Jedynie prawda jest ciekawa

Limitowanie benzyny w USA

03.11.2012

Stany Zjednoczone wciąż próbują się podnieść po ataku cyklonu Sandy, który na początku tygodnia przeszedł przez północno-wschodnie wybrzeże. Miliony amerykanów wciąż nie mają prądu. Dziś gubernator stanu New Jersey ogłosił racjonowanie benzyny w 12 na 21 hrabstw.

Gubernator Chris Christie wydał zarządzenie, że samochody z rejestracją kończącą się na parzystą liczbę mogą tankować w dni parzyste dni, a samochody z liczbą nieparzystą - w nieparzyste. Ograniczenia mają trwać do czasu, aż sytuacja się polepszy.

"Jest konieczne, aby nasze rodziny miały dostęp do produktów pierwszej potrzeby, takich jak benzyna. To zarządzenie złagodzi napięcia na stacjach, które są jeszcze otwarte" - powiedział Christie.

Przed czynnymi stacjami w stanie New Jersey, który najbardziej ucierpiał po przejściu cyklonu Sandy, w ostatnich dniach ustawiły się gigantyczne kolejki. Kierowcy opowiadają, że czekali na napełnienie baku nawet osiem godzin.

Według lokalnej gazety "Star Ledger" na północy stanu zamkniętych jest z braku paliwa 80 procent stacji. Benzyny brakuje też w stanie Nowy Jork.

PAP/kop
[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

USA

,

Sandy

,

straty

,

benzyna

,

limit

,

New Yersey

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook