Jedynie prawda jest ciekawa


Korea Północna grozi "bezlitosnym" atakiem na Seul

20.12.2013

Pjongjang zagroził, że może zaatakować Koreę Południową bez ostrzeżenia. Wiadomość przesłał faxem. Poinformował o tym The Independent.

Fax był wysłany za pośrednictwem wojskowego łączą utrzymywanego pomiędzy Koreą Północna, a Południową. W dokumencie znalazła się też zapowiedź przeprowadzenia nowego testu broni jądrowej. Wiadomość potwierdza południowokoreańskie ministerstwo obrony.

List podpisała Komisja Obrony Narodowej, najwyższy organ wojskowy w Korei Północnej. Adresatem jest biuro południowokoreańskiego prezydenta.

Reżim w Pjongjang zagroził atakiem w odpowiedzi na protesty w Seulu. W drugą rocznicę śmierci byłego dyktatora Kim Dzong Ila demonstranci spalili zdjęcia obecnego przywódcy Korei Północnej Kim Dzon Una. Reżim uznał to za zniewagę najwyższego stopnia i prowokację przeciwko najwyższym osobistościom Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Protesty w Seulu zostały zorganizowane przez prawicowych aktywistów i uciekinierów z Północy. Demonstranci spalili kukły północnokoreańskich przywódców, a wydarzenie było relacjonowane przez telewizję.

Według rzecznika południowokoreańskiego ministerstwa obrony nie ma oznak zwiększonej aktywności wojskowej na północy półwyspu.

Między Koreami nie ma łączności telefonicznej od marca. Specjalna linia została zamknięta przez północ w odpowiedzi na wspólne ćwiczenia wojsk amerykańskich i południowokoreańskich.

źródło: polskieradio.pl/Wuj

fot. PAP/EPA

Warto poczytać

 1. trump20032018 20.03.2018

  Trump: Arabia Saudyjska to dla USA wielki przyjaciel i inwestor

  Arabia Saudyjska to przyjaciel Stanów Zjednoczonych, który wiele inwestuje w amerykańską gospodarkę - oświadczył we wtorek prezydent USA Donald Trump, przyjmując w Waszyngtonie następcę saudyjskiego tronu księcia Muhammada ibn Salmana.

 2. maryland20032018 20.03.2018

  Kolejna strzelanina w szkole. Bohaterski policjant powstrzymał masakrę

  W USA doszło do kolejnej strzelaniny w szkole. Dwoje uczniów -14-latek i 16-latka – jest rannych. Sprawca nie żyje.

 3. Bratyslawa 20.03.2018

  Kryzys polityczny po zabójstwie dziennikarza na Słowacji. Nie ma zgody na nowy rząd

  Prezydent Słowacji Andrej Kiska odmówił we wtorek nominowania nowego składu rządu, jaki przedstawił mu w poniedziałek desygnowany na nowego premiera Peter Pellegrini. Argumentował, że niektórych kandydatów na ministrów dyskwalifikują ich osobiste powiązania

 4. MonteCassinowiki 20.03.2018

  Kolejne zwycięstwo na Monte Cassino. Kontrowersyjna tablica zostanie usunięta

  W Cassino, w środkowych Włoszech, usunięto we wtorek tablicę pamiątkową ustawioną przed grotą, gdzie kwaterował dowódca batalionu niemieckich spadochroniarzy uczestniczących w walkach o Monte Cassino w 1944 roku - poinformowały miejscowe media

 5. Kaddafiwiki 20.03.2018

  Ta afera wstrząśnie Francją. Były prezydent był finansowany przez Kaddafiego?

  B. prezydent Francji Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 r. z pieniędzy pochodzących od reżimu w Libii - podały media

 6. Morawiecki20032018 20.03.2018

  Morawiecki broni dobrego imienia Polski za granicą! Premier przypomniał do czego ma służyć ustawa o IPN

  Nie tylko Izrael, ale też Polska jest moralnie zobowiązana chronić pamięć o Holokauście; wkrótce nie będzie już naocznych świadków zbrodni nazistowskich Niemiec - pisze premier Mateusz Morawiecki na łamach amerykańskiego dwumiesięcznika "Foreign Policy"

 7. Afrin 19.03.2018

  Wstrząsający exodus w Syrii. Brutalne oblicze wojny turecko-kurdyjskiej

  Ponad 200 tys. osób, które uciekły z miasta Afrin w położonej na północy Syrii enklawie o tej samej nazwie, nie ma dachu nad głową, ani dostępu do żywności i wody - poinformował w poniedziałek przedstawiciel dotychczasowej administracji Afrinu, Hewi Mustafa

 8. may14030218 19.03.2018

  Premier May jednoznacznie: "Za zamachem na Skripala stała Rosja"

  Brytyjska premier Theresa May podkreśliła w poniedziałek, że to Rosja ponosi winę za próbę otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala, który przeszedł na stronę Brytyjczyków. Szefowa rządu odrzuciła zaprzeczenia strony rosyjskiej.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook