Jedynie prawda jest ciekawa


Ich córka miała nie przeżyć porodu. Wkrótce będzie miała trzecie urodziny

13.06.2018
dziewczynka13062018
Ich córka miała nie przeżyć porodu. Wkrótce będzie miała trzecie urodziny

Helliany Lugo niedługo będzie miała trzecie urodziny. Gdy jej mama Soleannys była z nią w ciąży, lekarze doradzali jej aborcję i twierdzili, że dziecko i tak umrze zaraz po porodzie. Teraz jej rodzice ujawniają, że z powodu chęci walki o życie swojego dziecka spotkała ich fala nienawiści.

Trudno sobie wyobrazić jakim ciosem dla mieszkających w Wenezueli rodziców Helliany była informacja, że ich dziecko jest ciężko chore. W czwartym miesiącu ciąży lekarze stwierdzili, że jej mózg, oczy, nos, stopy i dłonie nie uformowały się właściwie. Zdiagnozowano u niej również wodogłowie. Powiedzieli matce, że jej dziecko i tak umrze zaraz po urodzeniu, a nawet jeśli jakimś cudem przeżyje, to nie poradzi sobie z życiem – więc najbardziej humanitarnym rozwiązaniem będzie aborcja. Soleanny wspomina, że tego dnia bardzo dużo płakała, ale ostatecznie podjęła wspólnie ze swoim partnerem decyzję, że będzie kontynuować ciążę i zostawi wszystko w rękach Boga.

Nie było to łatwe. Soleanny musiała cały czas walczyć z lekarzami, którzy namawiali ją do zabicia dziecka i udowadniać, że nie jest warzywem. Ale ostatecznie postawiła na swoim i Helliany przyszła na świat dzięki cesarskiemu cięciu w 39 tygodniu ciąży.

Dzisiaj jej matka przyznaje, że podjęcie decyzji o urodzeniu córki oraz, przede wszystkim, o nieukrywaniu jej przed światem naraziło ją i jej partnera na wiele negatywnych komentarzy. Często słyszała, że jest samolubna i jej decyzja o urodzeniu naraziła jej córkę na cierpienia oraz, że nie myślała o tym co się z nią stanie gdy jej zabraknie. Niektórzy wprost mówili, że jej dziecko wygląda odrażająco. Szczególnie wiele nienawiści wylało się na nią w internecie, czy to w mediach społecznościowych czy w komentarzach pod opisującymi jej przypadek artykułami.

Soleannys przyznaje, że było to dla nich trudne doświadczenie. Twierdzi jednak, że nie żałuje swojej decyzji i gdyby miała ją podjąć ponownie, to też nie zabiłaby swojego dziecka. Przyznaje również, że osoby negatywnie do niej usposobione stanowiły głośną i irytującą, ale jednak mniejszość.

Cała nadzieja w medycynie

Helliany przeszła już cztery operacje poprawiające jakość jej życia. Jej rodzice marzą o kolejnych, dzięki którym ich córka kiedyś będzie mogła żyć normalnie. Problemem są tutaj jednak pieniądze. Na szczęście jest internet i internetowe zbiórki charytatywne. Pięć dni temu na popularnym serwisie Gofundme rozpoczęła się zbiórka na dalsze leczenie dziewczynki. Jej organizatorzy stawiają sobie za cel zebranie 100 tysięcy dolarów na kolejne operacje. Osoby chcące pomóc w tej zbiórce mogą to zrobić pod adresem: https://www.gofundme.com/helphelianny

„Marzę o tym, żeby zobaczyć, jak Helianny chodzi, mówi i jest tak niezależna jak to tylko możliwe, aby jej jedyne ograniczenia wynikały z tego, do czego sama się ograniczy” - Soleannys powiedziała brytyjskiemu Daily Mail - „ Dziękuję Bogu za każdy dzień życia. Helianny ma życie, siłę czułość, wytrwałość i optymizm. Jest aniołem. Helianny przyszła na świat z wielką misją: pokazać nam, że narzekamy na tyle rzeczy, które nie mają znaczenia, i zapominamy o tym żeby być szczęśliwymi”.

Wiktor Młynarz, za dailymail.com.uk


Warto poczytać

 1. nikaragua-20062018 20.06.2018

  Masowe protesty w Nikaragui. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej sześć osób zginęło, a 34 zostały ranne w mieście Masaya na południu Nikaragui, gdzie we wtorek czasu miejscowego doszło do kolejnych starć między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami antyrządowych protestów - poinformowali obrońcy praw człowieka.

 2. meksyk20062018 20.06.2018

  Nowa polityka migracyjna USA oddziela dzieci od rodziców. Meksyk nie będzie bezczynnie patrzył

  Rząd Meksyku potępia politykę migracyjną prezydenta USA Donalda Trumpa i oddzielanie dzieci od ich rodzin na amerykańskiej granicy - powiedział we wtorek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray, który określił takie praktyki jako "okrutne i nieludzkie".

 3. indonezja-prom-20062018 20.06.2018

  Tragedia w Indonezji! Trwają poszukiwania 180 zaginionych osób

  Indonezyjskie służb poszukiwawczo-ratowniczych podały, iż obecnie 180 osób uznaje się za zaginione - wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, ze na promie znajdowało się 130 osób - podał Reuters w środę. Prom zatonął w poniedziałek

 4. tesla19062018 19.06.2018

  Sabotaż w jednej z największych firm świata. Ważne dane wykradzione

  Tesla Inc., najsłynniejszy producent samochodów elektrycznych na świecie, przeżywa ostatnio ciężkie czasy.

 5. placzerw18062018 19.06.2018

  Plac Czerwony? Teraz to Plac Biało-Czerwony! Polacy zalali centrum Moskwy. Niesamowite sceny!

  Za kilka godzin na stadionie Spartaka Moskwa rozpocznie się mecz Polska - Senegal. Polscy kibice już są w Moskwie

 6. malmo19062018 19.06.2018

  Strzelanina w Malmo. Szwedzka policja donosi o dwóch zabitych

  Dwóch mężczyzn zginęło, a kilka osób zostało rannych w poniedziałek wieczorem w strzelaninie w centrum Malmoe na południu Szwecji - poinformowała we wtorek miejscowa policja. Zaznaczono, że incydent nie ma związku z terroryzmem.

 7. chiny19062018 19.06.2018

  Kolejna podróż Kim Dzong Una? Spotkanie utrzymywane w tajemnicy

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un będzie przebywać w Chinach z dwudniową wizytą - poinformowały we wtorek chińska telewizja państwowa i agencja prasowa Xinhua.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook