Jedynie prawda jest ciekawa

To chyba koniec epoki Berlusconiego

09.11.2011

Włoski premier w krytycznym momencie zawiódł – czytamy w komentarzu gazety. W tej sytuacji Włochy potrzebują rządu, który odzyska zaufanie rynków, Unii Europejskiej i przede wszystkim obywateli, odczuwających boleśnie na własnej skórze skutki kryzysu. Kwestią otwartą pozostaje to, czy lewicowa opozycja jest zdolna sformułować pozytywną, konstruktywną alternatywę.

Czasy rządów Silvio Berlusconiego to cała epoka w dziejach powojennych Włoch. Być może właśnie nadchodzi jej kres.

Wczoraj Berlusconi zapowiedział swoją dymisję po tym, gdy stracił większość w Izbie Deputowanych. Część parlamentarzystów jego ugrupowania przeszło do opozycji. Wydarzenie to poprzedziło przyjęcie ustawy o stabilizacji, czego zażądała od Włoch Europa.

La Reppublica/FM
[fot. Wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. Greenpeace 21.09.2017

  Greenpeace znowu atakuje. Uderzyli na transport samochodów

  Aktywiści międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace wdarli się w czwartek na statek przewożący do Wielkiej Brytanii samochody Volkswagena z silnikami Diesla, próbując zatrzymać ich wyładunek w porcie w Sheerness na wschód od Londynu.

 2. Szwajcaria 21.09.2017

  V kolumna w Szwajcarii. Przywódcy organizacji islamskiej oskarżeni o wspieranie terrorystów

  Szwajcarska Prokuratura Federalna (BA) poinformowała w czwartek, że wniosła do Federalnego Sądu Karnego akt oskarżenia przeciwko trzem członkom zarządu stowarzyszenia Islamska Centralna Rada Szwajcarii (IZRS), którym zarzuca wspieranie ugrupowań terrorystycznych.

 3. Imigranci1234 21.09.2017

  Zatonęła łódź z migrantami; ponad 100 zaginionych

  Ponad 100 migrantów zostało uznanych za zaginionych po zatonięciu łodzi u wybrzeży Libii - podał w czwartek rzecznik libijskiej marynarki wojennej, gen. Ajub Kasem, powołując się na informacje przekazane przez ocalonych.

 4. sdm127029072017 21.09.2017

  Panama spodziewa się 5 tysięcy polskich pielgrzymów na ŚDM

  Około 5 tysięcy pielgrzymów z Polski ma przyjechać do Panamy na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku - poinformował ambasador Panamy w Polsce Enrique Zarak na konferencji prasowej nt. przygotowań do ŚDM, zorganizowanej w czwartek w Warszawie.

 5. LePen21092017 21.09.2017

  Konflikt w partii Le Pen. "To całkowita porażka"

  Wiceszef francuskiego skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) Florian Philippot poinformował w czwartek, że odszedł z ugrupowania. Wcześniej, za odmowę rezygnacji z przewodnictwa w jego stowarzyszeniu Patrioci, zdegradowała go szefowa partii Marine Le Pen.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook