Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mocne wystąpienie Nigela Farage’a w PE

28.06.2016

„Zabawne, prawda? Gdy 17 lat temu zapowiedziałem, że poprowadzę kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, śmialiście się ze mnie. Teraz się nie śmiejecie, a ja tak - mówił lider brytyjskich eurosceptyków.

„Powodem waszej złości jest to, że wypieracie to, iż wasz projekt polityczny i waluta ponosi porażkę. Polityka narzucania ubóstwa krajom południa - tu wam się udało!” - dorzucił. 

Eurodeputowany zarzucił też, że nie eurokraci nie przyznają się do tego, co zrobiła kanclerz Merkel w zeszłym roku, by przyciągnąć jak najwięcej ludzi z południa do Unii. Według niego doprowadziło to do ogromnych podziałów w Unii i w  samych krajach. 

„Głównym powodem dlaczego Zjednoczone Królestwo zagłosowało tak a nie inaczej jest to, że nigdy nie mówiąc prawdy Brytyjczykom czy pozostałym narodom europejskim, narzuciliście unię polityczną.  I kiedy w 2005 roku obywatele Holandii i Francji zagłosowali przeciwko tej unii politycznej, kiedy odrzucili Konstytucję, zignorowaliście ten głos i wprowadziliście tylnymi drzwiami Traktat Lizboński - oskarżał Brukselę Brytyjczyk. 

„Szarzy, zwykli ludzie, prześladowani w ostatnich latach, którym spadła jakość życia, odrzucili siłę koncernów, banków, wielkiej polityki. Powiedzieli, że tak naprawdę chcą odzyskać swój kraj, swoje akweny połowowe, i swoje granice, chcą być krajem niezależnym, samorządnym, zwykłym, normalnym. Taka jest nasza decyzja i to nastąpiło!” - powiedział. 

Farage dodał też, że Wielka Brytania jest światełkiem nadziei dla demokratów na Zachodzie Europy.  

 „Przewiduję, że Zjednoczone Królestwo nie będzie ostatnim krajem, który z tej Unii Europejskiej wystąpi” - dodał. 

Zdaniem Brytyjczyka rząd w Londynie nie powinien zwlekać z rozpoczęciem procedury wystąpienia z UE. Zaznaczył jednak, że Wielką Brytanię i UE łączą istotne więzi handlowe, na których korzystają obie strony, dlatego apelował o rozsądne negocjacje ws. porozumień handlowych.  

„Gdybyście chcieli się nas obrażać i odrzucać wszelkie rozwiązania dotyczące porozumień handlowych, to skutek będzie dla was dużo bardziej niekorzystny, niż dla nas” - pogroził jednak Farage. 

„Podejdźmy do sprawy pragmatycznie, rozsądnie, jak dorośli - realistycznie. Uznajmy potem, że Zjednoczone Królestwo będzie waszym najlepszym przyjacielem na świecie, ale pozwólcie nam iść swoją drogą i realizować globalne ambicje” - dodał na koniec. 

Jak wystąpienie Farage’a przyjęli eurodeputowani? Całkowicie bez klasy - po prostu je wybuczeli. 

 ak/PolsatNews.pl    

 [fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET]

Warto poczytać

 1. paris1270 29.05.2017

  Francja: Festiwal antyrasistowski wyklucza udział białych uczestników

  Szaleństwo ideologiczne w Europie nie ustępuje! Chodzi o białe kobiety i białych mężczyzn, które reprezentują, zdaniem organizatorów, grupy winne największej opresji wobec mniejszości.

 2. 29.05.2017

  Francja: Festiwal antyrasistowski wyklucza udział białych uczestników

 3. forest-17040001270x71445vg56sb5sb56sb 29.05.2017

  Resort środowiska odpowiada KE

  "Analizujemy ją, w ciągu kilku tygodni podejmiemy decyzje co dalej".

 4. mid-epa05992566 29.05.2017

  "FT": Szczyt G7 pokazał różnice między USA i partnerami

  Szczyt G7 na Sycylii nie pozwolił rozwiać wątpliwości co do intencji prezydenta Donalda Trumpa w sprawie klimatu i handlu - pisze „Financial Times”.

 5. mid-17526122 29.05.2017

  Prezes NIK wiceprzewodniczącym EUROSAI

  Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski został wiceprzewodniczącym Europejskiej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli (EUROSAI).

 6. kom98 29.05.2017

  Za rok dokument o przyszłości UE

  Do końca przyszłego roku ma być przygotowany dokument dot. przyszłości UE bez podziału na strefę euro i na kraje, które nie są w tej strefie.

 7. e4ea28d5a49a4ea6b8e2fe42f0ac23f8 29.05.2017

  Szymański: KE powinna przyjąć stanowisko w sprawie uchodźców, jak G7

  Podkreślił, że Polska nie godzi na „ton szantażu” w sprawie uchodźców i wiązanie tego z kwestią budżetu UE.

 8. CHAD1708157t55e57d0em800x67fd61d6 29.05.2017

  Szczerski: Zaproszenie dla Trumpa jest otwarte

  Zaproszenie dla prezydenta USA Donalda Trumpa na szczyt państw Trójmorza, który w lipcu ma się odbyć we Wrocławiu, jest jedną z opcji - powiedział w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o możliwą datę wizyty prezydenta USA w Polsce.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook