Jedynie prawda jest ciekawa


Korea Północna: nieudana próba rakiety. Odłamki spadły na miasto!

04.01.2018

Jak informuje powołując się na amerykański rząd internetowy magazyn „The Diplomat”, w Korei Północnej doszło do nieudanych testów rakiet balistycznych.

28 kwietnia 2017 roku podczas testów rakiet średniego zasięgu odłamki jednego z pocisków spadły na jedno z największych miast w kraju.

Części rakiety „Hwasong KN-17” spadły na zamieszkałe przez ponad 200 tysięcy ludzi miasto Tokchon, położone w prowincji Pjongan Południowy. W rezultacie zniszczonych zostało kilka budynków przemysłowych i rolniczych.

Urzędnik, który jest opisany jako mający wiedzę na temat programów broni Korei Północnej, powiedział „The Diplomat”, że lot rakiety trwał zaledwie minutę. Rakieta przebyła dystans wyłącznie 40 kilometrów zanim uległa awarii silnika i runęła na miasto.

Oficjalnie nie odnotowano zgonów w wyniku zbłąkanej rakiety, ale uszkodzone budynki znajdują się w pobliżu gęsto zaludnionych obszarów.

Wydarzenia z kwietnia zeszłego roku to już kolejny przypadek nieudanych testów rakiet balistycznych w Korei Północnej. Tylko w przeciągu całego 2016 roku w azjatyckiej republice odnotowano aż 7 podobnych zdarzeń. W listopadzie ubiegłego roku Pjongjang poinformował, że program budowy strategicznych sił jądrowych zakończył się sukcesem, a Korea Północna do grona mocarstw atomowych.

Daily Mail/ Onet.pl

JB 

Warto poczytać

 1. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 2. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 3. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 4. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 5. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 6. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 7. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook