Jedynie prawda jest ciekawa


Liczba ofiar śmiertelnych zatonięcia statku w Tajlandii wzrosła do 44

10.07.2018
1270phoenix
Liczba ofiar śmiertelnych zatonięcia statku w Tajlandii wzrosła do 44

Służby ratunkowe Tajlandii wyłowiły we wtorek z Morza Andamańskiego trzy kolejne ciała ofiar zatonięcia 5 lipca w pobliżu wyspy Phuket statku "Phoenix" z chińskimi turystami; łącznie śmierć poniosły 44 osoby, a trzy są uznane za zaginione. Uratowano 54 ludzi.

Według ostatnich danych na pokładzie statku znajdowało się 101 osób: 89 turystów, 11 tajlandzkich członków załogi i przewodnik.

"Znaleźliśmy jeszcze trzy ciała. Jedno znaleziono w pobliżu wyspy Phi Phi" - poinformował przedstawiciel władz. Dodał, że poszukiwania trzech kolejnych ciał będą kontynuowane, o ile pozwoli na to pogoda. Oznajmił, że od warunków atmosferycznych zależy też akcja podnoszenia statku, który leży na dnie na głębokości 40 metrów, kilka kilometrów od wyspy Ko He, znanej z formacji raf koralowych. Właśnie ta wyspa była celem podróży statku "Phoenix". 

Według lokalnej policji jednostka została legalnie zarejestrowana i nie była przeciążona w czasie wypadku, do którego doszło podczas sztormu, gdy fale sięgały pięciu metrów. Władze podkreślały, że operatorzy turystyczni byli ostrzegani przed pogorszeniem się pogody.

Policja poinformowała, że kapitan "Phoenixa", który został oskarżony o zaniedbania podczas rejsu, nie przyznaje się do winy. 

W dniu kiedy zatonął "Phoenix" w tym samym rejonie przewróciły się dwa inne statki turystyczne; ich pasażerów i załogi udało się uratować. 

W ubiegłym roku Tajlandię odwiedziło ponad 35,38 mln zagranicznych turystów, w tym największa grupę - 9,8 mln - stanowili Chińczycy. 

(PAP)

fot. Twitter/Bangkok Post/ Disaster News TH


Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. kolinda-grabar-kitarovic-17072018 17.07.2018

  Te zdjęcia prezydent Chorwacji stały się hitem sieci. Kto odpowiada za tę manipulację?

  Finałowe starcie na stadionie Łużniki w Moskwie pomiędzy Chorwacją oraz Francją skupiło na sobie uwagę milionów osób na całym świecie.

 5. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 6. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 7. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 8. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook