Jedynie prawda jest ciekawa


Marine Le Pen odmówiła spotkania z wielkim muftim Libanu

21.02.2017

Przewodnicząca francuskiej partii Front Narodowy Marine Le Pen odmówiła spotkania z wielkim muftim Libanu, bo nie zgodziła się na warunki w jakich miało dojść do rozmowy.

Szefowa skrajnie prawicowej francuskiej partii Front Narodowy (FN) Marine Le Pen odwołała we wtorek spotkanie z wielkim muftim Libanu Szejchiem Abdel-Latifem Derianem, ponieważ, jak tłumaczyła, nie chciała założyć chusty na głowę - informuje agencja Reutera.

"Możecie przekazać wyrazy szacunku wielkiemu muftiemu, ale nie nakryję głowy" - powiedziała Le Pen dziennikarzom.

Szefowa FN miała spotkać się z muftim we wtorek rano. Biuro prasowe wielkiego muftiego poinformowało, że doradcy Le Pen zostali poinformowani przed spotkaniem o konieczności nakrycia głowy - podaje Reuters.

Z kolei agencja Associated Press pisze, że po przyjeździe na miejsce, gdzie urzęduje mufti, jeden z jego doradców dał Le Pen do założenia chustę, ale ona odmówiła. Powiedziała, że w maju 2015 r. spotkała się z Ahmedem al-Tajebem, wielkim imamem Egiptu, reprezentującym jedną z najważniejszych instytucji teologicznych sunnizmu - uniwersytet Al-Azhar w Kairze - i nie miała na sobie chusty. Kiedy przekazano jej, że zwyczaje w Libanie są inne, Le Pen wyszła i skierowała się do samochodu. "Prośba (o założeniu chusty) została przekazana (Marine Le Pen) wczoraj. Dała znać, że tego nie zrobi. Zaproszenie nie zostało anulowane" i pani Le Pen udała się na spotkanie - wyjaśniło otoczenie szefowej FN, cytowane przez agencję AFP.

Le Pen, która jest kandydatką skrajnie prawicowego i antyimigracyjnego Frontu Narodowego w tegorocznych wyborach prezydenckich we Francji, od niedzieli składa trzydniową wizytę w Libanie, żeby - jak pisze agencja Reutera - poprawić sobie notowania wśród społeczności muzułmańskiej. Ma spotkać się jeszcze ze zwierzchnikiem jednego z najbardziej wpływowych katolickich Kościołów wschodnich, patriarchą maronitów Beszarem Raiem, a także szefem partii Siły Libańskie Samirem Geageą.

[PAP/EPA/WAEL HAMZEH]
MW/PAP

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook