Jedynie prawda jest ciekawa

Młodzi Meksykanie przeciwko aborcji

18.10.2011

Sąd Najwyższy w Meksyku zdecydował rok temu, że wszystkie miasta meksykańskie muszą zalegalizować małżeństwa homoseksualne oraz prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Politycy zdecydowali się również o ułatwieniu rozwodów. W tym samym czasie kobiet, które dokonały aborcji, broniły feministki.

W maju zeszłego roku okazało się jednak, że Meksykanie nie chcą tak postępującej rewolucji. Ustawodawcy meksykańskiego stanu Queretaro przyjęli „poprawkę pro life”. Sytuacji, która postępuje w Meksyku, sprzeciwia się także młodzież.

W ramach Narodowej Walki z Dyskryminacją przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że ok. 50% mieszkańców Meksyku w wieku od 18 do 23 lat uważa, że kobiety decydujące się na aborcję powinny podlegać karze. Meksykańska gazeta „Milenio” podaje, że te wskaźniki są zbliżone do wyników badania ogólnej populacji, ponieważ ok. 55% procent obywateli domaga się kar dla kobiet, które przerwały ciążę.

- Coraz więcej młodych ludzi popiera prawo do życia, takie tendencje widać także w Polsce - komentuje dla Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO. Dodaje, że kolejnymi ofiarami aborcji, poza zabijanymi dziećmi, są matki, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. – Są one często pod naciskiem. Należy coraz głośniej mówić o odpowiedzialności mężczyzn, ponieważ pierwszym zadaniem ojca jest odpowiedzialność za dziecko. Także dużą odpowiedzialność ponoszą „mafie aborcyjne”, do których należą lekarze – zaznacza rozmówca portalu Stefczyk.info.

Badania wykazały również, że znaczna część młodzieży w Meksyku jest przeciw legalizacji związków homoseksualnych.

Lifesitenews.com/MK

[fot. PAP/Tomasz Gzell]


Warto poczytać

 1. Morawiecki23102017 11.12.2017

  Zagranica gratuluje nowemu premierowi. "Liczą na współpracę z nowym szefem polskiego rządu"

  - Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wystosowali listy z gratulacjami do premiera Mateusza Morawieckiego.

 2. uniwersytetgandawa 11.12.2017

  Półnaga kobieta tarza się po ziemi, a mężczyzna uderza młotkiem w ścianę. Tak renomowany belgijski uniwersytet świętuje rocznicę powstania [WIDEO]

  Jak widać na nagraniu, przyszłość europejskiej sztuki można widzieć jedynie w czarnych barwach. Chyba że tego "performance" nie uznamy za sztukę, ale za zwykłą chorobę

 3. 11.12.2017

  Zamachowcy z Katalonii mieli wsparcie z Syrii. Miało zginąć kilkaset osób

  Sprawcy sierpniowych zamachów terrorystycznych w Katalonii, w których zginęło 16 osób, a ponad 120 zostało rannych, mieli wsparcie z zewnątrz - wynika ze śledztwa. Pierwotny plan ataków powstał w Syrii, a część materiałów trafiła w ręce dżihadystów z Francji

 4. bus1 11.12.2017

  Bomba w polskim autobusie na Ukrainie.Władze: to był akt terrorystyczny

  Podłożenie ładunku wybuchowego pod polskim autobusem w okolicach Lwowa traktowane jest w śledztwie jako akt terrorystyczny - oświadczyła w poniedziałek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU)

 5. NowyJork11122017 11.12.2017

  Eksplozja w Nowym Jorku? Są doniesienia o bombie!

  Nowojorska policja reaguje na doniesienia o eksplozji na dworcu autobusowym na Mahattanie, w pobliżu Times Square - podaje BBC. Policja przekazała, że ewakuowane są niektóre linie metra

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook