Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Minister gospodarki Ukrainy rezygnuje

21.08.2014

Minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Pawło Szeremeta podał się do dymisji wskazując, że nie ma chęci do walki z "wczorajszym systemem". Informacje o odejściu ministra potwierdziły dziś służby prasowe rządu ukraińskiego.

"Zamiast dalej walczyć z wczorajszym systemem zdecydowałem się skupić na pracy z ludźmi jutra, którzy stworzą nowy system" - napisał Szeremeta na swoim profilu na Facebooku.

Wyjaśnił następnie, że bezpośrednią przyczyną jego dymisji była decyzja Rady Ministrów o powołaniu przedstawiciela  ds. handlu, którym został w środę dotychczasowy pełnomocnik ds. integracji europejskiej Wałerij Piatnycki. Przedstawiciel ds. handlu, czyli faktycznie zastępca Szeremety, został mianowany bez uzgodnienia z ministrem.

"Jest to złamanie zasad zarządzania oraz rozporządzenia mówiącego o tym, że minister sam wnosi kandydatury swoich zastępców. Przedstawiciel ds. handlu posiada status wiceministra" – powiedział Szeremeta dziennikarzom.

Były już minister mówił także o frustracji związanej z niemożnością przeprowadzenia reform. Szeremeta przejmując resort gospodarki obiecał walkę z korupcją. „Nie udało mi się jednak przepchać choćby jednej ustawy przez parlament. Nikt mnie nie wspierał” – skarżył się.

Podanie o dymisję Szeremeta napisał jeszcze w środę. Pochodzący ze Lwowa 43-letni Szeremeta  kierował ministerstwem rozwoju gospodarczego i handlu od lutego. Jest założycielem Szkoły Biznesu w Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i dyrektorem Kijowskiej Szkoły Ekonomii.

Ryb, PAP

Fot. [rferl.org.pl]

 

 

 


Słowa kluczowe:

Ukraina

,

minister

,

dymisja

,

reformy

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook