Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Młodzi Meksykanie przeciwko aborcji

18.10.2011

Sąd Najwyższy w Meksyku zdecydował rok temu, że wszystkie miasta meksykańskie muszą zalegalizować małżeństwa homoseksualne oraz prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Politycy zdecydowali się również o ułatwieniu rozwodów. W tym samym czasie kobiet, które dokonały aborcji, broniły feministki.

W maju zeszłego roku okazało się jednak, że Meksykanie nie chcą tak postępującej rewolucji. Ustawodawcy meksykańskiego stanu Queretaro przyjęli „poprawkę pro life”. Sytuacji, która postępuje w Meksyku, sprzeciwia się także młodzież.

W ramach Narodowej Walki z Dyskryminacją przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że ok. 50% mieszkańców Meksyku w wieku od 18 do 23 lat uważa, że kobiety decydujące się na aborcję powinny podlegać karze. Meksykańska gazeta „Milenio” podaje, że te wskaźniki są zbliżone do wyników badania ogólnej populacji, ponieważ ok. 55% procent obywateli domaga się kar dla kobiet, które przerwały ciążę.

- Coraz więcej młodych ludzi popiera prawo do życia, takie tendencje widać także w Polsce - komentuje dla Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO. Dodaje, że kolejnymi ofiarami aborcji, poza zabijanymi dziećmi, są matki, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. – Są one często pod naciskiem. Należy coraz głośniej mówić o odpowiedzialności mężczyzn, ponieważ pierwszym zadaniem ojca jest odpowiedzialność za dziecko. Także dużą odpowiedzialność ponoszą „mafie aborcyjne”, do których należą lekarze – zaznacza rozmówca portalu Stefczyk.info.

Badania wykazały również, że znaczna część młodzieży w Meksyku jest przeciw legalizacji związków homoseksualnych.

Lifesitenews.com/MK

[fot. PAP/Tomasz Gzell]


Słowa kluczowe:

Meksyk

,

aborcja

,

kobiety

Warto poczytać

 1. hksdakhuchodzcydd 18.01.2017

  UE grozi kolejna fala uchodźców?

  Premier przewodniczącej obecnie UE Malty Joseph Muscat ostrzegł w środę przed kolejną falą migracji przez Morze Śródziemne, która może pojawić się wiosną. Jego zdaniem UE musi szybko zakończyć spór o reformę polityki migracyjnej, w tym o relokację uchodźców.

 2. mid-epa05723766 18.01.2017

  Polacy na stanowiskach wiceszefów PE

  Europoseł SLD Bogusław Liberadzki, a także Ryszard Czarnecki (PiS) zostali wybrani na stanowiska wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego.

 3. Konrad-szymanski-045t54da8ff8m800xcafa9858 18.01.2017

  Szymański: Polacy nie powinni być zakładnikami Brexitu

  Sprawa miliona Polaków, którzy już są w Wielkiej Brytanii, powinna być "poza stołem negocjacyjnym" i nie powinni być zakładnikami procesu politycznego- powiedział w środę wiceszef MSZ Konrad Szymański, odnosząc się do wystąpienia brytyjskiej premier Theresy May dotyczącego Brexitu.

 4. mid-epa05721093 17.01.2017

  Nie będzie delegalizacji NPD

  „Pomimo wrogiej konstytucji ideologii NPD powinna nadal korzystać z przywilejów przewidzianych dla partii politycznych".

 5. prezydentADwyadvashem 17.01.2017

  Prezydent w Yad Vashem: To wielka lekcja

  „Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale i zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na przemoc i antysemityzm”.

 6. mid-epa05723729 17.01.2017

  Wybory nowego szefa Parlamentu Europejskiego

  Wypracowane w ostatniej chwili porozumienie między liberałami i chadekami praktycznie przesądza o zwycięstwie Antonio Tajaniego.

 7. C2XIO5qXUAAQnj1 17.01.2017

  Prezydent Duda z wizytą Izraelu

  „Dziś Polskę i Izrael od wielu lat łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja”.

 8. trumpapepazflagaSI 17.01.2017

  Szef MSZ. Nie ma sygnałów zmiany polityki zagranicznej USA

  Gdyby nowa amerykańska administracja była w kwestii polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zupełnie odmiennego zdania niż odchodząca, taki sygnał dawno by już poszedł - uważa szef MSZ Witold Waszczykowski.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook