Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Michael Schumacher w stanie krytycznym

30.12.2013

Stan zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Niemca Michaela Schumachera, który doznał urazu głowy po upadku na stoku narciarskim w Meribel, jest krytyczny - poinformowano w szpitalu w Grenoble, gdzie przebywa słynny kierowca.

„W momencie przyjęcia do szpitala stwierdzono u niego poważne obrażenia głowy i utratę przytomności, co wymagało natychmiastowej interwencji neurochirurgicznej" - głosi krótkie wieczorne oświadczenie szpitala uniwersyteckiego w Grenoble, podpisane przed dwóch lekarzy i zastępcę dyrektora placówki. Jak dodano, były kierowca Formuły 1 pozostaje w stanie krytycznym. Niespełna 45-letni Schumacher podczas jazdy na nartach (gdzie towarzyszył mu 14-letni syn) uderzył głową o kamień. Jak powiedział dyrektor tamtejszego ośrodka Christophe Gernignon-Lecomte, poszkodowany miał założony kask.

Informowano, że był przytomny po wypadku, a fachową pomoc otrzymał po około dziesięciu minutach. Początkowo trafił do miejscowego szpitala, ale później został przetransportowany do Grenoble na dokładniejsze badania. Tam znalazł się pod opieką m.in. profesora Gerarda Saillanta, specjalisty w zakresie urazów mózgu i kręgosłupa. W poniedziałek lekarze opiekujący się Niemcem zorganizowali konferencję prasową, na której potwierdzili, że Schumacher jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej i jego stan jest krytyczny.

źrodło: polskieradio.pl/run

fot. PAP/EPA

Słowa kluczowe:

wypadek

,

szpital

,

Francja

Warto poczytać

Facebook