Jedynie prawda jest ciekawa


Masakra w Szanghaju. Nożownik zaatakował szkołę podstawową

28.06.2018
nozownik-z-Szanghaju28062018
Masakra w Szanghaju. Nożownik zaatakował szkołę podstawową

Mężczyzna uzbrojony w nóż kuchenny zaatakował w czwartek uczniów przy wejściu do szkoły podstawowej w Szanghaju, zabijając dwóch chłopców i raniąc kolejnego; ucierpiała również matka jednego z dzieci - poinformowała szanghajska policja.

Do ataku doszło przed południem czasu lokalnego w dzielnicy Xuhui w centrum Szanghaju. Ofiary przewieziono do szpitala, gdzie dwóch uczniów zmarło. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowała policja na oficjalnym kanale w sieci Weibo (chiński odpowiednik Twittera).

Na miejscu ujęto podejrzanego, 29-letniego bezrobotnego mężczyznę o nazwisku Huang. Według policji motywem zbrodni mogła być jego frustracja i chęć odwetu na społeczeństwie; wszczęto dochodzenie. Na nagraniu krążącym na Weibo widać ludzi obezwładniających i związujących domniemanego napastnika.

Brutalne przestępstwa są w Chinach stosunkowo rzadkie w porównaniu z wieloma innymi krajami, szczególnie w ściśle kontrolowanych przez władze dużych miastach, takich jak Szanghaj. W ostatnich latach w kraju doszło jednak do szeregu ataków z użyciem noży i siekier, z których wiele wymierzonych było w dzieci.

W kwietniu w prowincji Shaanxi na północy Chin 28-latek zaatakował nożem uczniów gimnazjum, w wyniku czego zmarło dziewięcioro z nich, a 10 innych odniosło obrażenia. Po aresztowaniu napastnik powiedział policji, że jako dziecko był w szkole prześladowany i postanowił się zemścić – podawały chińskie media.

Winą za tego rodzaju ataki najczęściej obarczane są osoby z problemami psychicznymi lub frustracjami natury osobistej. Używają zwykle noży, gdyż broń palna jest w Chinach ściśle kontrolowana.

(PAP)
fot. twitter.com

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook