Jedynie prawda jest ciekawa


Maski opadają? Kreml zainteresowany Korwin-Mikkem

03.10.2014

Współpracą z partią Janusza Korwin-Mikkego zainteresował się Kreml. Wszystko przez wypowiedzi polskiego polityka – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Od tygodni Korwin-Mikke szokuje polską opinię publiczną prorosyjską narracją i tezami rodem z Kremla. Coraz mocniej akcentuje on swoje proPutinowskie nastawienie. Widzą to również rosyjskie media, które chętnie go cytują.

Zainteresowanie Korwin-Mikkem jest w Rosji na tyle duże, że otrzymał on nawet zaproszenie na sierpniową konferencję „Rosja, Ukraina, Noworosja: globalne problemy i wyzwania”. Jak pisze „Rz”, konferencja ta odbyła się w krymskiej Jałcie, a jej głównymi gośćmi byli przedstawiciele donieckich separatystów oraz doradca Putina Siergiej Głazjew. Dyskusja dotyczyła tego, czy ofensywa terrorystów z Donbasu powinna rozprzestrzeniać się na kolejne regiony Ukrainy.

Ostatecznie Janusz Korwin-Mikke nie wziął udziału w konferencji. Tłumaczył, że nie miał czasu. Pytany o samo zaproszenie zapewniał, że „z chęcią by pojechał”.

Jak informuje gazeta polskim przedstawicielem w Jałcie był inny polityk o prokremlowskim nastawieniu, Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, dziś przedstawiciel think thanku Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Piskorski to zresztą stały bywalec rosyjskich mediów, gdzie występuje jako „ekspert z Polski”. To on miał namawiać lidera Nowej Prawicy do udziału w jałtańskiej konferencji.

Zdaje się, że Kreml dobrze ocenia intencje Korwin-Mikkego, który w Polsce coraz wyraźniej staje się V kolumną...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. vaccine18012018 19.01.2018

  Na Ukrainie ponad 1200 przypadków odry od początku roku. To już epidemia?

  - Od początku bieżącego roku na Ukrainie zarejestrowano 1285 przypadków zachorowania na odrę u dzieci i dorosłych - poinformowała w swym wystąpieniu w ukraińskim parlamencie pełniąca obowiązki ministra zdrowia Uljana Suprun.

 2. turkey19012018 19.01.2018

  Turcja nie chce dotrzymać umowy w sprawie migrantów. Odrzucają pomysł partnerstwa z UE

  Turecki minister ds. UE Omer Celik ostrzegł w piątek, że obecna sytuacja nie daje władzom w Ankarze powodu, by dotrzymywać porozumienia z UE w sprawie migrantów.

 3. trump18012018 18.01.2018

  Trump poprze obrońców życia. Weźmie udział w największej na świecie demonstracji antyaborcyjnej

  Sarah Sanders, rzecznik prasowy Białego Domu, poinformowała, że prezydent Donald Trump przemówi do uczestników corocznego Marszu dla Życia poprzez łącze satelitarne.

 4. Papiez18012018 18.01.2018

  "Nie wystarczy nauczanie religii i doktryny, trzeba żyć jak Jezus"

  Papież Franciszek podczas spotkania z młodzieżą w Chile mówił, że aby być blisko wiary "nie wystarczy słuchać nauczania religii albo doktryny". Trzeba żyć jak Jezus - mówił w środę tysiącom młodych Chilijczyków w sanktuarium w Maipu koło Santiago

 5. Trumpfakenews 18.01.2018

  Trump przyznał nagrody "fake newsom". Jeden dotyczy Polski

  Prezydent USA Donald Trump w środę wieczorem czasu lokalnego powiadomił za pośrednictwem Twittera o przyznaniu nagród dla mediów w kategorii "fake news". Jedna z nich dotyczy wiadomości związanej z wizytą Trumpa w Polsce i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy

 6. 1270makronas 16.01.2018

  "Le Monde": liczba urodzeń spada, czy to koniec "francuskiego wyjątku?"

  Liczba urodzeń we Francji spada od trzech lat. Dziennik "Le Monde" zastanawia się, czy to "koniec francuskiego wyjątku", czyli epoki, w której wysoki przyrost naturalny wyróżniał Francję na tle Europy

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook