Jedynie prawda jest ciekawa


Mocne wystąpienie Nigela Farage’a w PE

28.06.2016

„Zabawne, prawda? Gdy 17 lat temu zapowiedziałem, że poprowadzę kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, śmialiście się ze mnie. Teraz się nie śmiejecie, a ja tak - mówił lider brytyjskich eurosceptyków.

„Powodem waszej złości jest to, że wypieracie to, iż wasz projekt polityczny i waluta ponosi porażkę. Polityka narzucania ubóstwa krajom południa - tu wam się udało!” - dorzucił. 

Eurodeputowany zarzucił też, że nie eurokraci nie przyznają się do tego, co zrobiła kanclerz Merkel w zeszłym roku, by przyciągnąć jak najwięcej ludzi z południa do Unii. Według niego doprowadziło to do ogromnych podziałów w Unii i w  samych krajach. 

„Głównym powodem dlaczego Zjednoczone Królestwo zagłosowało tak a nie inaczej jest to, że nigdy nie mówiąc prawdy Brytyjczykom czy pozostałym narodom europejskim, narzuciliście unię polityczną.  I kiedy w 2005 roku obywatele Holandii i Francji zagłosowali przeciwko tej unii politycznej, kiedy odrzucili Konstytucję, zignorowaliście ten głos i wprowadziliście tylnymi drzwiami Traktat Lizboński - oskarżał Brukselę Brytyjczyk. 

„Szarzy, zwykli ludzie, prześladowani w ostatnich latach, którym spadła jakość życia, odrzucili siłę koncernów, banków, wielkiej polityki. Powiedzieli, że tak naprawdę chcą odzyskać swój kraj, swoje akweny połowowe, i swoje granice, chcą być krajem niezależnym, samorządnym, zwykłym, normalnym. Taka jest nasza decyzja i to nastąpiło!” - powiedział. 

Farage dodał też, że Wielka Brytania jest światełkiem nadziei dla demokratów na Zachodzie Europy.  

 „Przewiduję, że Zjednoczone Królestwo nie będzie ostatnim krajem, który z tej Unii Europejskiej wystąpi” - dodał. 

Zdaniem Brytyjczyka rząd w Londynie nie powinien zwlekać z rozpoczęciem procedury wystąpienia z UE. Zaznaczył jednak, że Wielką Brytanię i UE łączą istotne więzi handlowe, na których korzystają obie strony, dlatego apelował o rozsądne negocjacje ws. porozumień handlowych.  

„Gdybyście chcieli się nas obrażać i odrzucać wszelkie rozwiązania dotyczące porozumień handlowych, to skutek będzie dla was dużo bardziej niekorzystny, niż dla nas” - pogroził jednak Farage. 

„Podejdźmy do sprawy pragmatycznie, rozsądnie, jak dorośli - realistycznie. Uznajmy potem, że Zjednoczone Królestwo będzie waszym najlepszym przyjacielem na świecie, ale pozwólcie nam iść swoją drogą i realizować globalne ambicje” - dodał na koniec. 

Jak wystąpienie Farage’a przyjęli eurodeputowani? Całkowicie bez klasy - po prostu je wybuczeli. 

 ak/PolsatNews.pl    

 [fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET]

Warto poczytać

 1. Afrin 19.03.2018

  Wstrząsający exodus w Syrii. Brutalne oblicze wojny turecko-kurdyjskiej

  Ponad 200 tys. osób, które uciekły z miasta Afrin w położonej na północy Syrii enklawie o tej samej nazwie, nie ma dachu nad głową, ani dostępu do żywności i wody - poinformował w poniedziałek przedstawiciel dotychczasowej administracji Afrinu, Hewi Mustafa

 2. may14030218 19.03.2018

  Premier May jednoznacznie: "Za zamachem na Skripala stała Rosja"

  Brytyjska premier Theresa May podkreśliła w poniedziałek, że to Rosja ponosi winę za próbę otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala, który przeszedł na stronę Brytyjczyków. Szefowa rządu odrzuciła zaprzeczenia strony rosyjskiej.

 3. texas13032018 19.03.2018

  Zamach bombowy w Stanach Zjednoczonych. Kolejny atak w Teksasie

  W Austin, stolicy stanu Teksas, doszło do kolejnej eksplozji.

 4. 1270putinekszwinerkio 19.03.2018

  76,67 proc. dla Putina po przeliczeniu prawie 100 proc. głosów w wyborach

  W niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji Władimir Putin, który ubiegał się w nich o kolejną kadencję, uzyskał 76,67 proc. głosów - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 99,8 proc. głosów. Frekwencja wynosiła 67,4 proc.

 5. putinelection18032018 18.03.2018

  Rosja uszczęśliwiła Putina!

  Jedyną niewiadomą była frekwencja. Bez 120 procent poparcia, ale też bez złudzeń i wątpliwości

 6. depardieu18032018 18.03.2018

  Gerard Depardieu głosował w ambasadzie Rosji. "Z patriotyzmem i miłością do Rosji"

  Francuski aktor Gerard Depardieu, który od 2013 roku jest obywatelem Rosji, oddał głos w niedzielnych wyborach prezydenckich w lokalu wyborczym w ambasadzie Rosji w Paryżu - podała w niedzielę ambasada na swoim Twitterze.

 7. 1270pope23 18.03.2018

  Papież: krzyż to nie przedmiot ozdobny ani dodatek do ubrania

  Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że krzyż nie jest "przedmiotem ozdobnym ani dodatkiem do ubrania, czasem nadużywanym, lecz znakiem religijnym"

 8. 1270nordstreqm 18.03.2018

  Brytyjscy politycy za zablokowaniem Nord Stream

  Siedemnastu brytyjskich polityków, w tym były lider Partii Konserwatywnej Iain Duncan Smith, podpisało list do szefa MSZ Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, apelując o sprzeciw wobec budowy gazociągu

Wiadomości z kraju

więcej
CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook