Jedynie prawda jest ciekawa


Maski opadają? Kreml zainteresowany Korwin-Mikkem

03.10.2014

Współpracą z partią Janusza Korwin-Mikkego zainteresował się Kreml. Wszystko przez wypowiedzi polskiego polityka – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Od tygodni Korwin-Mikke szokuje polską opinię publiczną prorosyjską narracją i tezami rodem z Kremla. Coraz mocniej akcentuje on swoje proPutinowskie nastawienie. Widzą to również rosyjskie media, które chętnie go cytują.

Zainteresowanie Korwin-Mikkem jest w Rosji na tyle duże, że otrzymał on nawet zaproszenie na sierpniową konferencję „Rosja, Ukraina, Noworosja: globalne problemy i wyzwania”. Jak pisze „Rz”, konferencja ta odbyła się w krymskiej Jałcie, a jej głównymi gośćmi byli przedstawiciele donieckich separatystów oraz doradca Putina Siergiej Głazjew. Dyskusja dotyczyła tego, czy ofensywa terrorystów z Donbasu powinna rozprzestrzeniać się na kolejne regiony Ukrainy.

Ostatecznie Janusz Korwin-Mikke nie wziął udziału w konferencji. Tłumaczył, że nie miał czasu. Pytany o samo zaproszenie zapewniał, że „z chęcią by pojechał”.

Jak informuje gazeta polskim przedstawicielem w Jałcie był inny polityk o prokremlowskim nastawieniu, Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, dziś przedstawiciel think thanku Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Piskorski to zresztą stały bywalec rosyjskich mediów, gdzie występuje jako „ekspert z Polski”. To on miał namawiać lidera Nowej Prawicy do udziału w jałtańskiej konferencji.

Zdaje się, że Kreml dobrze ocenia intencje Korwin-Mikkego, który w Polsce coraz wyraźniej staje się V kolumną...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 2. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 3. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 4. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 5. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 7. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 8. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook