Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Martwy krytyk Putina

13.01.2016

Kolejny po Borysie Niemcowie przeciwnik Putina nigdy już nie przemówi. Zmarł Władimir Pribyłowski, znany opozycyjny politolog, historyk, publicysta i wydawca, nieprzejednany krytyk obecnego prezydenta Rosji.

Jak powiadomił portal RBK, ciało Pribyłowskiego znaleziono w jego mieszkaniu w Moskwie. Miał 59 lat.

Dokładne okoliczności śmierci Pribyłowskiego nie są znane, a przyczyny zostaną ogłoszone po przeprowadzeniu sekcji. Syn politologa powiedział rosyjskojęzycznej redakcji BBC, że nie żywi żadnych podejrzeń - jego ojciec w ostatnim czasie chorował, miał cukrzycę i źle się czuł. Przy czym, w mediach społecznościowych, jak przekazuje radio Echo Moskwy, pojawiły się różne wersje dotyczące przyczyn jego śmierci.

Jak czytamy na rosyjskim portalu RBK, martwego Pribyłowskiego bliscy znaleźli w jego mieszkaniu, po tym jak przez trzy dni nie odbierał telefonu. Jego ciało leżało na podłodze w kuchni.  Na stole stała filiżanka z niedopitą kawą.  

Pribyłowski był współautorem - wraz z Jurijem Felsztinskim - książki wydanej w Polsce pt. "Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin". Łącznie napisał około 40 książek, był też tłumaczem. Kierował ośrodkiem informacyjno-badawczym Panorama. Przez ostatnich kilka lat publikował na łamach "Kommiersant. Włast".

Jak przypomniał portal Newsru.com, w latach 90. Pribyłowski brał aktywny udział w życiu politycznym Rosji. Zyskał rozgłos po roku 2000 jako założyciel i szef internetowego wydania "Antykompromat".

W 2007 roku politolog był jednym z inicjatorów wysunięcia na wybory prezydenckie w Rosji kandydatury słynnego radzieckiego dysydenta Władimira Bukowskiego. W tym samym roku wszęto przeciwko niemu sprawę karną dotyczącą ujawnienia, w publikacjach na portalu "Antykompromat", informacji stanowiących tajemnicę państwową. W 2010 roku śledztwo zamknięto.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


PAP/JKUB

[fot. youtube.com]
Słowa kluczowe:

opozycjonista

,

Rosja

,

śmierć

,

Moskwa

,

KGB

Warto poczytać

  1. koptowieSISISI 27.05.2017

    ISIS przyznaje się do ataków na Koptów

    Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) przyznało się w sobotę do przeprowadzenia piątkowego ataku na grupę Koptów w Egipcie, w którym zginęło 29 osób, w tym dzieci. Jednocześnie egipskie lotnictwo kontynuuje odwetowe uderzenia na cele dżihadystów.

  2. airbriti 27.05.2017

    Paraliż brytyjskich lotnisk

    'Linie lotnicze British Airways oświadczyły w sobotę, że nie ma dowodów na to, iż globalna awaria ich systemów informatycznych to skutek cyberataku. Z powodu awarii brytyjski przewoźnik odwołał wszystkie loty do godz. 18 (g. 19 w Polsce) z Heathrow i Gatwick."

  3. PetrPavel2012 27.05.2017

    Gen. NATO: Będziemy bronić terytorium Polski

    "NATO to sojusz obronny, NATO nie dąży do konfrontacji z Rosją".

  4. mid-epa05992920 27.05.2017

    Trump: Do NATO napływają pieniądze

    "Wiele państw NATO wyraziło zgodę na znaczące zwiększenie wydatków".

  5. mid-epa05992467 27.05.2017

    Franciszek: Gdy nie ma pracy, zagrożona demokracja

    Ojciec Święty odwiedził Genuę - miejsce, z którego jego ojciec rozpoczął podróż do Argentyny.

  6. ramadan-dsjksjjsd 27.05.2017

    Muzułmanie rozpoczęli Ramadan

    30-dniowy post wyznawców islamu, to dziewiąty miesiąc opartego na fazach księżyca roku muzułmańskiego.

  7. Zbigniew-Brzezinski-gfdgdg 27.05.2017

    Zmarł prof. Zbigniew Brzeziński

    Informację o śmierci Zbigniewa Brzezińskiego przekazały w sobotę amerykańskie media.

  8. puy75 26.05.2017

    Putin złoży wizytę Macronowi

    Prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Emmanuel Macron, na spotkaniu 29 maja omówią sytuację na Ukrainie, w Syrii i Libii, a także problemy walki z terroryzmem; poruszą też temat relacji Rosja-UE.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook