Jedynie prawda jest ciekawa


Kreml negatywnie o wschodniej flance NATO

07.02.2017

"Jeśli abstrahować od informacji mediów, to stosunek Federacji Rosyjskiej do dalszej ekspansji NATO na wschód jest dobrze znany i jest on negatywny"

Rosja odnosi się negatywnie do ewentualnego dalszego rozszerzania NATO na wschód - powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zastrzegł, że nowe władze USA nie wypowiedziały się oficjalnie w sprawie przyjęcia Czarnogóry do Sojuszu.

"Jeśli abstrahować od informacji mediów, to stosunek Federacji Rosyjskiej do dalszej ekspansji NATO na wschód jest dobrze znany i jest on negatywny" - powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina.

Wcześniej portal Politico podał, że doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn zarekomenduje Donaldowi Trumpowi poparcie decyzji o przyjęciu Czarnogóry do NATO. Rosja jest temu przeciwna. Politico ocenia, że decyzja administracji USA będzie testem jej nowej polityki wobec Moskwy.

Oczekuje się, że Czarnogóra zostanie członkiem NATO jeszcze w tym roku, kiedy parlamenty wszystkich 28 państw członkowskich ratyfikują stosowne porozumienie. Decyzja o zaproszeniu bałkańskiego kraju do Sojuszu zapadła na spotkaniu szefów MSZ państw NATO w grudniu 2015 roku mimo silnych sprzeciwów
ze strony Moskwy.

Wiosną zeszłego roku ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podpisali protokół o przystąpieniu Czarnogóry do Sojuszu Północnoatlantyckiego; właśnie ten dokument ma być ratyfikowany przez parlamenty. MSZ Rosji określiło wówczas tę decyzję NATO jako próbę zmiany "krajobrazu wojskowo-politycznego w Europie". Oceniło, że jest to naruszenie interesów Rosji, co zmusza ją do "stosownej reakcji".

[foto.PAP]

MW/PAP

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 4. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 5. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 6. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 7. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 8. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook