Jedynie prawda jest ciekawa

Młodzi Meksykanie przeciwko aborcji

18.10.2011

Sąd Najwyższy w Meksyku zdecydował rok temu, że wszystkie miasta meksykańskie muszą zalegalizować małżeństwa homoseksualne oraz prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Politycy zdecydowali się również o ułatwieniu rozwodów. W tym samym czasie kobiet, które dokonały aborcji, broniły feministki.

W maju zeszłego roku okazało się jednak, że Meksykanie nie chcą tak postępującej rewolucji. Ustawodawcy meksykańskiego stanu Queretaro przyjęli „poprawkę pro life”. Sytuacji, która postępuje w Meksyku, sprzeciwia się także młodzież.

W ramach Narodowej Walki z Dyskryminacją przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że ok. 50% mieszkańców Meksyku w wieku od 18 do 23 lat uważa, że kobiety decydujące się na aborcję powinny podlegać karze. Meksykańska gazeta „Milenio” podaje, że te wskaźniki są zbliżone do wyników badania ogólnej populacji, ponieważ ok. 55% procent obywateli domaga się kar dla kobiet, które przerwały ciążę.

- Coraz więcej młodych ludzi popiera prawo do życia, takie tendencje widać także w Polsce - komentuje dla Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO. Dodaje, że kolejnymi ofiarami aborcji, poza zabijanymi dziećmi, są matki, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. – Są one często pod naciskiem. Należy coraz głośniej mówić o odpowiedzialności mężczyzn, ponieważ pierwszym zadaniem ojca jest odpowiedzialność za dziecko. Także dużą odpowiedzialność ponoszą „mafie aborcyjne”, do których należą lekarze – zaznacza rozmówca portalu Stefczyk.info.

Badania wykazały również, że znaczna część młodzieży w Meksyku jest przeciw legalizacji związków homoseksualnych.

Lifesitenews.com/MK

[fot. PAP/Tomasz Gzell]


Słowa kluczowe:

Meksyk

,

aborcja

,

kobiety

Warto poczytać

 1. Papiez20092017 20.09.2017

  Papież wyraził bliskość z mieszkańcami Meksyku

  Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie modlił się za ofiary kataklizmu, w którym zginęło co najmniej 250 osób.

 2. Trump31082017 20.09.2017

  Są pierwsze efekty "zasady Trumpa". Budżet zaoszczędził ogromne pieniądze

  Zgodnie z opublikowanym we wtorek raportem American Action Forum wprowadzona przez prezydenta USA Donalda Trumpa zasada, że jedna nowa regulacja prawna musi zastąpić dwie stare regulacje, pozwoliła zaoszczędzić budżetowi 645 mln dolarów.

 3. Londynatak150920171 20.09.2017

  Zatrzymano trzecią osobę w związku z atakiem na londyńskie metro

  Brytyjska policja zatrzymała we wtorek wieczorem trzecią osobę powiązaną z piątkowym zamachem terrorystycznym na londyńskie metro, w którym 30 osób zostało rannych. 25-letni mężczyzna został ujęty w Newport w południowej Walii.

 4. Trump20092017 20.09.2017

  Piękne słowa Trumpa o Polakach! "Patriotyzm poprowadził ich do walki o wolność"

  Prezydent USA Donald Trump przedstawił we wtorek założenia swojej polityki "Ameryka przede wszystkim", występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Mówił też m.in. o problemie zagrożenia ze strony Korei Płn., o Iranie i Wenezueli.

 5. Duda20092017 20.09.2017

  Duda: obecność w RB ONZ szansą na promowanie dobrego wizerunku Polski

  Polska bardzo zyskała na znaczeniu dzięki zbliżającej się obecności w Radzie Bezpieczeństwa ONZ; jesteśmy państwem, które stało się rozpoznawalne i mamy szanse na promowanie dobrego wizerunku naszego kraju - powiedział we wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook