Jedynie prawda jest ciekawa


Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

21.05.2018
1270szartinkakominka
Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała dziewcząt i młodych kobiet, mumifikował je i urządzał im imprezy. Skończy życie w zakładzie psychiatrycznym?

- To normalny, cichy i uprzejmy mężczyzna. Zawsze miły i pomocny, do tego inteligentny i błyskotliwy. Pozytywnie zafiksowany na puncie swojej naukowej pasji: kultury Celtów i ich zwyczajów pogrzebowych – tak o Moskwinie mówili jego koledzy z Uniwersytetu i sąsiedzi.

Żaden z nich nie wiedział jednak, że profesor zaczął przynosić pracę do domu. Niestety dosłownie. Mężczyzna przez 20 lat wyszukiwał na nowogrodzkich cmentarzach groby młodych kobiet, porywał ciała, balsamował je i przez jakiś czas trzymał w domu. Jak wspominał w jednej ze swoich książek, jego fascynacja kulturą śmierci zaczęła się, gdy był jeszcze młodzieńcem. Pewnego dnia, podczas pogrzebu znajomej, jej matka kazała mu pocałować zwłoki, włożyła na ręce obrączki i ogłosiła go mężem jej zmarłej córki. Moskwin sprawę potraktował niezmiernie poważnie. Do tej pory traktuje zmarłą jak żonę, nie związując się  z żadną inną kobietą.

Mężczyzna pytany przez sąd o motywy swojego postępowania przyznał, że robił to dla zmarłych, bo miał wrażenie, że dziewczęta nie pogodziły się ze śmiercią i cierpią. Jak wyznał, zawsze przed wykopaniem zwłok spędzał noc na cmentarzu, i leżąc na grobie zmarłej nawiązywał z nią kontakt mentalny. To nieboszczki prosiły go o ostatnią przysługę, a on nie mógł im jej odmówić. Przyznał, że wykopane zwłoki niejednokrotnie były już w początkowym stanie rozkładu, więc „w trosce o ich samopoczucie” robił im makijaż i przebierał je w odświętne stroje. W ciągu 20 lat mężczyzna oporządził tak ponad 150 zwłok.

Podczas rozprawy sąd uznał, że choć mężczyzna popełnił przestępstwo, to nie miał na celu niczego zdrożnego. Anatolij nie jest nekrofilem, nie obcował cieleśnie ze szczątkami, nie chciał także profanować zwłok. Sąd po ekspertyzie lekarskiej stwierdził jednak, że mężczyzna nie może dalej funkcjonować w społeczeństwie. Lekarze, którzy stwierdzili u niego schizofrenię apelowali o zamknięcie profesora w zakładzie psychiatrycznym. Chociaż mężczyzna spędził w zakładzie już 7 lat wciąż nie ma przyzwolenia na jego powrót do świata. Zaburzenia wciąż istnieją i wiele wskazuje na to, że po wyjściu Moskwin znowu zacząłby robić to samo…


Warto poczytać

 1. nigeria-25062018 25.06.2018

  Tragedia w Nigerii! Muzułmanie zaatakowali chrześcijańskich rolników. Spora liczba ofiar

  Co najmniej 86 osób zginęło w centralnej części Nigerii w kilkudniowych walkach między chrześcijańskimi rolnikami z muzułmańskimi pasterzami - poinformowała miejscowa policja

 2. erdogan-25062018 25.06.2018

  Wielkie zwycięstwo Erdogana. Wybory w Turcji zakończone

  Recep Tayyip Erdogan otrzymał 52,5 proc. głosów i wygrał w niedzielę w pierwszej turze wybory prezydenckie w Turcji - poinformowała turecka komisja wyborcza (YSK). W wyborach parlamentarnych zwyciężył wyborczy blok z udziałem jego partii AKP

 3. trump-25062018 25.06.2018

  Trump: Imigranci to najeźdźcy. Trzeba ich natychmiast deportować!

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę na twitterze, iż wszystkie osoby, które będą próbowały nielegalnie przekroczyć granicę USA, powinny być natychmiast odsyłane do swojego kraju bez żadnego procesu sądowego

 4. abo22052018 25.06.2018

  Aborcjoniści walczą w sądzie o finansowanie edukacji seksualnej

  Przedstawiciele sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood w wielu amerykańskich miastach podali do sądu administrację Donalda Trumpa. Chcą, aby prowadzone przez nich programy edukacji seksualnej nadal były elementem edukacji w publicznych szkołach.

 5. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 6. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 7. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 8. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook