Jedynie prawda jest ciekawa


Kreml negatywnie o wschodniej flance NATO

07.02.2017

"Jeśli abstrahować od informacji mediów, to stosunek Federacji Rosyjskiej do dalszej ekspansji NATO na wschód jest dobrze znany i jest on negatywny"

Rosja odnosi się negatywnie do ewentualnego dalszego rozszerzania NATO na wschód - powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zastrzegł, że nowe władze USA nie wypowiedziały się oficjalnie w sprawie przyjęcia Czarnogóry do Sojuszu.

"Jeśli abstrahować od informacji mediów, to stosunek Federacji Rosyjskiej do dalszej ekspansji NATO na wschód jest dobrze znany i jest on negatywny" - powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina.

Wcześniej portal Politico podał, że doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn zarekomenduje Donaldowi Trumpowi poparcie decyzji o przyjęciu Czarnogóry do NATO. Rosja jest temu przeciwna. Politico ocenia, że decyzja administracji USA będzie testem jej nowej polityki wobec Moskwy.

Oczekuje się, że Czarnogóra zostanie członkiem NATO jeszcze w tym roku, kiedy parlamenty wszystkich 28 państw członkowskich ratyfikują stosowne porozumienie. Decyzja o zaproszeniu bałkańskiego kraju do Sojuszu zapadła na spotkaniu szefów MSZ państw NATO w grudniu 2015 roku mimo silnych sprzeciwów
ze strony Moskwy.

Wiosną zeszłego roku ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podpisali protokół o przystąpieniu Czarnogóry do Sojuszu Północnoatlantyckiego; właśnie ten dokument ma być ratyfikowany przez parlamenty. MSZ Rosji określiło wówczas tę decyzję NATO jako próbę zmiany "krajobrazu wojskowo-politycznego w Europie". Oceniło, że jest to naruszenie interesów Rosji, co zmusza ją do "stosownej reakcji".

[foto.PAP]

MW/PAP

Warto poczytać

 1. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 2. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 3. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 4. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 5. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 6. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 7. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook