Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Brązowy medal wioślarek Michalskiej i Fularczyk

03.08.2012

Mamy brązowy medal olimpijski w wioślarstwie! Trzecie miejsce w finale dwójki podwójnej na 1500 metrów zdobyły Magdalena Fularczyk i Julia Michalska. Pierwsze i drugie miejsce było poza zasięgiem naszych reprezentantek.

Brytyjki zdominowały wyścig od startu do mety. Tylko Australijki były w stanie dotrzymać  im kroku. Za plecami tej dwójki toczyła się walka o brąz. Polki najpierw uciekły Nowozelandkom, a na finiszu musiały odeprzeć atak Chinek.

Udało się. Mistrzynie świata Julia Michalska i Magdalena Fularczyk do swojego dorobku dorzuciły medal igrzysk olimpijskich.

- Mnie ten brąz cieszy, jakbyśmy zdobyli złoto - mówił Robert Sycz, wielokrotny medalista wielkich imprez wioślarskich, ekspert w studio TVP Info.

To dopiero drugi medal Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jako pierwsza srebro w strzelectwie zdobyła Sylwia Bogacka już w pierwszej konkurencji pierwszego dnia imprezy.

EreM
[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

Polki

,

medal

,

Michalska

,

Fularczyk

,

Londyn

Warto poczytać

 1. dudusxx 27.03.2017

  Prezydent w Słowenii: Chcielibyśmy europejskiej jedności

  Słowenia jest niezwykle ważnym elementem gospodarczego projektu, jakim jest współpraca państw położonych wokół Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego, czyli grupa pastw Trójmorza- stwierdził prezydent Duda.

 2. nawalnypapepa 27.03.2017

  Nawalny skazany na areszt i grzywnę

  Na 15 dni aresztu skazał w poniedziałek sąd w Moskwie opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, uznając, że podczas zatrzymania na niedzielnej demonstracji w Moskwie stawiał on opór funkcjonariuszom policji. Wcześniej sąd skazał Nawalnego na karę grzywny.

 3. mid-epa05873521 27.03.2017

  Zadowolona Merkel

  Kanclerz Merkel nie kryje zadowolenia z dobrego wyniku swojej partii w wyborach w kraju związkowym Saara.

 4. zemanxx 27.03.2017

  Hakerzy włamali się do komputera prezydenta Czech

  Włączyłem komputer i dobre dziesięć sekund patrzyłem z niedowierzaniem, co się tam dzieje, zanim dotarło do mnie, że to hakerski atak - powiedział Zeman.

 5. bielut 27.03.2017

  Ok. 100 osób oczekuje na Białorusi na procesy

  Za złamanie przepisów dotyczących imprez masowych i niepodporządkowanie się milicji na 25 dni aresztu skazał w poniedziałek miński sąd opozycyjnego aktywistę Leanida Kułakoua.

 6. modkwazamieszkiSI 27.03.2017

  USA i UE wzywają Rosję do wypuszczenia demonstrantów

  - Stany Zjednoczone potępiły aresztowania setek demonstrantów w Rosji. "Wzywamy rosyjski rząd do natychmiastowego zwolnienia wszystkich pokojowo protestujących" - oświadczył w niedzielę rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. Do wypuszczenia zatrzymanych wezwała też Unia Europejska.

 7. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 8. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook