Jedynie prawda jest ciekawa


Koszmarna podróbka klocków Lego

02.06.2017

Każdy kto odwiedzał Chiny świadom jest zjawiska podróbek znanych produktów, którymi ów kraj bywa dosłownie zalewany. Teraz jednak światło dzienne ujrzała bardzo kontrowersyjna, by nie rzec - niesmaczna podróbka klocków Lego.

Firma Shen Yuan produkuje bardzo zbliżone do klocków Lego zabawki - zbliżony jest kształt klocków i zestawów, podobne są też opakowania, nie wspominając nawet o logo. Jednak ostatnio reklamowane przez firmę zestawy budzą niesmak. Firma bowiem zaproponowała dzieciom zabawę w Państwo Islamskie.

I najgorsze, iż nie jest to żart! Zestawy prezentują terrorystów z ISIS w śmigłowcach, z katapultami wyrzucającymi beczki z płonącym paliwem, dronami a nawet - terrorystę obcinającego głowę zakładnikowi piłą mechaniczną. Nad wszystkim powiewa klockowa flaga zbliżona do ISIS, splamiona krwią.

Sam producent klocków w żaden sposób nie odnosi się do zarzutów, trudno też oszacować ile zestawów wyprodukowano ale są one dostępne do nabycia przez internet w kwocie nieprzekraczającej 10 dolarów. Do sprawy nie odniosła się też firma Lego, ewidentnie podrabiana przez chińskiego producenta.

heatst/ as/
Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 4. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 5. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 6. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 7. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook