Jedynie prawda jest ciekawa


Młodzi Meksykanie przeciwko aborcji

18.10.2011

Sąd Najwyższy w Meksyku zdecydował rok temu, że wszystkie miasta meksykańskie muszą zalegalizować małżeństwa homoseksualne oraz prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Politycy zdecydowali się również o ułatwieniu rozwodów. W tym samym czasie kobiet, które dokonały aborcji, broniły feministki.

W maju zeszłego roku okazało się jednak, że Meksykanie nie chcą tak postępującej rewolucji. Ustawodawcy meksykańskiego stanu Queretaro przyjęli „poprawkę pro life”. Sytuacji, która postępuje w Meksyku, sprzeciwia się także młodzież.

W ramach Narodowej Walki z Dyskryminacją przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że ok. 50% mieszkańców Meksyku w wieku od 18 do 23 lat uważa, że kobiety decydujące się na aborcję powinny podlegać karze. Meksykańska gazeta „Milenio” podaje, że te wskaźniki są zbliżone do wyników badania ogólnej populacji, ponieważ ok. 55% procent obywateli domaga się kar dla kobiet, które przerwały ciążę.

- Coraz więcej młodych ludzi popiera prawo do życia, takie tendencje widać także w Polsce - komentuje dla Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO. Dodaje, że kolejnymi ofiarami aborcji, poza zabijanymi dziećmi, są matki, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. – Są one często pod naciskiem. Należy coraz głośniej mówić o odpowiedzialności mężczyzn, ponieważ pierwszym zadaniem ojca jest odpowiedzialność za dziecko. Także dużą odpowiedzialność ponoszą „mafie aborcyjne”, do których należą lekarze – zaznacza rozmówca portalu Stefczyk.info.

Badania wykazały również, że znaczna część młodzieży w Meksyku jest przeciw legalizacji związków homoseksualnych.

Lifesitenews.com/MK

[fot. PAP/Tomasz Gzell]


CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook