Jedynie prawda jest ciekawa

Kreml: przedłużone przez UE sankcje dotyczące Krymu są nielegalne

19.06.2017
kreml19062017
Kreml: przedłużone przez UE sankcje dotyczące Krymu są nielegalne

- W odpowiedzi na przedłużenie w poniedziałek przez UE sankcji wobec zaanektowanego przez Rosję w 2014 roku Krymu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Rosja uznaje sankcje za nielegalne i szkodliwe dla krajów będących ich inicjatorami.

"Nie uważamy ich (sankcji - PAP) za legalne, a poza tym, według nas, szkodzą one nie tylko nam, ale też krajom, które są ich inicjatorami" - powiedział Pieskow komentując poniedziałkową decyzję UE.  

Sankcje gospodarcze, które mają obowiązywać do 23 czerwca 2018 roku, obejmują zakaz importu produktów z Krymu i Sewastopola do UE oraz zakaz inwestowania na półwyspie, co oznacza, że obywatele i firmy z UE nie mogą kupować tam nieruchomości, finansować krymskich firm i świadczyć związanych z tym usług.

Restrykcje dotyczą też usług turystycznych; statki turystyczne z UE nie mogą zawijać do portów na półwyspie, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych.

Sankcje zakazują również eksportu na Krym niektórych dóbr i technologii w sektorze transportu, telekomunikacji, energii, wydobycia ropy, gazu i minerałów. Zakazane są także techniczne wsparcie, pośrednictwo i usługi budowlane oraz inżynieryjne dotyczące tych sektorów.

Kraje UE potępiły nielegalną aneksję należących do Ukrainy Krymu i Sewastopola i zamierzają kontynuować swoją politykę nieuznawania przyłączenia półwyspu do Rosji.

Warto poczytać

 1. Hiszpaniaatak18082017 23.08.2017

  Terror na świecie. Takich danych się nie spodziewaliście

  W ubiegłym roku doszło na świecie do ponad 13,4 tys. aktów terroru, co oznacza spadek o 9 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim - wynika z dorocznego raportu przygotowanego przez badaczy uniwersytetu stanu Maryland w USA, o którym pisze w środę AFP.

 2. wegry22072017 23.08.2017

  Węgrzy solidarnie z Polską przeciw relokacjom. "KE stosuje podwójne standardy"

  Rząd Węgier nie ustąpi w sprawie wprowadzenia obowiązkowych kwot relokacji migrantów w Europie - oświadczył w środę wiceminister sprawiedliwości Krisztian Kecsmar na konferencji prasowej w Budapeszcie.

 3. Katynwiki 23.08.2017

  Awantura w Katyniu. Rosyjska policja przeszkadzała w oddaniu hołdu poległym

  Rosyjska policja próbowała w środę zakłócić wizytę delegacji białoruskich środowisk niezależnych w Katyniu. Jaj powiedział PAP Juraś Hubarewicz, lider opozycyjnego ruchu Za Wolność, dziennikarze Biełsatu przez ponad godzinę byli de facto zatrzymani przez policję.

 4. USSMcCain23082017 23.08.2017

  USA reaguje na serię wypadków na okrętach. Są dymisje

  Dowódca stacjonującej na Pacyfiku 7. Floty USA wiceadmirał Joseph Aucoin został w środę zdymisjonowany przez dowódcę Floty Pacyfiku USA admirała Scotta Swifta. Jego odwołanie związane jest z serią wypadków okrętów USA na Oceanie Spokojnym.

 5. topsecr23082017 23.08.2017

  Wyciekł tajny raport brytyjskich służb specjalnych. Rząd ukrył te dane przed społeczeństwem!

  Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych ukryło w trakcie ubiegłorocznej kampanii referendalnej analizę wpływu wyjścia z UE na bezpieczeństwo kraju

CS146fotMINI

Czas Stefczyka 146/2017

PDF (9,21 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook