Jedynie prawda jest ciekawa


Ławrow: nie jesteśmy za gospodarczym zaduszeniem Korei Płn.

16.08.2017

Możliwości nacisku ekonomicznego na Koreę Północną są praktycznie wyczerpane, a Rosja nie popiera idei niektórych swych partnerów, by zadusić północnokoreańską gospodarkę - oświadczył w środę rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

- Jeśli chodzi o podejmowane wobec Pjongjangu działania na rzecz wyegzekwowania znanych rezolucji ONZ, to jesteśmy głęboko przekonani, że możliwości nacisku ekonomicznego są praktycznie wyczerpane. Nie możemy popierać wysuwanych nadal przez niektórych naszych partnerów idei, całkowicie ukierunkowanych na gospodarcze zaduszenie Korei Północnej z wszystkimi negatywnymi, tragicznymi i humanitarnymi skutkami dla obywateli Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - powiedział Ławrow.

W jego opinii, choć wszystkie rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sankcji wobec Korei Północnej zobowiązywały również wspólnotę międzynarodową do działań na rzecz politycznego uregulowania spornych problemów, to kwestia ta była konsekwentnie ignorowana.

Ławrow przypomniał, że na początku lipca Rosja i Chiny wystąpiły z inicjatywą tak zwanego podwójnego zamrożenia - zarówno północnokoreańskich prób nuklearnych i rakietowych, jak też większych wspólnych ćwiczeń wojskowych USA i Korei Południowej. Jak zaznaczył, Moskwa i Pekin będą zabiegać o "wypełnienie zobowiązania Rady Bezpieczeństwa dotyczącego konieczności powrotu do procesu politycznego".

PAP

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook