Jedynie prawda jest ciekawa


Ludzie zginęli, bo służby nic nie zrobiły. Zamachowcy z Londynu byli świetnie znani policji

05.06.2017

Ludzie zginęli, bo służby nic nie zrobiły. Zamachowcy z Londynu byli świetnie znani policji. Zamachów w Londynie można było uniknąć? Tak przynajmniej twierdzi brytyjska bulwarówka „Daily Mail”. Według portalu, londyńscy zamachowcy już wcześniej byli zgłaszani na policję. Kilka miesięcy temu wystąpili w filmie o radykalizujących się muzułmanach w Wielkiej Brytanii. Ich personalia były doskonale znane służbom. Dziwne, że nie zrobiono nic, by ich zneutralizować. Zabrakło woli, czy przeważyła poprawność polityczna?

27-letni muzułmanin znany jako Abbaz nie ukrywał swoich przekonań. Kamera dokumentalisty uchwyciła go, kiedy w towarzystwie radyklanych imamów defilował przez jeden z londyńskich parków, dzierżąc flagę tzw. Państwa Islamskiego (Daesz, ISIS). Mężczyźni najpierw rozwinęli czarną płachtę przed kamerą, a później uklęknęli do modlitwy.

Ten pokazowy radykalizm może nieco dziwić, bo żaden z nich nie miał przygotowanej sadżadży, czyli specjalnego dywanu do modlitwy. Mężczyźni nie zatroszczyli się również o oblucję. Za to bardzo żywiołowo opowiadali o swojej wierze i przekonaniach.

Policja już wtedy powinna zwrócić szczególną uwagę na 27-latka. Być może, gdyby mężczyzna był pod stałą obserwacjąm, zamachu udałoby się uniknąć, a ofiary do dziś by żyły?

Warto poczytać

 1. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 2. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 3. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 5. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 6. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 7. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 8. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook