracie to, iż wasz projekt polityczny i waluta ponosi porażkę. Polityka narzucania ubóstwa krajom południa - tu wam się udało!” - dorzucił. 

Eurodeputowany zarzucił też, że nie eurokraci nie przyznają się do tego, co zrobiła kanclerz Merkel w zeszłym roku, by przyciągnąć jak najwięcej ludzi z południa do Unii. Według niego doprowadziło to do ogromnych podziałów w Unii i w  samych krajach. 

„Głównym powodem dlaczego Zjednoczone Królestwo zagłosowało tak a nie inaczej jest to, że nigdy nie mówiąc prawdy Brytyjczykom czy pozostałym narodom europejskim, narzuciliście unię polityczną.  I kiedy w 2005 roku obywatele Holandii i Francji zagłosowali przeciwko tej unii politycznej, kiedy odrzucili Konstytucję, zignorowaliście ten głos i wprowadziliście tylnymi drzwiami Traktat Lizboński - oskarżał Brukselę Brytyjczyk. 

„Szarzy, zwykli ludzie, prześladowani w ostatnich latach, którym spadła jakość życia, odrzucili siłę koncernów, banków, wielkiej polityki. Powiedzieli, że tak naprawdę chcą odzyskać swój kraj, swoje akweny połowowe, i swoje granice, chcą być krajem niezależnym, samorządnym, zwykłym, normalnym. Taka jest nasza decyzja i to nastąpiło!” - powiedział. 

Farage dodał też, że Wielka Brytania jest światełkiem nadziei dla demokratów na Zachodzie Europy.  

 „Przewiduję, że Zjednoczone Królestwo nie będzie ostatnim krajem, który z tej Unii Europejskiej wystąpi” - dodał. 

Zdaniem Brytyjczyka rząd w Londynie nie powinien zwlekać z rozpoczęciem procedury wystąpienia z UE. Zaznaczył jednak, że Wielką Brytanię i UE łączą istotne więzi handlowe, na których korzystają obie strony, dlatego apelował o rozsądne negocjacje ws. porozumień handlowych.  

„Gdybyście chcieli się nas obrażać i odrzucać wszelkie rozwiązania dotyczące porozumień handlowych, to skutek będzie dla was dużo bardziej niekorzystny, niż dla nas” - pogroził jednak Farage. 

„Podejdźmy do sprawy pragmatycznie, rozsądnie, jak dorośli - realistycznie. Uznajmy potem, że Zjednoczone Królestwo będzie waszym najlepszym przyjacielem na świecie, ale pozwólcie nam iść swoją drogą i realizować globalne ambicje” - dodał na koniec. 

Jak wystąpienie Farage’a przyjęli eurodeputowani? Całkowicie bez klasy - po prostu je wybuczeli. 

 ak/PolsatNews.pl    

 [fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET]

Warto poczytać

 1. bialorus-stefek 25.03.2017

  Zatrzymania na demonstracji Dnia Wolności w Mińsku

  Pomimo braku zgody władz i ograniczenia przez milicję dostępu do planowanego miejsca akcji, na Prospekcie Niepodległości w stolicy Białorusi, Mińsku, w różnych miejscach zgromadzili się uczestnicy protestu. Milicja dokonuje zatrzymań.

 2. szydlo-stefek-ti 25.03.2017

  Szydło o Deklaracji Rzymskiej: to początek drogi zmian, które muszą nastąpić w UE

  To początek drogi zmian, które muszą nastąpić w Unii Europejskiej, dla Polski najważniejsze jest potwierdzenie jedności i woli państw UE, byśmy razem budowali naszą przyszłość

 3. mid-epa05869554 25.03.2017

  Deklaracja Rzymska przyjęta na szczycie UE

  "Uczynimy Unię Europejską silniejszą i odporniejszą dzięki jeszcze większej jedności i solidarności”.

 4. duda-stefffek 25.03.2017

  Prezydent Duda w niedzielę udaje się do Słowenii

  Duda spotka się m.in. z prezydentem Borutem Pahorem i premierem Miro Cerarem.

 5. C7wc2aOW0AAjAVkjpg-large 25.03.2017

  Premier Szydło podpisała Deklarację Rzymską

  W czasie szczytu Unii Europejskiej zakończyła się właśnie ceremonia podpisania przez przedstawicieli państw członkowskich Deklaracji Rzymskiej.

 6. syria 25.03.2017

  Zginęło 16 osób w wyniku nalotu na więzienie w Syrii

  Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku nalotu na więzienie w syryjskiej prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez rebeliantów.

 7. opo-stefek 25.03.2017

  Białoruskie służby zatrzymały Uładzimira Niaklajeu

  Polityk wracał do białoruskiej stolicy ze spotkania w polskim Sejmie.

 8. mid-epa05868266 25.03.2017

  Papież Franciszek do przywódców UE

  Papież Franciszek mówił w piątek przywódcom krajów i instytucji UE, że nie jest ona zbiorem zasad, protokołów i procedur, których należy przestrzegać, ale życiem.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook