Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Malezyjski samolot runął do morza

08.03.2014

Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines runął do morza w pobliżu wybrzeża Wietnamu. Na pokładzie było 239 osób - poinformowała marynarka wojenna tego kraju.

Boeing 777-200 leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Wcześniej informowano, że w pobliżu wybrzeża Wietnamu samolot zaginął.

Boeing 777-200 wystartował ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, w sobotę, kilkadziesiąt minut po północy czasu lokalnego, i leciał do Pekinu. Kontakt z samolotem urwał się dwie godziny później. Na pokładzie było m.in. ponad 150 Chińczyków, a także pięciu Europejczyków: trzech Francuzów, Holender i Austriak.

„Linie Malaysia Airlines potwierdzają, że malezyjskie centrum kontroli lotów Subang straciło kontakt z lotem MH370 o godzinie 2.40” - zakomunikował malezyjski przewoźnik.

Poinformował także, że służby poszukiwawcze i ratownicze próbują zlokalizować zaginioną maszynę.

Wietnamscy kontrolerzy lotów stracili kontakt z samolotem, gdy ten prawdopodobnie znajdował się nad Morzem Południowochińskim, około 120 mil morskich na południowy zachód od południowego krańca Wietnamu.

Zgodnie z trasą lotu, maszyna miała lecieć w kierunku północno-wschodnim, nad Morzem Południowochińskim.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że malezyjska maszyna nie wleciała w przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez Chiny, a jej piloci nie kontaktowali się z chińskimi kontrolerami lotów. Chińskie władze wysłały dwa statki, które pomogą w poszukiwaniach samolotu.

Przedstawiciel Malaysia Airlines poinformował, że na pokładzie Boeinga 777-200 znajdowało się 227 pasażerów, w tym dwoje dzieci, i 12 członków załogi. W sumie, 239 osób z 14 krajów, m.in. 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków, czterech Amerykanów, trzech Francuzów, Holender i Austriak.

Malaysia Airlines to narodowe linie lotnicze Malezji. Wśród ekspertów cieszą się opinią bezpiecznych.

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

samolot

,

katatsrofa lotnicza

,

Pekin

Warto poczytać

 1. turkeueuvisasSI 02.05.2016

  Ruch bezwizowy: UE nie złagodzi wymagań wobec Turcji

  "Komisja pracowała z Turcją nad tym, by zapewnić, że zaległe kryteria liberalizacji wizowej zostaną spełnione. W minionych tygodniach i dniach Turcja dokonała sporego wysiłku, by spełnić te kryteria".

 2. karczewskiwbudzieSI 02.05.2016

  Marszałek Senatu w Domu Polskim w Budapeszcie

  Polska delegacja z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim odwiedziła Dom Polski w Budapeszcie. To jeden z punktów dzisiejszej wizyty polskich władz w stolicy Węgier z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

 3. 1majaberlinSI 02.05.2016

  Berlin: starcia lewicowców z policją na 1 maja

  Większość poszkodowanych funkcjonariuszy odniosła jedynie lekkie obrażenia od kamieni i butelek rzucanych przez uczestników demonstracji.

 4. paddileg 02.05.2016

  Polskie dzieci na świecie z polskimi legitymacjami

  Prezydent Andrzej Duda, który podpisał inicjatywę legislacyjną w zakresie oświaty polonijnej podkreślił na uroczystości w Belwederze.

 5. odessa2222SI 02.05.2016

  Druga rocznica krwawej tragedii w Odessie

  W związku z przypadającą w poniedziałek drugą rocznicą wydarzeń w Odessie do tego położonego nad Morzem Czarnym miasta władze ściągnęły wzmożone oddziały policji i Gwardii Narodowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

 6. turcjasyriaisisSI 02.05.2016

  Turcy zabili 34 islamistów w Syrii

  Według nich była to odpowiedź na ustawiczne ostrzeliwanie w ciągu ostatnich miesięcy przygranicznego tureckiego miasta Kilis i jego okolic pociskami rakietowymi.

 7. liiiprez 02.05.2016

  Kwestia pisowni imion i nazwisk w litewskim parlamencie

  "Nie chcemy, by ustawa przepadła podczas głosowania. Byłoby to niegodne i nieładne" - mówił premier Litwy Algirdas Butkevičius.

 8. afffff 02.05.2016

  AfD uchwaliła antyislamski program

  Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) uchwaliła w niedzielę na zjeździe w Stuttgarcie program, w którym odrzuca islam i wielokulturowość.

CS1302016fotMINI

Czas Stefczyka 130/2016

PDF (5,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook