Jedynie prawda jest ciekawa

Maski opadają? Kreml zainteresowany Korwin-Mikkem

03.10.2014

Współpracą z partią Janusza Korwin-Mikkego zainteresował się Kreml. Wszystko przez wypowiedzi polskiego polityka – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Od tygodni Korwin-Mikke szokuje polską opinię publiczną prorosyjską narracją i tezami rodem z Kremla. Coraz mocniej akcentuje on swoje proPutinowskie nastawienie. Widzą to również rosyjskie media, które chętnie go cytują.

Zainteresowanie Korwin-Mikkem jest w Rosji na tyle duże, że otrzymał on nawet zaproszenie na sierpniową konferencję „Rosja, Ukraina, Noworosja: globalne problemy i wyzwania”. Jak pisze „Rz”, konferencja ta odbyła się w krymskiej Jałcie, a jej głównymi gośćmi byli przedstawiciele donieckich separatystów oraz doradca Putina Siergiej Głazjew. Dyskusja dotyczyła tego, czy ofensywa terrorystów z Donbasu powinna rozprzestrzeniać się na kolejne regiony Ukrainy.

Ostatecznie Janusz Korwin-Mikke nie wziął udziału w konferencji. Tłumaczył, że nie miał czasu. Pytany o samo zaproszenie zapewniał, że „z chęcią by pojechał”.

Jak informuje gazeta polskim przedstawicielem w Jałcie był inny polityk o prokremlowskim nastawieniu, Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, dziś przedstawiciel think thanku Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Piskorski to zresztą stały bywalec rosyjskich mediów, gdzie występuje jako „ekspert z Polski”. To on miał namawiać lidera Nowej Prawicy do udziału w jałtańskiej konferencji.

Zdaje się, że Kreml dobrze ocenia intencje Korwin-Mikkego, który w Polsce coraz wyraźniej staje się V kolumną...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook