Jedynie prawda jest ciekawa


Kreml: retoryka sankcji ze strony USA szkodzi wzajemnym interesom

24.07.2017

Kreml uważa kontynuowanie ze strony USA "retoryki sankcji" za szkodliwe dla interesów obu krajów i potencjalnie szkodliwe dla interesów krajów trzecich - oświadczył w poniedziałek rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

- Uważamy kontynuowanie retoryki sankcji za przeciwskuteczne, szkodzące interesom naszych krajów, a także potencjalnie przynoszące szkodę interesom krajów trzecich, z którymi Rosja - nie bacząc na wszelkie tendencje negatywne - dalej utrzymuje i rozwija stosunki handlowo-gospodarcze - powiedział rzecznik Kremla.

Mówiąc o stanowisku Moskwy, zaznaczył, że "do tematu sankcji" odnosi się ona "nadal nadzwyczaj negatywnie, tym bardziej do nowych inicjatyw promowanych w Kongresie USA". Pieskow zauważył, że Rosja słyszała "pewne korekty, jeśli chodzi o stanowisko administracji w Waszyngtonie dotyczące problematyki sankcji" i - jak dodał - będzie ona "cierpliwie czekać, aż to stanowisko zostanie sformułowane jednoznacznie".

Przedstawiciel Kremla nie odpowiedział na pytanie dotyczące reakcji Rosji na nowe sankcje; ocenił to jako "hipotetyczne rozważania" na temat ewentualnych kroków w odpowiedzi.

Pieskow podkreślił też, że Rosja wraz partnerami w krajach europejskich pracuje nad realizacją wielkich projektów. - Bez wątpienia my i nasi partnerzy europejscy przywiązujemy dużą wagę do zakończenia tych projektów i będziemy nad tym pracować - powiedział.

Kongres USA osiągnął w niedzielę porozumienie w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Planowane restrykcje są odpowiedzią na ingerencję Rosji w wybory prezydenckie USA oraz zaangażowanie w konflikt na Ukrainie. Głosowanie nad ustawą dotyczącą sankcji odbędzie się we wtorek. Media oceniają, że prezydent USA Donald Trump podpisze ustawę.

PAP

Warto poczytać

 1. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 2. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 3. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 4. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 5. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 6. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 7. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 8. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook