Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz pisze list do Magnette'a

27.10.2016

Paweł Kukiz napisał list otwarty do premiera Walonii Paula Magnette, w którym podziękował mu w imieniu Polaków za "mądrą i niezłomną postawę w sprawie umowy CETA"- podał portal Wirtualna Polska.

 "Szanowny Panie Premierze! W imieniu ruchu obywatelskiego Kukiz'15, trzeciej siły politycznej w Polsce, składam na Pana ręce wyrazy szacunku i serdeczne podziękowania dla obywateli Walonii za mądrą i niezłomną postawę w sprawie umowy CETA" - napisał Kukiz. 

Lider ruchu Kukiz'15 podziękował premierowi w imieniu rolników, konsumentów i przedsiębiorców. Stwierdził, że postawa Walonii jest "najlepszym przykładem działania na rzecz takiej Unii Europejskiej, którą chcielibyśmy wspólnie tworzyć". I jest ona "szczególnie imponująca" w obliczu nacisku międzynarodowych korporacji oraz eurokratów z Brukseli. "Nigdy nie zapomnimy, że to Walonia stanęła w obronie Europy i Polski, sprzeciwiając się przyjęciu szkodliwej gospodarczo i niedemokratycznie procedowanej umowy CETA. W polskim przypadku dodatkowo rząd i partie polityczne wyrażały poparcie dla tej umowy na podstawie zafałszowanego tłumaczenia jej tekstu, które skandalicznie przeinaczało treść przepisów dotyczących produktów biotechnologicznych"- czytamy w liście. 

Kukiz podkreślił, że parlamentarzyści Walonii spełnili też oczekiwania milionów Europejczyków w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej protestujących przeciwko tajnie negocjowanej umowie. "Pana stanowisko przywraca wiarę w Europę. Mamy nadzieję, że z takimi partnerami jak Pan będziemy w stanie przywrócić obywatelom demokratyczną kontrolę nad władzami Unii Europejskiej. Gratulujemy odwagi i niezłomności! Nie dajcie się zastraszyć - jesteśmy z Wami! Potępiamy tych, którzy próbują wywrzeć nacisk na zmianę decyzji demokratycznie wybranych przedstawicieli Walonii"- napisał Kukiz. 

Walonia jest francuskojęzycznym regionem Belgii, który jako jedyny w Unii Europejskiej nie zgodził się do tej pory na podpisanie umowy o wolnym handlu pomiędzy Kanadą, a Wspólnotą. Sprzeciw tego liczącego nieco ponad 3 mln mieszkańców regionu sprawił, że podpisanie CETA wisi na włosku. Wirtualna Polska przypomina, że w negocjacje ze stawiającym opór regionem Belgii zaangażował się nawet szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. 

-O tym jak trudne są to rozmowy mogą świadczyć ostre słowa premiera Walonii Paula Magnette, który zagroził nawet, że jeżeli usłyszy kolejne ultimatum, to zerwie rozmowy. Presja jest na tyle duża, że pojawiły się poważne oskarżenia pod adresem unijnych polityków, którzy mają szantażować Walonię odebraniem funduszy i izolacją. Pomimo tego do tej pory nie udało im się zmusić tamtejszych polityków do zmiany decyzji i podpisania kompromisu- pisze portal.


fot.[You Tube]


pc/WP

Warto poczytać

 1. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 2. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 3. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

 4. car23062018 24.06.2018

  Rewolucja w świecie islamu. Po latach zakazu Saudyjki za kierownicą. "Zaufaj Allahowi i w drogę!"

  Po wielkiej kampanii nauki przepisów drogowych, przeprowadzonej pod hasłem "Zaufaj Allahowi i w drogę!", saudyjska Generalna Dyrekcja Ruchu zgodnie z dekretem króla Salmana dała od niedzieli zielone światło kobietom, które chcą same prowadzić samochody.

 5. imigranci11062018 24.06.2018

  Uratowano ok. 600 imigrantów na morzu

  Kutry patrolowe żandarmerii Guardia Civil i inne hiszpańskie jednostki uratowały w sobotę prawie 600 imigrantów

 6. time23062018 23.06.2018

  Płacząca dziewczynka, którą odebrano matce. Ta okładka miała zniszczyć Trumpa. Ujawniamy kulisy kłamstwa!

  Portal Time.com zamieścił zdjęcie dziewczynki z Hondurasu, która wybuchła płaczem po tym, jak agenci amerykańskiej służby granicznej odebrali ją matce, która miała trafić do więzienia za nielegalne przekroczenie granicy USA.

 7. brexit23062018 23.06.2018

  Kilkadziesiąt tysięcy osób na ulicach Londynu. Walczą, aby pozostać w UE

  Będzie drugie referendum w sprawie Brexitu. Tego domaga się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook