Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Manifestacja nauczycieli. W Hiszpanii

20.09.2011

„Edukacja nie jest wydatkiem. Jest inwestycją” - pod takim hasłem odbyła się w Madrycie manifestacja nauczycieli szkół średnich. Zdaniem organizatorów, uczestniczyło w niej 90 tysięcy osób.

Wielotysięczny przemarsz był zakończeniem pierwszego dnia strajku, którego przyczyną są 10-procentowe cięcia w szkolnictwie. Nauczyciele, rodzice i młodzież szkół średnich razem przemierzyli centrum Madrytu. Sprzeciwiali się wychodzeniu z kryzysu kosztem edukacji publicznej. Po zmniejszeniu dotacji dla szkół i rezygnacji z tzw. interinos - nauczycieli nie mających stałego etatu, w szkołach średnich zrezygnowano z niektórych przedmiotów, zamknięto laboratoria i biblioteki oraz powiększono liczebność klas.

Oszczędności ograniczają możliwości nauczania. W klasie z czterdziestoma uczniami nie jest się w stanie dotrzeć do każdego z nich” - wyjaśnia protestujący. Jutro kolejny dzień strajku. Włączą się do niego nauczyciele szkół średnich niemal wszystkich hiszpańskich regionów.

IAR

Fot. PAP/EPA

Warto poczytać

 1. mart-st 25.10.2016

  Przełom w sprawie Via Carpatia

  Europarlament wezwał do włączenia projektu do sieci bazowej transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), aby mógł uzyskać odpowiednie wsparcie finansowe z UE.

 2. calaisbulldozerSI 25.10.2016

  Francja burzy „dżunglę” w Calais

  Robotnicy, wyposażeni w piły elektryczne i lekki sprzęt budowlany, w tym małe buldożery, zaczęli niszczyć obozowisko.

 3. hol 25.10.2016

  Hollande na dnie w sondażach

  Jego prezydenturę pozytywnie ocenia już tylko 4 proc. Francuzów.

 4. blogging-3363761920 25.10.2016

  Hakerzy wykradli maile doradcy Putina

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła we wtorek autentyczność dokumentów, pochodzących ze skrzynki mailowej doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Władisława Surkowa. Do ich kradzieży przyznała się ukraińska grupa hakerska Cyberhunta.

 5. smolenskutagesspieglaSi 25.10.2016

  „Tagesspiegel” o filmie „Smoleńsk”: propaganda i wazelina

  „Film 'Smoleńsk' trzyma się historiografii nowej, nacjonalistycznej Polski. Katastrofa, do której doszło bo polscy wojskowi wymusili lądowanie w gęstej mgle, była tak naprawdę zamachem”.

 6. martinshulezzzz 25.10.2016

  Schulz: CETA dojdzie do skutku

  Przewodniczący PE Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk we wtorek wyraził opinię, że porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) dojdzie do skutku, jednak Belgia potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie wątpliwości.

 7. mid-epa05601339 25.10.2016

  Kandydaci do Kongresu ze wsparciem Clinton

  Hillary Clinton ma na tyle silną pozycje faworytki, że prowadzi już nie tylko swoją kampanię, ale wspiera też innych Demokratów w odbywających się jednocześnie z prezydenckimi wyborami do Kongresu.

 8. morelas 24.10.2016

  Morawiecki na Białorusi

  Wicepremier polskiego rządu spotkał się z prezydentem Łukaszenką.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook