Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Malezyjski samolot runął do morza

08.03.2014

Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines runął do morza w pobliżu wybrzeża Wietnamu. Na pokładzie było 239 osób - poinformowała marynarka wojenna tego kraju.

Boeing 777-200 leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Wcześniej informowano, że w pobliżu wybrzeża Wietnamu samolot zaginął.

Boeing 777-200 wystartował ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, w sobotę, kilkadziesiąt minut po północy czasu lokalnego, i leciał do Pekinu. Kontakt z samolotem urwał się dwie godziny później. Na pokładzie było m.in. ponad 150 Chińczyków, a także pięciu Europejczyków: trzech Francuzów, Holender i Austriak.

„Linie Malaysia Airlines potwierdzają, że malezyjskie centrum kontroli lotów Subang straciło kontakt z lotem MH370 o godzinie 2.40” - zakomunikował malezyjski przewoźnik.

Poinformował także, że służby poszukiwawcze i ratownicze próbują zlokalizować zaginioną maszynę.

Wietnamscy kontrolerzy lotów stracili kontakt z samolotem, gdy ten prawdopodobnie znajdował się nad Morzem Południowochińskim, około 120 mil morskich na południowy zachód od południowego krańca Wietnamu.

Zgodnie z trasą lotu, maszyna miała lecieć w kierunku północno-wschodnim, nad Morzem Południowochińskim.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że malezyjska maszyna nie wleciała w przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez Chiny, a jej piloci nie kontaktowali się z chińskimi kontrolerami lotów. Chińskie władze wysłały dwa statki, które pomogą w poszukiwaniach samolotu.

Przedstawiciel Malaysia Airlines poinformował, że na pokładzie Boeinga 777-200 znajdowało się 227 pasażerów, w tym dwoje dzieci, i 12 członków załogi. W sumie, 239 osób z 14 krajów, m.in. 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków, czterech Amerykanów, trzech Francuzów, Holender i Austriak.

Malaysia Airlines to narodowe linie lotnicze Malezji. Wśród ekspertów cieszą się opinią bezpiecznych.

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

samolot

,

katatsrofa lotnicza

,

Pekin

Warto poczytać

 1. mid-15727072 27.07.2015

  Schetyna: Nowa faza wojny z IS

  W Brukseli odbędzie się spotkanie, podczas którego państwa NATO ustalą wspólne działania wobec Państwa Islamskiego.

 2. pozarkataloniaSI 27.07.2015

  Gigantyczny pożar trawi Katalonię

  Strażacy w niedzielę interweniowali w 11 miejscach w pięciu hiszpańskich regionach - Andaluzji, Asturii, Kastylii-Leon, Katalonii i Galicii.

 3. turcjastrefysyriaSI 27.07.2015

  Turcja stworzy strefy bezpieczeństwa w północnej Syrii

  „Gdy obszary w północnej Syrii zostaną oczyszczone z zagrożenia, bezpieczne strefy zostaną utworzone w sposób naturalny, a ludzie, którzy opuścili swoje domy, będą mogli zostać rozmieszczeni w tych bezpiecznych strefach”.

 4. putinzrekaSI 27.07.2015

  Rosja mocarstwem morskim?

  Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził nową poprawioną wersję doktryny morskiej państwa, postulującą utrzymanie jego mocarstwowej pozycji na międzynarodowych akwenach oceanicznych.

 5. baszarSI 27.07.2015

  Turcja walczy z syryjskimi bojownikami IS

  Bojownicy głównej kurdyjskiej milicji YPG (Ludowe Jednostki Ochrony) przyznali, że turecka armia ostrzelała ich pozycje w wiosce na obrzeżach kontrolowanego przez Państwo Islamskie (IS) miasta Dżarabulus w północno-zachodniej Syrii. Turecka ofensywa trwa od piątku.

 6. obama-stef 26.07.2015

  Obama odwiedził kraj swoich przodków

  Prezydent Stanów Zjednoczonych odbył podróż do Kenii.

 7. Cameron1 26.07.2015

  Cameron chce referedum ws. UE w 2016r

  Premier Wielkiej Brytania David Cameron planuje przeprowadzenie referendum w sprawie pozostania jego kraju w UE w czerwcu 2016 roku.

 8. grecjanowapomocSI 25.07.2015

  Grecja może liczyć na dalszą pomoc finansową?

  Negocjacje z UE rozpoczną się w poniedziałek. w piątek minister finansów Grecji Euklid Cakalotos wysłał list do szefowej MFW Christine Lagarde z formalną prośbą o zaangażowanie się w trzeci już od 2010 roku pakiet pomocowy dla Grecji.

Facebook