Jedynie prawda jest ciekawa


Ławrow: nie jesteśmy za gospodarczym zaduszeniem Korei Płn.

16.08.2017

Możliwości nacisku ekonomicznego na Koreę Północną są praktycznie wyczerpane, a Rosja nie popiera idei niektórych swych partnerów, by zadusić północnokoreańską gospodarkę - oświadczył w środę rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

- Jeśli chodzi o podejmowane wobec Pjongjangu działania na rzecz wyegzekwowania znanych rezolucji ONZ, to jesteśmy głęboko przekonani, że możliwości nacisku ekonomicznego są praktycznie wyczerpane. Nie możemy popierać wysuwanych nadal przez niektórych naszych partnerów idei, całkowicie ukierunkowanych na gospodarcze zaduszenie Korei Północnej z wszystkimi negatywnymi, tragicznymi i humanitarnymi skutkami dla obywateli Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - powiedział Ławrow.

W jego opinii, choć wszystkie rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sankcji wobec Korei Północnej zobowiązywały również wspólnotę międzynarodową do działań na rzecz politycznego uregulowania spornych problemów, to kwestia ta była konsekwentnie ignorowana.

Ławrow przypomniał, że na początku lipca Rosja i Chiny wystąpiły z inicjatywą tak zwanego podwójnego zamrożenia - zarówno północnokoreańskich prób nuklearnych i rakietowych, jak też większych wspólnych ćwiczeń wojskowych USA i Korei Południowej. Jak zaznaczył, Moskwa i Pekin będą zabiegać o "wypełnienie zobowiązania Rady Bezpieczeństwa dotyczącego konieczności powrotu do procesu politycznego".

PAP

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook