Jedynie prawda jest ciekawa


Kuchciński z wizytą w Norwegii

14.02.2017

- Bezpieczeństwo, przyszłość Europy po Brexicie, wzmacnianie współpracy polsko-norweskiej oraz współpraca regionalna - to główne tematy rozmów marszałka Sejmu podczas wizyty w Norwegii.

- Bezpieczeństwo, przyszłość Europy po Brexicie, wzmacnianie współpracy polsko-norweskiej oraz współpraca regionalna - to główne tematy rozmów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z królem Norwegii Haraldem V i przewodniczącym norweskiego parlamentu Olemicem Thommessenem.

Kuchciński rozpoczął we wtorek dwudniową wizytę w Norwegii. Kancelaria Sejmu poinformowała, że marszałek spotkał się z królem Norwegii Haraldem V oraz przewodniczącym norweskiego parlamentu Olemicem Thommessenem. Głównymi tematami rozmów podczas tych rozmów były: współpraca polsko-norweska, kwestie bezpieczeństwa, przyszłość Europy po Brexicie oraz współpraca regionalna.

Marszałek Sejmu rozmawiał też z przedstawicielami komisji spraw zagranicznych i obrony Stortingu. Jak podała Kancelaria Sejmu, tematami rozmów, były polityka bezpieczeństwa i obrony.

Kuchciński ma też zaplanowane rozmowy z premier Erną Solberg oraz z przewodniczącymi norweskich delegacji parlamentarnych do Zgromadzeń Parlamentarnych: NATO, OBWE, Rady Europy i Wspólnego Komitetu Parlamentarnego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W planie wizyty marszałka Kuchcińskiego jest także spotkanie z reprezentantami polskiej społeczności w Norwegii. W programie wizyty marszałka Sejmu jest także złożenie wieńca na Cmentarzu Zachodnim w Oslo przy pomniku i grobie polskich lotników i "cichociemnych" oraz innych obywateli polskich, którzy stracili życie na terytorium Norwegii w latach 1940-1945.

[Król Norwegii Harald V z małżonką, fot. PAP/EPA]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 5. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 6. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 7. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook