Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Malezyjski samolot runął do morza

08.03.2014

Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines runął do morza w pobliżu wybrzeża Wietnamu. Na pokładzie było 239 osób - poinformowała marynarka wojenna tego kraju.

Boeing 777-200 leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Wcześniej informowano, że w pobliżu wybrzeża Wietnamu samolot zaginął.

Boeing 777-200 wystartował ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, w sobotę, kilkadziesiąt minut po północy czasu lokalnego, i leciał do Pekinu. Kontakt z samolotem urwał się dwie godziny później. Na pokładzie było m.in. ponad 150 Chińczyków, a także pięciu Europejczyków: trzech Francuzów, Holender i Austriak.

„Linie Malaysia Airlines potwierdzają, że malezyjskie centrum kontroli lotów Subang straciło kontakt z lotem MH370 o godzinie 2.40” - zakomunikował malezyjski przewoźnik.

Poinformował także, że służby poszukiwawcze i ratownicze próbują zlokalizować zaginioną maszynę.

Wietnamscy kontrolerzy lotów stracili kontakt z samolotem, gdy ten prawdopodobnie znajdował się nad Morzem Południowochińskim, około 120 mil morskich na południowy zachód od południowego krańca Wietnamu.

Zgodnie z trasą lotu, maszyna miała lecieć w kierunku północno-wschodnim, nad Morzem Południowochińskim.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że malezyjska maszyna nie wleciała w przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez Chiny, a jej piloci nie kontaktowali się z chińskimi kontrolerami lotów. Chińskie władze wysłały dwa statki, które pomogą w poszukiwaniach samolotu.

Przedstawiciel Malaysia Airlines poinformował, że na pokładzie Boeinga 777-200 znajdowało się 227 pasażerów, w tym dwoje dzieci, i 12 członków załogi. W sumie, 239 osób z 14 krajów, m.in. 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków, czterech Amerykanów, trzech Francuzów, Holender i Austriak.

Malaysia Airlines to narodowe linie lotnicze Malezji. Wśród ekspertów cieszą się opinią bezpiecznych.

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

samolot

,

katatsrofa lotnicza

,

Pekin

Warto poczytać

 1. nuke-plant 03.03.2015

  Tajna umowa Węgier z Rosją

  Władze w Budapeszcie utajniły treść umowy z Rosją dotyczącej budowy elektrowni atomowej w Paks.

 2. iran 03.03.2015

  Iran nie zamrozi swojego programu atomowego

  Dziś rozpoczął się drugi dzień rozmów szefa MSZ Iranu Mohammada Zarifa z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym. Już na wstępie Zafir zadeklarował, że Iran nie przystanie na żądanie USA i nie zamrozi swego programu atomowego na najbliższe 10 lat.

 3. niemcow23 03.03.2015

  Hołd dla zamordowanego opozycjonisty

  Polska delegacja w okrojonym składzie udała się na uroczystości pogrzebowe Borysa Niemcowa.

 4. kerrypapepa302 02.03.2015

  Kerry: pokój albo kolejne sankcje

  Sekretarz stanu USA miał powiedzieć w ministrowi spraw zagranicznych Rosji, że Moskwa i terroryści, których wspiera na Ukrainie, powinni wprowadzić w życie rozejm lub liczyć się z kolejnymi sankcjami.

 5. ukraina-ue2 02.03.2015

  Kijów trzyma kurs na Zachód

  „Ukraińcy są gotowi wprowadzić wszelkie konieczne reformy by zdążać do UE” – ocenił Grzegorz Schetyna

 6. poroszenkowycofalsprzetSI 02.03.2015

  Poroszenko: „Siły ukraińskie wycofały się z frontu w Donbasie”

  Według ukraińskiego prezydenta obserwatorzy OBWE, których jest zdecydowanie za mało, nie mają wystarczającego dostępu do terenów kontrolowanych przez prorosyjskie siły, które dalej łamią umowy pokojowe z Mińska.

 7. syriaIdaPAPEPA203 02.03.2015

  Chrześcijanie wykupieni z rąk terrorystów

  Państwo Islamskie wypuściło porwanych chrześcijan po wpłacaniu okupu. Stawka za życie zakładników wyniosła około 1700 dolarów od osoby.

 8. ukraine-maidan 02.03.2015

  Sygnał poparcia dla europejskiej ścieżki Kijowa

  Wizyta szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny na Ukrainie i Mołdawii ma być wyrazem silnego wsparcia dla zachodnich dążeń tych poradzieckich republik.

Facebook